Futurystyczne fasady polskich domów- 5 przykładów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Futurystyczne fasady polskich domów- 5 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
Dom w Dobroniu: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez REFORM Architekt Marcin Tomaszewski,
Loading admin actions …

Futurystyczna architektura, czy też architektura przyszłości, to kierunek dążący do tworzenia coraz to nowszych, bardziej wyjątkowych i unikatowych brył. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o ich kształt, ale głównie o ich funkcjonalność, przystosowanie do naturalnego środowiska oraz wykorzystanie w ich konstrukcji innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Architektura przyszłości to zatem nie tylko wysokie wieżowce i szklane drapacze chmur- to także domy jednorodzinne, które coraz częściej stanowią element polskiego krajobrazu. Wybraliśmy dla Was sześć najciekawszych naszym zdaniem futurystycznych fasad domów zaprojektowanych przez polskie biura architektoniczne. Zapraszamy!

Dom z widokiem na 26 szczytów

Dom G  z widokiem na 26 szczytów: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez STOPROCENT Architekci,
STOPROCENT Architekci

Dom G z widokiem na 26 szczytów

STOPROCENT Architekci

Dom jednorodzinny projektu biura Stoprocent Architekci zlokalizowano w Beskidach i składa się on z trzech brył o geometrycznych, nieregularnych kształtach. Zarówno jego dach, jak i ściany elewacji wyłożone zostały białymi płytami włókno-cementowymi, co pozwala nie tylko na harmonijne wkomponowanie budynku w górską scenerię, ale także nadaniu mu niezwykłych właściwości izolacyjnych. Niekonwencjonalna forma bryły zdeterminowana została względami praktycznymi- przede wszystkim podziałem powierzchni domu na trzy funkcje- strefę dzienną, prywatną i gospodarczą. Pod uwagę wzięto także kwestię naświetlenia pomieszczeń oraz widoków na górską okolicę- układ pomieszczeń, jak i rozmieszczenie okien i drzwi pozwalają na to, aby cieszyć się nim z każdego miejsca w domu.

Dom na wodzie

​DOM NA WODZIE: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez 90 stopni,
90 stopni

​DOM NA WODZIE

90 stopni

Oto doskonały przykład na przyszłościowy domek letniskowy nad jeziorem! Projekt architektów ze studia 90stopni to budynek o niewielkiej przestrzeni użytkowej- jedynie 70 metrów kwadratowych- choć z zewnątrz wcale nie sprawia takiego wrażenia. Od strony lądu dostać się można do niego po betonowym pomoście, a on sam zdaje się dryfować na wodzie, wspierając się jedynie na betonowych filarach. Bryła wykonana została z niekonwencjonalnych materiałów, kontrastujących ze sobą fakturą i kolorem- jej szkielet stanowi konstrukcja drewniana, a elewację wykończono białymi płytami aluminiowymi i materiałami drewnopodobnymi. Uformowano ją w taki sposób, aby maksymalnie otworzyć wnętrze na otoczenie i wykreować dodatkowe powierzchnie użytkowe, takie jak niewielki balkon, czy wejście z zadaszeniem.

Dom w Dobroniu

Dom w Dobroniu, zaprojektowany przez biuro Reforma Architekci, wprawia w zachwyt nie tylko swoim rozmiarem, ale także unikatową fasadą. Wykonano ją z płyt drewnianych oraz szkła. Materiały te ciekawie kontrastują ze sobą, tworząc jednak spójną i nowoczesną całość. Szklane płyty odbijają otoczenie domu tworząc fantastyczną optyczną iluzję. Lustrzane elementy są rozwiązaniem niezwykle innowacyjnym i stanowią swego rodzaju znak rozpoznawczy architektów z tego studia projektowego.

Dom mały

DOM MAŁY: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez 90 stopni,
90 stopni

DOM MAŁY

90 stopni

Kolejna propozycja od biura 90stopni, ukazująca nam, jakie perspektywy niesie za sobą futurystyczna architektura w odniesieniu do ciągle kurczącej się przestrzeni życiowej i rosnącego zapotrzebowania na obiekty mieszkaniowe. Malutki domek o powierzchni 40 metrów kwadratowych spełnia jednak wszystkie funkcje, jakie dom powinien spełniać- znalazło się w nim miejsce na przedpokój, salon z aneksem kuchennym, sypialnię, łazienkę i taras. Konstrukcja bryły opiera się na drewnianym szkielecie, a pokryta została gontem drewnianym, czyli deseczkami z drewna iglastego o przekroju klina i połączonych ze sobą poprzez wypusty. Spiczasty dach i ostre krawędzie fasady czynią z niego dom niczym z bajki.

Domo dom

Domo dom to wyjątkowy przykład niekonwencjonalnego budownictwa. Zaprojektowany przez firmę Architekt Lemański, dom ten trudno jest wpisać w jakiekolwiek konwencjonalne architektoniczne ramy. Jest to dom jednoosobowy, cechujący się bryłą o futurystycznym kształcie. Została ona wyciągnięta do góry, tworząc dodatkową przestrzeń mieszkaniową w środku. Więcej o tym wyjątkowym projekcie dowiecie się w Katalogu inspiracji homify 360°: jednoosobowy dom w Krakowie.

Co myślicie o futurystycznej architekturze?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu