Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Building Design Architectuur

15 inteligentnych rozwiązań do Waszego domu

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Prowadzenie domu to nie łatwa rzecz. Powinieneś podejmować decyzje, które będą najkorzystniejszy dla Twojego domu i życia. Jednocześnie nie zapominając o finansowym aspekcie i oszczędnościach. W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować Ci kilka wskazówek, które pomogą Ci w dbaniu o Twój dom. Tak, byś mógł odprężyć się, odpocząć i w pełni cieszyć się spokojem domowego ogniska. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi złotymi wskazówkami.

1. Sprawdź ubezpieczenie domu i jego wyposażenia

Projekty, Dom rustykalny zaprojektowane przez Building Design Architectuur
Building Design Architectuur

Entree Voorgevel- modern landhuis te Vinkeveen

Building Design Architectuur

By mieć pewność, że wszystko jest w porządku powinieneś sprawdzić, czy również Twoje meble będą ubezpieczone. Zapoznaj się dokładnie z polisami i uważnie je rozważ. Możesz to zrobić sam lub też z pomocą eksperta.

2. Odpowietrz ogrzewanie

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Style Within
Style Within

White quartz worktop with undermount sink

Style Within

System grzewczy musi być, co jakiś czas odpowietrzany. W przeciwnym wypadku powietrze w nim pozostające może utrudnić utrzymanie odpowiedniej temperatury. Może się zdarzyć, że część grzejnika pozostaje zimna. Receptą na ten problem jest odsączenie części wody, wraz z którą wydostanie się również powietrze blokujące przepływ ciepła. Dzięki temu ogrzewanie znów będzie działać idealnie.

3. Czyszczenie rur odpływowych

Projekty, Taras zaprojektowane przez Meltons
Meltons

Belgravia – Laundry/Ironing Room off Roof Terrace

Meltons

W naszym domu jest wiele rur, które mogą sprawić problem. Odpływ kuchennego zlewu, czy też te z pralni, mogą łatwo zatkać się resztkami jedzenia, paproszkami, czy choćby włosami. Ich regularne czyszczenie może zaoszczędzić nam naprawdę wielu przykrych konsekwencji. Czyszczenie raz do roku to absolutne minimum!

4. Odświeżenie wyglądu domu

Generalny remont przeprowadzamy raz na kilka lat. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by lekko zmieniać wygląd naszych pomieszczeń co roku, albo i nawet co sezon. Dodatki są tym, co tworzy prawdziwy nastrój wnętrza i to właśnie dodatkami możemy je bardzo odświeżyć. Z nowymi ozdobami nasz stary salon nabierze świeżości i aury nowości. Te małe i niedrogie zmiany zapobiegną nudzie i pozwolą Ci pełniej cieszyć się Twoim pięknym domem.

Ciekawy przykład znajdziecie tutaj: Przed i po: renowacja tradycyjnego domu z cegły.

5. Sprawdź dach

Dach powinieneś kontrolować kilka razy do roku. Większa burza może zrzucić dachówki. Sprawdzając to na bieżąco możesz zapobiec niemiłej niespodziance, jaką jest niewątpliwie zalanie domu. Nie ponoszenie szkód to jeden z najłatwiejszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.

6. Oczyść rynny

Właściwy drenaż wody deszczowej jest kwestią bardzo istotną. Kiedy posiadasz własny dom, nie ma problemu z uszkodzeniami związanymi z zalewaniem przez sąsiadów. Należy jednak zadbać o stan własnych rynien. Możesz je samodzielnie sprawdzić używając drabiny, bądź też poprosić o pomoc wykwalifikowanej osoby. Jest to inwestycja, która na prawdę się opłaca. Przy budowie domu koniecznie zaczerpnij porady eksperta. Planowanie drenażu domu jest niezwykle istotne!

7. Kontrola budynku

Projekty, Domy zaprojektowane przez Des Ewing Residential Architects
Des Ewing Residential Architects

Hilltop stone farm buildings converted and extended to form modern family home

Des Ewing Residential Architects

Profesjonalny przegląd struktury domu nie jest konieczny, co roku, jednak jest to coś, na czym nie powinieneś oszczędzać. Sprawdzanie stanu Twojego domu to nie luksus, a konieczność. Piękny i bezpieczny dom, to nie coś, co przychodzi naturalne. To coś, o co trzeba zadbać.

8. Sprawdź, czy nie ma zniszczeń wywołanych wodą.

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez deVOL Kitchens
deVOL Kitchens

The Cotes Mill Shaker Kitchen

deVOL Kitchens

Ta porada jest logiczną konsekwencją poprzednich. Jeżeli nastąpiło jakieś uszkodzenie – zwiana dachówka, uszkodzona płytka etc. a w między czasie padał deszcz, bądź śnieg, mogło nastąpić jakieś małe zalanie bądź zawilgocenie. Pamiętaj: im wcześniej zaczniesz działać w przypadku wody, tym lepiej. Nie odkładaj więc kontroli na później!

9. Posprzątaj i przeorganizuj garaż.

Projekty, Garaż zaprojektowane przez Regency Timber Buildings LTD
Regency Timber Buildings LTD

6m x 6m Wooden double garage

Regency Timber Buildings LTD

Nie jest tajemnicą, że przestrzeń to coś, co możesz stworzyć samemu. Posprzątanie garażu może sprawić, że pojawi się dodatkowe miejsce. Może będzie można tam zmieścić dodatkowe rzeczy, które będzie można przenieść z domu do garażu. W ten sposób zyskasz więcej przestrzeni również w domu. I tak upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu!

10. Sprawdź chodniki

Projekty, Domy zaprojektowane przez HollandGreen
HollandGreen

Full House Renovation with Crittall Extension, London

HollandGreen

Po zimie w Twoich chodnikach, czy patio mogą pojawić się dziury. Należy je sprawdzać regularne, gdyż deszcz i śnieg mogą powodować zniszczenia.

11. Antywłamaniowe okna

Projekty, Okna drewniane zaprojektowane przez arisadam18
arisadam18

Wood Casement Windows

arisadam18

Czy Twoje okna mają zamki, które są trudne do otworzenia z zewnątrz? Czy chronią dom przed włamywaczami? W tej kwestii warto zasięgnąć porady eksperta, który pomoże Ci dobrać najbezpieczniejsze okna i zamki.

12. Zadbaj o drzewa

Jeśli odpowiednio zadbasz o drzewa, one zadbają o Ciebie. Drzewa nie sprawiają kłopotów. Raz na jakiś podcinasz im niepotrzebne gałęzie, z których później możesz zrobić kompost, który posłuży do jego odżywiania. Dzięki temu drzewo będzie rosło piękne i zdrowe, ciesząc Twoje oczy wiosną i latem.  Jednocześnie Twoi sąsiedzi na pewno będą szczęśliwi, że zbyt wybujałe gałęzie nie sprawiają im kłopotów.

13. Zadbaj o swój taras

Projekty, Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez Déco
Déco

IPE LAPACHO

Déco

Utrzymuj taras w porządku i z daleka od grzybów. Sprawdzaj go regularnie, by móc w spokoju cieszyć się swoim pięknym ogrodem.

14. Posprzątaj w gablotach

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Johnny Grey
Johnny Grey

The Cupboard

Johnny Grey

Obszerna i dobrze wyposażona gablota to rozkosz dla oka. Może być jednocześnie elementem dekoratorskim, jednak warunek jest jeden: musi być w niej utrzymany porządek. Na zdjęciu możemy zobaczyć doskonały przykład, jak może wyglądać schludna szafa. Nie jest to jednak takie proste i dobrze jest regularnie utrzymywać  w niej porządek.

15. Wyrzuć stare leki

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez Retro Living
Retro Living

VINTAGE LARGE HOSPITAL MEDICINE CABINET

Retro Living

Czy masz piękną starą apteczkę? Czy masz w niej równie stare leki, których nikt nie używa, a data przydatności do spożycia dawno minęła? Wyrzuć je! Oczywiście w odpowiedni dla leków sposób.  Apteczka bez nich będzie równie piękna.

Pamiętacie o tym wszystkim?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu