Projekty, wiejskie Domy zaprojektowane przez Cottage Style / コテージスタイル

10 domów z drewna, w których można mieszkać w zgodzie z naturą

Alicja O. Alicja O.
Google+
Loading admin actions …

Myśląc o drewnie jako materiale budowlanym, do głowy przychodzi jedno określenie- szlachetny. Choć wielu określiłoby go jako zbyt prosty, to jednak architekci i projektanci wnętrz wiedzą, jak nadać mu niepowtarzalny, stylowy i modny charakter.

Drewno jest materiałem ekonomicznym, który posiada liczne zalety estetyczne. Potrafi dopasować się do każdego rodzaju wnętrz i do wszystkich innych materiałów wykończeniowych. Dzięki temu znajduje zastosowanie zarówno w projektach rustykalnych, jak i nowoczesnych.

Nie jesteście przekonani? Obejrzyjcie dziesięć projektów domów, które z pewnością zmienią Wasze zdanie!

1. Wyrafinowany design

Drewniana fasada domu ma charakter nowoczesny, odznacza się także sporą dozą wyrafinowania. Pomimo tego sprawia jednak, że dom doskonale wpisuje się w leśną okolicę.

2. Styl country

Projekt ten zdefiniowany został przez tradycyjne podejście do architektury. Dom przywodzi na myśl pokaźnych rozmiarów leśniczówkę. Zachwyca barwa i tekstura drewna, z którego go wykonano.

3. Rustykalność na potęgę

Prostota w stylowym wydaniu. Dzięki horyzontalnie ułożonym drewnianym belkom, dom prezentuje się niezwykle tradycyjnie, niczym chata w górach. Dodatkowego uroku nadaje mu weranda oraz kształt dachu.

4. W podstawowej formie

Prosty projekt domu, idealny dla tych, którzy posiadają na jego budowę ograniczony budżet. Drewno jest materiałem ekonomicznym, o zróżnicowanych zastosowaniach i doskonale sprawdzi się nawet w najprostszych rozwiązaniach.

5. Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Dom w całości wykonany z drewna, który odznacza się klasyczną formą z nowoczesnym twistem. Doskonale wpisuje się w charakter leśnej działki. Duże okna pozwalają cieszyć się pięknymi widokami z każdego miejsca w domu.

6. Dekoracyjnie

Dom cechują aspekty tradycyjne, takie jak kształt jego bryły oraz materiał budowlany, jednak nie brak mu cech przynależnych do współczesnego nurtu w architekturze. Należą do nich przede wszystkim wielkoformatowe przeszklenia, dzięki którym budynek otwiera się na otoczenie.

7. W zgodzie z naturą

Domek stoi na niewielkiej działce i zaprojektowano go w taki sposób, aby jak najbardziej wpisywał się w swoje naturalne otoczenie.

8. W drewnie siła

Drewno może zostać także wykorzystane do budowy domów bardziej masywnych i o bardziej zwartej bryle. 

9. W hołdzie nowoczesności

W tym projekcie drewno wykorzystano w sposób bardziej subtelny, oddając pierwszeństwo wielkoformatowym przeszkleniom. Jasna drewniana okładzina pięknie je jednak obramowuje.

10. W różnych odsłonach

W tym projekcie drewno wykorzystano nie tylko na fasadzie, ale i na zadaszeniach. Dostrzegamy je tutaj pod różnymi postaciami, w zróżnicowanych odcieniach i formach. Przykład ten udowadnia, że drewno to naprawdę materiał uniwersalny i o szerokim zastosowaniu.

Inny ciekawy projekt drewnianego domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji homify 360°: klimatyczny dom z drewna na Mazurach

Który projekt najbardziej Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu