12 najlepszych fasad małych domów, jakie kiedykolwiek widzieliście

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 najlepszych fasad małych domów, jakie kiedykolwiek widzieliście

A.D. A.D.
Projekty,  Domy zaprojektowane przez ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT
Loading admin actions …

Niekiedy mówimy Wam, że małe jest piękne, a dziś, po raz kolejny, udowodnimy tą tezę. Po obejrzeniu 12 zdjęć przedstawiających cudowne fasady małych domów, nawet niedowiarki przyznają nam rację. Inspirujące, radosne, dynamiczne i pełne pozytywnej energii – te male, lecz kompaktowe domy zapadną Wam w pamięć na długo. 

Elewacja domu może zwracać uwagę i w pierwszej chwili wywoływać pozytywne odczucia lub wręcz przeciwnie, negatywne. Dlatego tak ważne jest, by zastanowić się bardzo dokładnie nad jej aranżacją. Jeśli nie mamy doświadczenia w takich wyborach sięgnijmy po najprostsze, piękne, klasyczne rozwiązania lub poradźmy się fachowca, który pomoże nam dobrać zgrane zestawy i elementy kolorystyczne na oryginalny wierzch domu. W naszej bazie znajdziecie najlepszych architektów z całego świata! 

 Jeśli szukasz jakiejś motywacji i inspiracji dla swojego nowego domu, sprawdź przykłady poniżej!

1. Minimalistyczna i elegancka fasada stalowa

Potrzeba ciągłego udoskonalania, poszukiwania nowych form architektonicznych, odpowiednich dla rosnących wymagań rynku stała się źródłem inspiracji nie tylko dla projektantów, lecz również dla producentów. W ten sposób powstały profile z blachy falistej. Takie rozwiązanie to to nowoczesny kształt i technologia, idealne dla młodej rodziny lubiącej innowacje. 

2. Perfekcyjnie wystylizowana

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Blankstone
Blankstone

Camden House

Blankstone

Ściśnięta w niewielkiej przestrzeni wzdłuż miejskiej ulicy znajduje się mała aczkolwiek wysoka fasada. Jest bardzo elegancka i przyciągająca uwagę. Chcielibyśmy, zobaczyć ten dom w środku!

3. Z werandą

Projekty,  Domy zaprojektowane przez エヌ スケッチ
エヌ スケッチ

大きな一枚屋根の下で

エヌ スケッチ

Ten dom zawiera werandę, która zawija się wokół jego bryły.  Stonowana elewacja z dużymi przeszkleniami wygląda nowocześnie. A wieczorową porą, dzięki wspaniałym oświetleniom, dom wydaje się bardzo przytulny. 

4. Lekka i jasna

Skandynawska elewacja, wykorzystuje połączenie trzech materiałów: betonu, jasnego drewna i tynku w kolorze białym.  Proste połączenie powiązane z funkcjonalną bryłą usytuowaną na garażu. 

5. Z pięknymi widokami

Projekty,  Domy zaprojektowane przez ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT
ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT

​Дом под Харьковом

ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT

Optymalne wykorzystanie tej wyjątkowej scenerii zostało dokonane za sprawą ogromnych przeszkleń i szklanej barierki tarasu, która nie ogranicza w żaden sposób pola widoku. Elewacja z drewna i ciepłe wnętrza w kolorystyce bursztynu zdają się zapraszać do środka.

6. Dom na rogu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez M設計工房
M設計工房

コンパクトで可愛いショートケーキハウス

M設計工房

Nie da się przejść obojętnie obok tego budynku. Każdy, kto zobaczył go raz, zapamięta go na zawsze. Niewielki, narożny dom ma bardzo intrygujący kształt dodatkowo podkreślony za sprawą pasiastej elewacji. Szary tynk został ocieplony rudymi, drewnianymi drzwiami.

7. Pilnie strzeżona prywatność

Wspaniałe osiągnięcie architektoniczne – dom bez okien. Bardzo tradycyjny kształt przypominający typowe domy dwukondygnacyjne ze spadzistymi dachami. Choć od strony frontowej wydaje się że dom rzeczywiście jest pozbawiony okien, od boku jest ich kilka, dodatkowo wnętrze doświetla patio całkowicie przeszklone i otwory w dachu. 

8. Czarne pudełko

Uwielbiamy tę dramatyczną i odważną fasadę! Okna znajdują się sporadycznie, są nietypowo rozmieszczone, ale wnętrze jest bardzo jasne i minimalistyczne. Inspirujący pomysł pełen ekstrawagancji! 

9. Geometryczna bryła

To niewątpliwie dom z silną osobowością, nie da się go nie zauważyć. Metalowa brama ładnie komponuje się z jasnym tynkiem fasady. Geometryczne kształty, które wyodrębniają poszczególne pomieszczenia stanowią prostą i efektowną ozdobę dla elewacji. 

10. Nowoczesna stylistyka

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Región 4 Arquitectura
Región 4 Arquitectura

Fachada Casa Pedregal de noche

Región 4 Arquitectura

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę w projektowaniu i atrakcyjność nieruchomości. Oświetlenie może wywołać uczucie ciepła i gościnności, zwiększając zarówno wartość i urok miejsca. W tym wypadku, niewątpliwie, tak się właśnie stało. 

11. Klasyczna

Niewielki biały domek jest bardzo urokliwy. Jedynym kontrastem są drzwi z litego drewna. To one wprowadzają odrobinę ciepłego, życzliwego klimatu. Po obu stronach wejścia zaprojektowano oświetlenie w kształcie latarenek. 

12. Tarasowa fasada

Na sam koniec zostawiliśmy sobie tę uroczą fasadę, która otwiera się na duży taras. Charakteru nadaje mu konstrukcja, która w razie konieczności, może być odkrywana lub zakrywana. Duża ilość zieleni, jasne kolory, światło i wielkie przeszklenia… Można tutaj bujać w obłokach. 

Przeczytajcie także: 14 efektownych pomysłów na stylowe wejście do domu

Jak Wam się podoba dom bez okien? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu