Projekty, Salon zaprojektowane przez marta novarini architetto

6 niewielkich apartamentów, czyli kilka prostych sposobów na zwiększenie przestrzeni

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W nowoczesnych domach przestrzeni nigdy nie jest zbyt wiele. W niniejszym Katalogu Inspiracji prezentujemy Wam 6 dowodów na to, że i małe lokum, dzięki kilku trikom, może stać się większe. Bez względu na to, do czego potrzebna nam przestrzeń – czy na przykład mamy sporo różnego rodzaju rzeczy, które należy dobrze rozlokować, czy kilka innych, równie dobrych powodów – cel jest zawsze ten sam: maksymalne wykorzystanie potencjału mieszkania. Sztuczki naszych ekspertów pokażą Wam, jak z każdej przestrzeni wydobyć choćby jeszcze kilka dodatkowych centymetrów.

1. Nisze

Dom tysiąca nisz i zakamarków. „Eco” to chyba słowo, które najlepiej opisuje ten mały, ale piękny i dobrze zorganizowany, mediolański apartament, zaprojektowany przez biuro architektoniczne Marta Novarini. Pierwsza, większa nisza została zaaranżowana na kuchnię; druga, mniejsza na pralnię.

Trzecia nisza prezentowanego obiektu to sypialnia. Zwróćcie uwagę na półki zawieszone nad łóżkiem – posunięcie strategiczne, jeżeli chodzi o uniknięcie wielkogabarytowych, nieporęcznych szafek nocnych!

2. Gra poziomów

Cóż za czarujący apartament! Propozycja biura Archifacturing nie ma sobie równych! Żaden centymetr przestrzeni nie został tu zaprzepaszczony. Różne obszary funkcjonalne domu odznaczają się dzięki zastosowaniu gry poziomów i rozlokowaniu tychże obszarów na różnych wysokościach.

Niespodzianka! Tego chyba nikt z Was się nie spodziewał?! Schody i podwyższenia pełnią podwójną rolę. Oprócz tej podstawowej, oczywistej, są także szafkami i schowkami.

3. Każdy centymetr na wagę złota

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Design

Drzwi prowadzące do łazienki na szynie ślizgowej, półki w niszy, stół przy ścianie dzielącej salon od niewielkiej kuchni – w tej stylowej kawalerce każdy centymetr przestrzeni zaprojektowano z myślą o jego maksymalnym wykorzystaniu.

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Design
Design

Wohnküche

Design

Nawet antresola, na której urządzono sypialnię, wydaje się jakby wisieć w powietrzu. Prowadzi na nią jedynie lekka, metalowa drabina.

4. Wykorzystanie wszystkich kątów i zakamarków

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Urban Shaastra
Urban Shaastra

The Kitchenette

Urban Shaastra

W mieszkaniu ze zdjęcia nie zapomniano o zagospodarowaniu żadnego kąta, czy zakamarka! Na szczególną uwagę zasługuje przejście prowadzące z kuchni do salonu. Zamontowano w nim małą półkę, którą z powodzeniem można wykorzystać jako stolik na szybką przekąskę. Co więcej, podczas jedzenia nie trzeba stać, gdyż schody to świetne miejsce do siedzenia.

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Urban Shaastra
Urban Shaastra

The Staircase – 1

Urban Shaastra

Z tego ujęcia widzimy inny zakamarek prezentowanego obiektu. Pod schodami, żeby nie marnować przestrzeni, zaaranżowano szafę gospodarczą z półkami i szufladami – ciekawe rozwiązanie, jeżeli pragniemy utrzymywać nieustanny porządek w domu. Po co inwestować w nieporęczne szafy, kiedy można zainwestować w tego typu szafę wykonaną na wymiar?!

5. Różne punkty widzenia

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Holzgeschichten
Holzgeschichten

Raumfassendes Einbaumöbel

Holzgeschichten

Po jednej stronie kuchnia z jadalnią, po drugiej coś na kształt salonu. Niemal, jak w teatrze, gdzie ściana odgrywa rolę rozdzielacza dwóch przestrzeni, w których toczy się życie.

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Holzgeschichten
Holzgeschichten

Klein aber fein – Teil des Möbels ist die Küche.

Holzgeschichten

Widok kuchni od przodu: monolityczna, liniowa, idealnie komponująca się z bielą ścian, w którą wręcz się wtapia.

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Holzgeschichten
Holzgeschichten

Schlafnische mit Fenstern

Holzgeschichten

Mini salon okazuje się być w rzeczywistości mikro sypialnią. Otwory w ścianach pozwalają na doświetlenie przestrzeni za pomocą świateł z innych domowych pomieszczeń.

6. Schody w kształcie spirali

schody z prefabrykatów betonowych: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez A.P. RUD Schody
A.P. RUD Schody

schody z prefabrykatów betonowych

A.P. RUD Schody

Widoczne na zdjęciu mieszkanie zaaranżowano na kilku poziomach, jednak schody, które łączą owe poziomy są bezapelacyjnie ozdobą wnętrza i zajmują minimum przestrzeni. Projekt biura architektonicznego A.P. RUD SCHODY wręcz zapiera dech w piersiach!

A Wam który z tych pomysłów podoba się najbardziej?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu