Futurystyczne fasady polskich domów- 5 przykładów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Futurystyczne fasady polskich domów- 5 przykładów

Alicja Olko Alicja Olko
Dom w Dobroniu Nowoczesne domy od REFORM Architekt Marcin Tomaszewski Nowoczesny
Loading admin actions …

Futurystyczna architektura, czy też architektura przyszłości, to kierunek dążący do tworzenia coraz to nowszych, bardziej wyjątkowych i unikatowych brył. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o ich kształt, ale głównie o ich funkcjonalność, przystosowanie do naturalnego środowiska oraz wykorzystanie w ich konstrukcji innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Architektura przyszłości to zatem nie tylko wysokie wieżowce i szklane drapacze chmur- to także domy jednorodzinne, które coraz częściej stanowią element polskiego krajobrazu. Wybraliśmy dla Was sześć najciekawszych naszym zdaniem futurystycznych fasad domów zaprojektowanych przez polskie biura architektoniczne. Zapraszamy!

Dom z widokiem na 26 szczytów

Dom G z widokiem na 26 szczytów Nowoczesne domy od STOPROCENT Architekci Nowoczesny
STOPROCENT Architekci

Dom G z widokiem na 26 szczytów

STOPROCENT Architekci

Dom jednorodzinny projektu biura Stoprocent Architekci zlokalizowano w Beskidach i składa się on z trzech brył o geometrycznych, nieregularnych kształtach. Zarówno jego dach, jak i ściany elewacji wyłożone zostały białymi płytami włókno-cementowymi, co pozwala nie tylko na harmonijne wkomponowanie budynku w górską scenerię, ale także nadaniu mu niezwykłych właściwości izolacyjnych. Niekonwencjonalna forma bryły zdeterminowana została względami praktycznymi- przede wszystkim podziałem powierzchni domu na trzy funkcje- strefę dzienną, prywatną i gospodarczą. Pod uwagę wzięto także kwestię naświetlenia pomieszczeń oraz widoków na górską okolicę- układ pomieszczeń, jak i rozmieszczenie okien i drzwi pozwalają na to, aby cieszyć się nim z każdego miejsca w domu.

Dom na wodzie

​DOM NA WODZIE Minimalistyczne domy od 90 stopni Minimalistyczny
90 stopni

​DOM NA WODZIE

90 stopni

Oto doskonały przykład na przyszłościowy domek letniskowy nad jeziorem! Projekt architektów ze studia 90stopni to budynek o niewielkiej przestrzeni użytkowej- jedynie 70 metrów kwadratowych- choć z zewnątrz wcale nie sprawia takiego wrażenia. Od strony lądu dostać się można do niego po betonowym pomoście, a on sam zdaje się dryfować na wodzie, wspierając się jedynie na betonowych filarach. Bryła wykonana została z niekonwencjonalnych materiałów, kontrastujących ze sobą fakturą i kolorem- jej szkielet stanowi konstrukcja drewniana, a elewację wykończono białymi płytami aluminiowymi i materiałami drewnopodobnymi. Uformowano ją w taki sposób, aby maksymalnie otworzyć wnętrze na otoczenie i wykreować dodatkowe powierzchnie użytkowe, takie jak niewielki balkon, czy wejście z zadaszeniem.

Dom w Dobroniu

Dom w Dobroniu, zaprojektowany przez biuro Reforma Architekci, wprawia w zachwyt nie tylko swoim rozmiarem, ale także unikatową fasadą. Wykonano ją z płyt drewnianych oraz szkła. Materiały te ciekawie kontrastują ze sobą, tworząc jednak spójną i nowoczesną całość. Szklane płyty odbijają otoczenie domu tworząc fantastyczną optyczną iluzję. Lustrzane elementy są rozwiązaniem niezwykle innowacyjnym i stanowią swego rodzaju znak rozpoznawczy architektów z tego studia projektowego.

Dom mały

DOM MAŁY Minimalistyczne domy od 90 stopni Minimalistyczny
90 stopni

DOM MAŁY

90 stopni

Kolejna propozycja od biura 90stopni, ukazująca nam, jakie perspektywy niesie za sobą futurystyczna architektura w odniesieniu do ciągle kurczącej się przestrzeni życiowej i rosnącego zapotrzebowania na obiekty mieszkaniowe. Malutki domek o powierzchni 40 metrów kwadratowych spełnia jednak wszystkie funkcje, jakie dom powinien spełniać- znalazło się w nim miejsce na przedpokój, salon z aneksem kuchennym, sypialnię, łazienkę i taras. Konstrukcja bryły opiera się na drewnianym szkielecie, a pokryta została gontem drewnianym, czyli deseczkami z drewna iglastego o przekroju klina i połączonych ze sobą poprzez wypusty. Spiczasty dach i ostre krawędzie fasady czynią z niego dom niczym z bajki.

Domo dom

Domo dom to wyjątkowy przykład niekonwencjonalnego budownictwa. Zaprojektowany przez firmę Architekt Lemański, dom ten trudno jest wpisać w jakiekolwiek konwencjonalne architektoniczne ramy. Jest to dom jednoosobowy, cechujący się bryłą o futurystycznym kształcie. Została ona wyciągnięta do góry, tworząc dodatkową przestrzeń mieszkaniową w środku. Więcej o tym wyjątkowym projekcie dowiecie się w Katalogu inspiracji homify 360°: jednoosobowy dom w Krakowie.

Co myślicie o futurystycznej architekturze?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu