Projekty,  Domy zaprojektowane przez Cottage Style / コテージスタイル

10 domów z drewna, w których można mieszkać w zgodzie z naturą

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Myśląc o drewnie jako materiale budowlanym, do głowy przychodzi jedno określenie- szlachetny. Choć wielu określiłoby go jako zbyt prosty, to jednak architekci i projektanci wnętrz wiedzą, jak nadać mu niepowtarzalny, stylowy i modny charakter.

Drewno jest materiałem ekonomicznym, który posiada liczne zalety estetyczne. Potrafi dopasować się do każdego rodzaju wnętrz i do wszystkich innych materiałów wykończeniowych. Dzięki temu znajduje zastosowanie zarówno w projektach rustykalnych, jak i nowoczesnych.

Nie jesteście przekonani? Obejrzyjcie dziesięć projektów domów, które z pewnością zmienią Wasze zdanie!

1. Wyrafinowany design

Projekty,  Domy zaprojektowane przez FAM Architekti
FAM Architekti

Lake Cabin

FAM Architekti

Drewniana fasada domu ma charakter nowoczesny, odznacza się także sporą dozą wyrafinowania. Pomimo tego sprawia jednak, że dom doskonale wpisuje się w leśną okolicę.

2. Styl country

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Uptic Studios
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Projekt ten zdefiniowany został przez tradycyjne podejście do architektury. Dom przywodzi na myśl pokaźnych rozmiarów leśniczówkę. Zachwyca barwa i tekstura drewna, z którego go wykonano.

3. Rustykalność na potęgę

Prostota w stylowym wydaniu. Dzięki horyzontalnie ułożonym drewnianym belkom, dom prezentuje się niezwykle tradycyjnie, niczym chata w górach. Dodatkowego uroku nadaje mu weranda oraz kształt dachu.

4. W podstawowej formie

Prosty projekt domu, idealny dla tych, którzy posiadają na jego budowę ograniczony budżet. Drewno jest materiałem ekonomicznym, o zróżnicowanych zastosowaniach i doskonale sprawdzi się nawet w najprostszych rozwiązaniach.

5. Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Dom w całości wykonany z drewna, który odznacza się klasyczną formą z nowoczesnym twistem. Doskonale wpisuje się w charakter leśnej działki. Duże okna pozwalają cieszyć się pięknymi widokami z każdego miejsca w domu.

6. Dekoracyjnie

Projekty,  Dom z drewna zaprojektowane przez Facit Homes
Facit Homes

Timber Clad Exterior

Facit Homes

Dom cechują aspekty tradycyjne, takie jak kształt jego bryły oraz materiał budowlany, jednak nie brak mu cech przynależnych do współczesnego nurtu w architekturze. Należą do nich przede wszystkim wielkoformatowe przeszklenia, dzięki którym budynek otwiera się na otoczenie.

7. W zgodzie z naturą

Domek stoi na niewielkiej działce i zaprojektowano go w taki sposób, aby jak najbardziej wpisywał się w swoje naturalne otoczenie.

8. W drewnie siła

Drewno może zostać także wykorzystane do budowy domów bardziej masywnych i o bardziej zwartej bryle. 

9. W hołdzie nowoczesności

W tym projekcie drewno wykorzystano w sposób bardziej subtelny, oddając pierwszeństwo wielkoformatowym przeszkleniom. Jasna drewniana okładzina pięknie je jednak obramowuje.

10. W różnych odsłonach

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Uptic Studios
Uptic Studios

Denver Street Lot 7

Uptic Studios

W tym projekcie drewno wykorzystano nie tylko na fasadzie, ale i na zadaszeniach. Dostrzegamy je tutaj pod różnymi postaciami, w zróżnicowanych odcieniach i formach. Przykład ten udowadnia, że drewno to naprawdę materiał uniwersalny i o szerokim zastosowaniu.

Inny ciekawy projekt drewnianego domu obejrzycie w Katalogu Inspiracji homify 360°: klimatyczny dom z drewna na Mazurach

Który projekt najbardziej Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu