Schody do nieba- 6 przykładów | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Schody do nieba- 6 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
modern home Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od Anna Krzak architektura wnętrz Nowoczesny
Loading admin actions …

Schody są tym elementem wystroju wnętrz, który spełnia bardzo ważną funkcję komunikacyjną- są łącznikiem pomiędzy poszczególnymi poziomami budynku, prowadząc z piwnicy do części mieszkalnej i z jednego piętra na drugie. Jako że ich znaczenie jest czysto praktyczne, nie zawsze przykładamy wagę do tego, jak ich design wpisuje się w całość aranżacji wnętrza.

Schody mogą jednak stać się elementem w domu czy mieszkaniu o silnym znaczeniu dekoracyjnym. Polscy projektanci wnętrz udowadniają, że ten ważny węzeł komunikacyjny może stać się obiektem wyrafinowanego designu. Zobaczcie sześć przykładów wyjątkowych schodów, które są nie tylko funkcjonalne, ale także bardzo atrakcyjne wizualnie.

Schody z innej galaktyki

Eleganckie, nowoczesne i stylowe- tak określić można te schody, łączące dwa poziomy domu, którego wnętrze zaaranżowane zostało przez projektantów z Formativ. Indywidualne Projekty Wnętrz. Wznoszą się one półkoliście w górę, w orientacji wachlarzowej, co umożliwia stworzenie wewnątrz kolistego otworu. Wykorzystano go do stworzenia wyjątkowej , świetlistej dekoracji, zwieszającej się z otwartego sufitu na wyższym piętrze. Dzięki temu podświetlony obszar schodów nabiera charakteru niczym z innej galaktyki.

Dębowe schody dywanowe Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od KRY_ Minimalistyczny
KRY_

Dębowe schody dywanowe

KRY_

Te eleganckie schody są częścią wnętrza domu zaaranżowanego przez architektów ze studia Kry_. Świetnie integrują się ona z całością wystroju, gdyż wykonano je z dominującego we wszystkich pomieszczeniach drewna dębowego. Cała konstrukcja schodów wykonana została z tego samego materiału, co nadaje im charaktery dywanowy. Elegancka szklana balustrada, zakończona poręczą z drewna dębowego nadaje im nowoczesnego charakteru.

Schody przyszłości

Schody mogą być wykonane z różnych materiałów- oczywiście najbardziej popularne jest drewno, ale coraz częściej we wnętrzach pojawiają się schody z alternatywnych materiałów, takich jak beton czy szkło. Na to ostatnie zdecydowała się projektantka ze studia Anna Krzak Architektura Wnętrz, aranżując wnętrze nowoczesnego apartamentu. Poszczególne stopie zostały przymocowane do filara, wokół którego wznoszą się one w orientacji kręconej. Futurystycznego charakteru dodaje im zielony poblask, a transparentność materiału sprawia, że jawią się one lekko i subtelnie.

Hybryda materiałów

Schody z betonowa ścianą Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od living box Minimalistyczny
living box

Schody z betonowa ścianą

living box

Obszar schodów w tym domu w Legionowie urządzonym przez projektantów z Living Box to swoista hybryda najmodniejszych materiałów. Same stopnie wykonano z jasnego drewna, balustradę z kolei z eleganckich, przeźroczystych szklanych płyt, a ścianę klatki schodowej z modnych betonowych modułów. Dzięki temu obszar ten prezentuje się nowocześnie i stylowo, wpisując się w generalną stylistykę wnętrza domu.

Nietypowy kształt

Wnętrze tego luksusowego apartamentu projektanci ze studia Kameleon zaaranżowali z niezwykłą dbałością o detale- całość miała prezentować się odważnie, elegancko i z charakterem, bazując na kolorystycznej monochromatyczności. Także schody, prowadzące na wyższy poziom skrywający strefę prywatną, musiały zostać wkomponowane w dominującą estetykę. Zdecydowano się na drewniane, o nietypowym kształcie, bez balustrady, ale za to z lampkami LED klimatycznie podświetlającymi co drugi ich stopień. Dzięki temu schody te stały się automatycznie fascynującym elementem dekoracyjnym tego wnętrza.

Nowoczesna klasyka

Kolejna propozycja od projektantów ze studia Formativ. Indywidualne Projekty Wnętrz to schody o klasycznym charakterze, które prezentują się jednak nowocześnie i stylowo, dzięki utrzymaniu wolnych przestrzeni pomiędzy ich stopniami i otoczeniu ich przeźroczystą, szklaną balustradą. Dzięki temu, że pomiędzy drewnianymi stopniami znajdują się przerwy, schody te jawią się lekko, nie przepełniając przestrzeni klatki schodowej. Jest to dobre rozwiązanie do wnętrz, które chcemy utrzymać jasnymi i przestronnymi.

Inne wyjątkowe inspiracje na schody we wnętrzach znajdziecie w artykule Schody- ciekawe pomysły.

Jakie schody znajdują się w Waszym domach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu