Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez BANG arquitectura

15 dowodów na to, że schody zasługują na to, aby być obecne w Twoim domu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W wielu domach schody pełnią głównie rolę łączników komunikacyjnych, pozwalając na przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi  kondygnacjami. Jednak ich funkcja wykraczać może poza aspekty praktyczne, co udowodnimy w tym Katalogu Inspiracji. Zebraliśmy dla Was piętnaście modeli schodów, które, poza funkcjonalnością, odznaczają się także sporą dozą estetyki, stanowiąc wyrazisty element dekoracyjny wnętrz. Zapraszamy do oglądania!

1. Spiralne

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez Visal Merdiven
Visal Merdiven

Sinpaş Kelebekia – İstanbul

Visal Merdiven

Ten model, będący udanym połączeniem drewna i metalu, doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Na schody spiralne należy przeznaczyć nieco więcej miejsca niż na te proste.

2. Stopnie unoszące się w powietrzu

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez BANG arquitectura
BANG arquitectura

Escaleras y acceso a la cava

BANG arquitectura

Prawdziwe dzieło sztuki wśród schodów. Drewniane stopnie zdają unosić się w powietrzu, zawijając się pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Schody dodatkowo podświetlono, co potęguje fantastyczny wizualny efekt.

3. Szklane

Szklane stopnie to doskonałe rozwiązanie do wnętrz, w którym chcemy spotęgować wrażenie jasności. Ich powierzchnie odbijają naturalne światło, iluminują i prezentują się niezwykle lekko.

4. W industrialnym stylu

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez homify

Stopnie w postaci metalicznych form wprowadzą do wnętrz industrialny klimat. Jest to opcja modna i szykowna, idealnie pasująca do loftów.

5. Biel i szkło

SCHODY  Wspornikowe WS-20: styl , w kategorii Korytarz, hol i schody zaprojektowany przez KAISER Schody Sp. z o.o.
KAISER Schody Sp. z o.o.

SCHODY Wspornikowe WS-20

KAISER Schody Sp. z o.o.

Kwintesencja nowoczesności i elegancji- białe stopnie oraz szklana balustrada. Zapewni ona bezpieczeństwo użytkowania schodów, a jednocześnie pozwoli osiągnąć wrażenie lekkości i przestrzeni.

6. Klasyka

Klasyczne schody dywanowe, o stopniach obitych wykładziną, to opcja tradycyjna, która nigdy nie traci na uroku. W połączeniu z bogato zdobioną drewniana balustradą prezentują się elegancko i stylowo.

7. Zawijane

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez LANTANA PARKE
LANTANA PARKE

Ahşap Merdiven

LANTANA PARKE

Ten model odznacza się przede wszystkim pięknym kształtem. Doskonale wpisuje się w styl tych eleganckich wnętrz.

8. Kreatywne

Oryginalny kształt, piękny gatunek drewna, funkcjonalność- takie schody zajmują mało miejsca i świetnie sprawdzą się w małych, dwupoziomowych mieszkaniach.

9. Żelazo i cegła

W tym przykładzie zwracamy uwagę bardziej na balustradę i ścianę na obszarze klatki schodowej, niż na same schody. To właśnie te elementy stanowią o ich dekoracyjnym charakterze.

10. Obszar pod schodami

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez aaestudio
aaestudio

Escalera 2

aaestudio

Taki model schodów pozwala na kreatywne zagospodarowanie przestrzeni pod nimi. W tym przypadku stworzono piękne atrium, z podłożem z białych kamieni oraz dekoracyjną roślinnością.

11. Oświetlenie

Nie tylko luksusowy design, ale i świetnie dobrane oświetlenie sprawiają, że od tych schodów nie można oderwać wzroku. Każdy stopnień iluminuje, rozjaśniając nie tylko obszar klatki schodowej, ale i całego holu.

12. Praktyczny design

Nowoczesny design, który łączy w sobie funkcjonalność i niepowtarzalną formę, czyni te chody gwiazdą wnętrza. Stopnie wykorzystano tutaj jako miejsce na przechowywanie i ekspozycję dekoracji.

13. Prostota

Proste drewniane stopnie, przytwierdzone z jednej strony do ściany, świetnie prezentują się w połączeniu ze szklaną balustradą. Całość emanuje nowoczesnością i funkcjonalnością.

14. Drewno

Wąskie drewniane schody zamieniono w domową bibliotekę, spychając ich rolę komunikacyjną na drugi plan. Efekt jest niesamowity.

15. Widok z lotu ptaka na schody z poprzedniego zdjęcia. Geometryczny kształt oraz wspaniały materiał wykończeniowy najlepiej docenić możemy właśnie z tej perspektywy.

Który model najbardziej Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu