Wąska działka? Ten dom rozwiąże problem! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wąska działka? Ten dom rozwiąże problem!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Nowoczesny balkon, taras i weranda od Nobuyoshi Hayashi Nowoczesny
Loading admin actions …

Styl minimalistyczny to jeden z najbardziej popularnych i nowoczesnych trendów w architekturze i aranżacji wnętrz. Jest to styl prosty, odrzucający bogatą dekoracyjność stylów dawnych. Przy swojej prostocie minimalizm nadal pozostaje stylem wyszukanym – podkreśla wartość przestrzeni i elegancję nieskomplikowanych brył. Minimalistyczny styl to domena współczesnego japońskiego designu, który wywodzi się z tradycyjnej japońskiej architektury, przywiązanej do prostych i czystych form. Minimalizm to także styl życia, bazujący na prostocie, mającej swój wyraz w eleganckiej estetyzacji życia. Stawia on na jakość, nie na ilość, podkreślając funkcjonalność przestrzeni.

Doskonałym przykładem stylu minimalistycznego jest projekt niewielkiego budynku mieszkalnego autorstwa Nobuyoshi Hayashi. Projekt Japończyka jest doskonałą kontynuacją minimalistycznych tradycji. Razem z homify zajrzyjmy do tego małego, lecz przestronnego domu o unikatowym charakterze!

Wysoki dom

Prosta bryła domu, przypominająca kształt drewnianej szopy zaskakuje swoją niebywale wydłużoną konstrukcją. Strzelisty budynek charakteryzuje się również zharmonizowaną elewacją, utrzymaną w jasnej kolorystce. Sylwetka domu jest smukła i kieruje nasz wzrok ku górze. Choć budynek jest strzelistą bryłą, to zastosowane elementy wertykalne, takie jak barierka schodów oraz ciężki dach, równoważą całość projektu. 

Finezyjne schody

Natomiast to, co dodaje lekkości budynkowi to nietypowe schody. Prowadzą one do głównych drzwi, zaś dodatkowe wejście znajduje się na dole, niedaleko garażu. Zaokrąglone linie schodów przełamują kanciastość zastosowanych w projekcie form. Dzięki nim bryła budynku zwraca na siebie uwagę nie tylko swoją smukłością. Finezyjny kształt schodów sprawia, że cały projekt możemy potraktować z delikatnym przymrużeniem oka.

Ciepły minimalizm

Design minimalistyczny czasem wydaje się być chłodny, nie dajmy się jednak zwieść stereotypowemu myśleniu. Projekt Nobuyoshi Hayashi zupełnie przeczy temu, co typowe! Wnętrze kuchni jest ciepłe i przyjazne. Oferuje również wszystkie udogodnienia potrzebne współczesnemu, wymagającemu użytkownikowi. Proste linie mebli, rezygnacja z elementów dekoracyjnych i ascetyzm pomieszczenia przełamany zostaje przez naturalny charakter materiałów wykorzystanych do jego aranżacji. Barwy neutralne, chłodniejsze biele i szarości, połączone zostały ze zróżnicowaną kolorystyką użytego drewna. W całym pomieszczeniu tworzą one efekt harmonii – panuje w nim atmosfera spokoju i bezpieczeństwa.

Lekkie stopnie

Wejście do domu od strony garażu prowadzi nas prosto na pierwsze piętro domu – do salonu. Znajdując się na schodach nie czujemy się wizualnie przytłoczeni ich ciężarem. Stopnie wykonane z drewna połączone zostały cienkimi stalowymi rurkami. Ich lekkość równoważy ciemniejsza ściana, utrzymana w odcieniu głębokiej szarości. Ponieważ stopnie są delikatne i niezabudowane do pomieszczenia wpada spora dawka naturalnego światła, doświetlając rożne części domu. Dzięki minimalistycznemu projektowi schodów mamy wrażenie, że dom jest otwarty i przyjazny.

Niebanalna prostota w salonie

Projekt salonu jest niebanalnie prosty –jego największym atutem jest dobre doświetlenie, uzyskane dzięki dużymi i szerokim oknom. Z perspektywy salonu widoczna jest także lekka konstrukcja i łagodne pochylenie schodów. Co więcej, doskonale komponują się one z drewnianą podłogą pokoju. Silnym akcentem pomieszczenia jest jego jedyny element dekoracyjny – drzewo, którego soczyście zielone liście wyróżniają się na tle ciemnoszarej ściany. Wyposażenie wnętrza to czysty minimalizm – białe meble są częścią pokoju, gdyż zostały niemal wtopione w ścianę. Dzięki temu zabiegowi nie dzielą one przestrzeni, dająć poczucie jednorodności elementów. A jak inaczej można urządzić minimalistyczne wnętrze? Kilka przykładów znajdziecie w artykule Minimalizm w mieszkaniu na różne sposoby!

Drewniany gabinet

Ten pokój przeznaczony do pracy to kwintesencja minimalizmu. Całe pomieszczenie zaprojektowane zostało w naturalnym drewnie, lecz w różnych jego odcieniach. Dzięki temu ten nietypowy gabinet nie wydaje się być nudny, mimo, że również wyposażenie ograniczone zostało jedynie do kilku niezbędnych przedmiotów. Ten wąski pokój przypomina odrobinę wnętrze domku na drzewie, choć surowy, to nadal budzi przyjemne wrażenie.

Czy podobają Wam się wąskie, minimalistyczne pomieszczenia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu