Miniej znaczy o wiele więcej! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Miniej znaczy o wiele więcej!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Minimalistyczne domy od MARTIN MARTIN ARQUITECTOS Minimalistyczny
Loading admin actions …

Nowoczesny dom w naturalnym otoczeniu? To też się sprawdza!  Mały dom o prostej bryle, z dala od zgiełku – teraz życie w ekologicznym stylu jest w modzie. Projekt hiszpańskich architektów Martin Martin doskonale wpasowuje się w ostatnie trendy. Wykorzystująca prostotę, równowagę w organizacji przestrzeni oraz charakter otoczenia, realizacja studia architektonicznego pokazuje, że dom o nieskomplikowanym projekcie może być majstersztykiem. Ten piękny dom potwierdza, że to nie wielkość ma znaczenie, a odpowiedni design. Naturalne materiały budynku podkreślają jego minimalistyczny charakter. Dom nie zdominował przestrzeni, w której się znajduje, jest skromny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. To wyszukana prostota, która wymaga spojrzenia na życie z innej perspektywy.

Sprawdźmy, co kryje się w środku!

Minimalizm w drewnie

W centralnym punkcie domu znajdują się szerokie szklane drzwi i okna, które aż proszą by zajrzeć, co dzieje się we wnątrz. Z kolei drewno pokrywające fasadę jest kluczowym elementem budynku, harmonizując się z otoczeniem. Beże i brązy doskonale współpracują z błękitem i intensywną zielenią południa Europy. Drewniane meble ogrodowe stanowią uzupełnienie minimalistycznej stylistyki domu.

W otoczeniu natury

Architekci stworzyli dom stylowy, ciepły i przytulny. Wykorzystana kolorystyka ziemi oraz duży taras zachęcają do odpoczynku w otoczeniu natury. Realizacja studia Matin Martin  to połączenie tradycyjnego domu letniskowego otoczonego piękną przyrodą z budynkiem nowoczesnym, o wygodnym i funkcjonalnym projekcie.

Wszędzie harmonia

Nowoczesny charakter domu na swój wyraz w najdrobniejszych szczegółach. To, co dzieje się na zewnątrz budynku ma również swoje odzwierciedlenie wewnątrz niego. Neutralne kolory wykorzystane zostały do aranżacji wszystkich pomieszczeń gwarantując harmonię w każdym miejscu domu. Natomiast ciemna i głęboka barwa podłóg tworzy cieplą i przytulną atmosferę.

Więcej za mniej

Drewno nadal gra pierwsze skrzypce – dominantem w salonie jest piękna, błyszcząca drewniana podłoga o wiśniowym odcieniu. Wnętrze pozostaje minimalistyczne dzięki jasnym i czystym ścianom. Wyposażenie ograniczone zostało do minimum – wybrane zostały tylko niezbędne sprzęty. Dzięki temu uniknęliśmy przeładowania, w i tak małym domu. Dzięki ograniczeniu mebli przestrzeń została optycznie powiększona.

Dom rozświetlony

Wrażenie przestronności uzyskane zostało również dzięki naturalnemu oświetleniu, które dociera do niemal każdego zakątka domu poprzez szerokie okna. Pozwalają ono również na bliższy kontakt z naturą.

Jesteście ciekawi innych projektów łączących tradycję z nowoczesnym designem? Sprawdźcie projekt niesamowitego domu w starej stodole!

Naturalne widoki

Piękna kuchnia o tradycyjnej zabudowie idealnie dopasowana została do charakteru domu. Właściwie dobrana kolorystyka mebli i ich klasyczny styl z nowoczesnymi wykończeniami korespondują z resztą elementów wyposażenia z każdego pomieszczenia. Co więcej, z kuchni można przejść do części ogrodowej by bezpośrednio cieszyć się naturalnym krajobrazem.

Czy podobają Wam się domy w nowoczesnym stylu w otoczeniu wiejskim?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu