Rozbudowa domu- 4 przykłady z Wielkiej Brytanii | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Rozbudowa domu- 4 przykłady z Wielkiej Brytanii

martt.st martt.st
Tolmers Park Nowoczesne domy od Tye Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Wiosna to czas nowego początku, źródło nowych inspiracji. Wielu z nas rozmyślało nad zmianami w domu; co można by zrobić, żeby go ulepszyć. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozbudować dom: powiększenie go może być konieczne, kiedy brakuje miejsca i trzeba pokonać ciasnotę albo kiedy konstrukcja potrzebuje unowocześnienia. Tak czy inaczej, przedsięwzięcie musi być dobrze przemyślane i zaplanowane. Homify spieszy z pomocą, aby ułatwić Wam to zadanie, podsuwając kilka przykładów, które mogą posłużyć za źródło inspiracji. Obejrzyjmy zatem kilka świetnie przeprowadzonych rozbudowań.

Dworska elegancja

Tolmers Park Nowoczesne domy od Tye Architects Nowoczesny
Tye Architects

Tolmers Park

Tye Architects

Mamy tu przykład rozbudowy historycznego dworku w Hertfordshire w Anglii. Dwór Tolmers Park jest zabytkiem o wielkim znaczeniu dla okolicy, dlatego też zmiany w nim dokonywane śledzone są przez czujny i krytyczny wzrok lokalnej społeczności. Na szczęście Nicolas Tye Architects osiągnęli równowagę pomiędzy modernizacją i zachowaniem indywidualnego historycznego charakteru posiadłości.

Na tyłach posiadłości postawiono parterową dobudówkę, która przechodzi płynnie w niezwykle zadbany ogród dzięki zastosowanym tu przesuwanym szklanym drzwiom. Wypalane drewno modrzewiowe, które stanowi podstawę konstrukcji tego rozszerzenia, prezentuje się niezwykle elegancko i przyciąga uwagę. Zamontowane w drewnianym stropie oświetlenie punktowe tworzy przyjemną atmosferę w tej strefie przejściowej między wnętrzem a ogrodem.

Transparentność vs styl wiktoriański

od homify Nowoczesny

Kreatywne umysły z Kitchen Architecture zaprojektowały wyjątkową rozbudowę wolno stojącego wiktoriańskiego domu, która harmonizuje w sobie nowoczesność i historyczny czar minionej epoki. Wykorzystanie szkła nie tylko jako ścian, ale także jako dachu jest wyrazem coraz popularniejszego trendu transparentności. Wystarczy spojrzeć, jak jasna i otwarta jest ta szklana dobudówka, żeby zrozumieć, dlaczego takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej i więcej zwolenników. Rozbudowa wprowadziła powiew życia w ściany tej wiktoriańskiej rezydencji. Gra modernizmu z historycznością tworzy intrygujący, ciekawy efekt. Można sobie wyobrazić, jak zachwycający widok rozciąga się przed oczami domowników, kiedy po zmroku zadzierają głowę, żeby zobaczyć nad sobą rozgwieżdżone niebo. Panele zastosowane na parterze łatwo rozsunąć, otwierając tym samym kuchnię na taras i ogród – musi się to świetnie sprawdzać przy okazji rodzinnych ceremonii i przyjęć.

Maksymalizacja przestrzeni dziennej

Projekt firmy Arc 3 Architects & Chartered Surveyors cechuje wysoka spójność wizualna. Czarne ramy okien mocno kontrastują z bielą zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych ścian, nadając budynkowi wyrazistego, oryginalnego charakteru.
Zagwarantowana rozbudową nowa przestrzeń dzienna przepełniona jest światłem, otwiera się na zielony ogród, co tworzy atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi i życiu towarzyskiemu. Przesuwane drzwi gwarantują zniesienie granicy między środkiem a tym, co na zewnątrz – domownicy zyskali w ten sposób wyborne miejsce do organizowania wszelkich przyjęć i spotkań.

Wiejski czar

Nie dajcie się zwieść pozorom: ten dom został poważnie rozbudowany. Ekspertom z Allen Architecture Limited udało się zaprojektować świetnie „skrojoną” dobudówkę do tego uroczej wiejskiej rezydencji. Parterowa dobudówka jest pełną światła oranżerią, z której rozciąga się zachwycający widok na zieloną okolicę. Dzięki użyciu podobnych materiałów i elementów wykończenia nowa część domu harmonizuje stylem z pierwotną bryłą. Okna oranżerii, pomimo większego rozmiaru, również wpisują się w architektoniczną spójność całego budynku. Czerwona cegła i brunatna dachówka domu – kontynuowane w dobudówce – są fundamentem wizualnej tożsamości domu i gwarantują jego stylistyczną harmonię. Prowadzące bezpośrednio do ogrodu drzwi oranżerii sprawiły, że wnętrze zostało silniej związane z otaczającą posiadłość wiejską przyrodą.

Jak się Wam podobają te rozbudowane angielskie domy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu