Projekty,  Domy zaprojektowane przez Alaya D'decor

10 wyjątkowych pomysłów na dekoracje ścian, jakich do tej pory nie było

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dekoratorzy i projektanci wnętrz znają wiele sztuczek, aby odnowić i odświeżyć wizerunek pomieszczenia. Czasami wystarczy drobne przemeblowanie, zmiana zasłon czy dywanów, nowe tekstylia i dodatki, piękna galeria zdjęć lub świeże kwiaty w wazonie. Ale najbardziej skuteczna, prosta i efektowna jest zmiana koloru ścian. Dziś, mamy wiele możliwości, aby je modyfikować: można zastosować farbę z innowacyjną techniką, panele winylowe, tapetę lub płytki gipsowe, dla uzyskania bardziej eleganckiego efektu mamy także powłoki ze sztucznego lub naturalnego kamienia czy drewna. Jak widzicie możliwości jest bardzo dużo, więc nie ma sensu ograniczać się jedynie do farby. 

A jeśli macie ochotę całkowicie zmienić wygląd swojego pokoju, ale chcecie to zrobić w sposób niepowtarzalny i wyjątkowy, to spróbujcie jednego z tych 10 pomysłów.

1 Punkt centralny

Świetnym trikiem, dzięki któremu remont będzie niezwykle efektowny, jest stworzenie punktu kontaktowego, który przyciąga uwagę i skupia na sobie wszystkie oczy. Dzięki temu drobne niedociągnięcia czy wady są mniej widoczne. A najlepiej jest zrobić to w obszarze jednego z najważniejszych mebli, takich jak telewizor w salonie.

2. Płytki winylowe

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Alaya D'decor
Alaya D'decor

main entrance

Alaya D'decor

Odnowienie starych ścian nie musi wiązać się z długim, żmudnym i kosztownym procesem. Może być tak proste, jak umieszczenie na nich płytek winylowych. I choć to brzmi jak rzecz dziecinnie łatwa, to jest rzeczywiście możliwe zamontowanie na kleju płytek które stworzą nowoczesną konstrukcję. Można, z ich pomocą, stworzyć pełną ścianę, tak jak w wypadku szarej powierzchni, czy tylko efektowny detal ze światłami.

3. Duże płyty winylowe

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Alaya D'decor
Alaya D'decor

kids room

Alaya D'decor

Jeśli chcesz usatysfakcjonować swojego zbuntowanego nastolatka, możesz wybrać dla niego taką szałową dekorację ściany. Z łatwością można zmienić pokój w gabinet swojego ulubionego superbohatera lub oazę spokoju z widokiem na ocean czy ogród pełen plakatów, ale można nawet pokryć ściany psychodelicznym wzorem, jeśli lubisz takie rozwiązania. Wszystko za sprawą olbrzymich płyt winylowych, które można dostosować do własnych upodobań.

4. Intrygujące wzory

Kolejną zaletą jest to, że winyle stwarzają możliwość kreowania własnych wzorów, poprzez układanie małych płytek w dowolny sposób. To wszystko zależy od wybranego stylu.

5. Metaliczna tapeta

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Alaya D'decor
Alaya D'decor

dinning table

Alaya D'decor

Tapeta jest jednym z najprostszych i najszybszych pomysłów remontowych jakie można zrealizować w niemalże każdym wnętrzu. Ale jeśli chcesz zrobić coś wyjątkowego i odróżnić się na tle innych, wybierz metalizowaną tapetę i dodaj kilka kontrastów. Mogą to być światła lub geometryczne struktury, które uczynią wnętrze jeszcze bardziej eleganckim.

6. Dotyk natury

Ten pomysł można zrealizować na dwa sposoby: za sprawą prawdziwego wertykalnego ogrodu z kwiatów, winorośl, paproci i innych, ulubionych roślin, lub po prostu, z parą drewnianych płyt i umocowaną na niej zwisającą trawą jak na tym zdjęciu.

7. Farba inaczej

Jeśli chcesz tylko pomalować swój dom, możesz dokonać tego w zabawny i kreatywny sposób, aby wnętrze nie wydało się zwyczajne. A najlepsze jest to, że aby to osiągnąć, wystarczy mieć gąbkę i zaaplikować farbę ruchem okrężnym.  Prawdopodobnie potrwa to dłużej niż gdybyśmy malowali metodą tradycyjną ale efekt jest wart pracy! 

8. Udawany kamień

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez KREATIVE HOUSE
KREATIVE HOUSE

Kitchen with Breakfast Counter

KREATIVE HOUSE

Laminaty są kolejnym doskonałym rozwiązaniem pozwalającym odnowić pomieszczenia i nadać im nowy wygląd. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów kamienia lub drewna. A najlepsze jet to, ze praca nimi jest bardzo szybka i łatwa.

9. Projekt 3D

Coraz częściej panele stają się nośnikiem faktur 3D, które są bardzo popularne. Zaaranżowanie nimi wnętrza tak naprawdę zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Jeśli szukasz rozwiązań z wyrazistym, nowoczesnym wyglądem to panele 3D są wszystkim czego potrzebujesz. Najlepsze jest to, że istnieje ogromna różnorodność faktur, kształtów, materiałów i kolorów. Dodatkowo, efekt można podkreślić odpowiednim oświetleniem. 

10. Efekty wizualne

Teraz, odważ się, spróbuj wszystkich nowych rzeczy, i szalonych rozwiązań, które przychodzą do głowy. Na przykład, tworzenie efektów wizualnych, które dodają głębi i detali do pomieszczeń. Można nawet stworzyć piękny i romantyczny krajobraz z greckimi kolumnami, po prostu stosując kilka zabiegów artystycznych. 

Tkanina na ścianach to dla Was nowość? Koniecznie przeczytaj: Najnowsze trendy w materiałach do domu!

Co myślicie o panelach trójwymiarowych? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu