Jak przerobić nieużywane pomieszczenia w stylowy loft? 4 pomysły | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak przerobić nieużywane pomieszczenia w stylowy loft? 4 pomysły

martt.st martt.st
Minimalistyczny salon od JAN RÖSLER ARCHITEKTEN Minimalistyczny
Loading admin actions …

Z uwagi na duże zapotrzebowanie na mieszkania w miastach pofabryczną architekturę zaczęto adaptować na powierzchnie mieszkalne. Obecnie lofty zyskują coraz większą popularność, nastała na nie moda. Zaczynają być towarem luksusowym, ich ceny szybują w górę. Adaptacje są dziś w cenie – przerabia się nie tylko postindustrialne budynki, ale także wiejskie stodoły oraz obory. Przedstawimy Wam dziś kilka ciekawych pomysłów, które mogą stać się dla Was inspiracją albo przekonać niezdecydowanych do tego typu budownictwa.

Koszary

Co prawda trudno w to uwierzyć, ale ten luksusowy loft znajduje się w dawnych koszarach wojskowych! Palmsche Park w niemieckim Esslingen wraz z jego budynkami, w których kiedyś kwaterowali żołnierze, przerobiono na bardzo popularne obecnie osiedle mieszkalne. Widoczny na zdjęciu apartament dysponuje aż 400-metrową powierzchnią! Wystrój mieszkania jest bardzo nowoczesny i zachowuje surowość tego historycznego miejsca. Niesamowita przestronność została tu świetnie wykorzystana. Projektowania podjęli się architekci Ippolito Fleitz Group, zdjęcia wykonała Zooey Braun.

Stodoła

Loft nie musi powstać w pofabrycznym wnętrzu. Na lofty można zaadaptować dawną stodołę lub oborę: świetnie się do tego nadają. Architekt Jan Rösler jest autorem projektu przeróbki starej stodoły w nowoczesno-rustykalne mieszkanie widoczne na zdjęciu. Wysokość loftu jest imponująca, poczucie przestronności wzmacniają białe ściany i jasna podłoga. Stare belki o nierównej, chropowatej powierzchni nadają wnętrzu charakteru; przypominają o wiejskim rodowodzie budynku. Wystrój jest minimalistyczny, meble i dodatki ograniczono do minimum.

Garaż: przed

Adaptację garażu zaprezentujemy na dwóch fotografiach, bo dzięki temu efekt wyda się jeszcze bardziej imponujący. Na zdjęciu widzimy garaż tuż przed adaptacją zaprojektowaną przez Studio OXL. Jest to garaż XIX-wiecznego budynku usytuowanego w robotniczej dzielnicy Rotterdamu. Wnętrze wymagało dużo pracy, trzeba było je przede wszystkim uporządkować i posprzątać. Właściciele i projektanci dostrzegli na szczęście wielki potencjał tkwiący w tym miejscu i udało im się doprowadzić je do świetności.

Garaż: po

Ciężko uwierzyć, że oglądamy to samo miejsce! Nie ma śladu po ciemnym, nieprzyjemnym wnętrzu – to teraz zachwycająca, przepełniona światłem przestrzeń, urządzona w nowoczesny, stylowy, funkcjonalny sposób. Zdecydowano się przeznaczyć część garażu pod atrium – kiedy drzewo wyrośnie w przeznaczonym dla niego miejscu efekt ogrodu w środku domu zostanie jeszcze wzmocniony. Przeszklenia tak obficie oświetlające wnętrze to energooszczędne, ekologiczne rozwiązanie. O garażowej przeszłości tego miejsca przypomina stojący tu samochód.

Fabryka studiem jogi

Ostatni z projektów wyróżnia się na tle reszty. W berlińskim Kreuzbergu dawną fabrykę zaadaptowano na apartamentowiec z powierzchnią biurową. Na jednym z pięter projektanci z spreeformat architekten stworzyli studio jogi, w skład którego weszła sala ćwiczeń, szatnia z prysznicami i pomieszczenia służbowe. Za cel projektu postawiono zachowanie surowego uroku architektury industrialnej przy jednoczesnym połączeniu go z nowoczesnym minimalizmem. Nierówne ściany pokryte warstwą białej farby prezentują się wspaniale; współgrają z nimi drewniana podłoga i proste meble. W takich wnętrzach można się dobrze zrelaksować, wykonując na matach asany.

Zobaczcie także kilka innych transformacji w lofty: Przed i po: transformacja garażu w loft oraz Przed i po: 37-metrowy loft i jego transformacja.

Podoba się Wam styl industrialny? Marzycie o mieszkaniu w lofcie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu