Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez 大晴設計有限公司

10 najpiękniejszych szaf

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jest taki mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym domu – szafy z lustrem. Niezależnie od tego, czy jest to przedpokój, garderoba, sypialnia, czy pokój młodzieżowy. Dawniej lustra montowane były w środku szafy na jej drzwiczkach, jednak teraz coraz częściej połączenie szafy z lustrem jest wykorzystywane nie tylko do tego, aby się przejrzeć, ale również aby optycznie powiększyć przestrzeń. Poprzez takie rozwiązanie nie musimy się martwić o dodatkowe miejsce na powieszenie lustra.

1. W przedpokoju

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez 大晴設計有限公司
大晴設計有限公司

大晴設計 – 微莊園

大晴設計有限公司

Szafa w przedpokoju czasem musi zostać poddana niezwykle trudnej sztuce kamuflażu, aby nie zaburzyć całej aranżacji, w tym przypadku prostej, minimalistycznej. Oprócz szafy, która jak widać charakteryzuje się tyko ogromnymi drzwiami, ustawiony został również wieszak na ubrania. W większych przedpokojach jest to częste rozwiązanie, ponieważ zostawiając na nim okrycie wierzchnie np. po spacerze w deszczu, nie musimy się bać o resztę ubrań, które cieszą się niezmąconą wilgotnością w szafie. Stosując biel na ścianach i jako kolor mebla, ten sporych rozmiarów przedpokój wydaje się przez to jeszcze większy.

2. Szafa z lustrem w sypialni

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Urban Myth
Urban Myth

Ultra gloss chocolate bedroom suite

Urban Myth

Szafy z lustrem w sypialni są przeróżne, zależy to przede wszystkim od wielkości sypialni, miejsca jakie chcemy przeznaczyć na szafę i ilości rzeczy, które chcemy w niej zmieścić. Jeśli tak jak w tym przypadku, stawiamy na skromną sypialnię, ale z ogromną szafą, to dobrym wyjściem jest szafa zajmująca całą jedną ścianę. Lustro, jak we wcześniejszych przypadkach, powiększy przestrzeń. Uciekając od konwenansów lustro zostało przedzielone ozdobnym pasem wzdłuż, co sprawia, że od razu wiemy iż to jest tylko odbicie, a nie dalsza część pokoju.

3. Garderoba

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Studio Duggan
Studio Duggan

Master Dressing Room

Studio Duggan

Osobna garderoba to marzenie wielu z nas… Dodatkowo wygodny fotel na środku podkreśla relaksujący wyraz tego pomieszczenia. Teraz wybór stylizacji na wieczór będzie samą przyjemnością.

Macie mało miejsca, a wszystko trzeba jakoś pomieścić? Sprawdźcie kilka porad w tym artykule: Szafy i komody do małych pomieszczeń.

4. Minimalistycznie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez YAM Studios
YAM Studios

Clapham Common Flat 2

YAM Studios

Minimalistycznie, prosto i bez zbędnych dekoracji. Prosty wieszak pozwala nam na przygotowanie stylizacji na nadchodzący dzień lub po prostu możemy zawsze mieć ulubione ubrania pod ręką. Gdy zaśpimy, nie powinniśmy mieć problemu z wyborem w co się szybko ubierzemy tego dnia!

5. Pod schodami

Miejsce pod schodami można wykorzystać na wiele sposobów. Najpopularniejszym jest utworzenie szafy – może być ona otwierana lub jak widać na tym przykładzie, z przesuwanymi drzwiami. W ten sposób wszystko będziemy mieć zawsze pod ręką – jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie od klasycznej szafy.

6. Industrialny wieszak

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Calvill
Calvill

Copper Hanger Medium

Calvill

Często musimy dokonać wyboru, czy wolimy wieszak na ubrania, czy jednak to szafa do przedpokoju będzie pasować do naszych potrzeb. Jeśli mamy taką możliwość, to zawsze możemy zdecydować się na oba. Jeśli chcemy mieć tylko wieszak, dlaczego by nie zaszaleć z formą?

7. Prostota

Proste rozwiązania zawsze dobrze się sprawdzają – tylko spójrzcie na ten przedpokój. Mamy tu miejsce na okrycia wierzchnie i na buty, wszystko, czego nam potrzeba w tej przestrzeni.

8. Na poddaszu

Poddasze stanowi zawsze pewien problem aranżacyjny ze względu na nieco ograniczoną przestrzeń, jaką mamy do wykorzystania. Jednak odpowiednio zagospodarowana może być nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna – tak jak w przypadku tej garderoby na poddaszu.

9. Na widoku

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez ZE|Workroom studio
ZE|Workroom studio

Гардеробная

ZE|Workroom studio

Chociaż nie każdy z nas może sobie pozwolić na posiadanie osobnego pomieszczenia na garderobę,
to zawsze możemy zaaranżować przestrzeń w naszej sypialni tak, aby wyodrębnić otwartą przestrzeń, która będzie nam służyć jako ogromna szafa. Estetyczne pudełka i porządek sprawią, że nie odniesiemy takiego wrażenia jakby było to wyłącznie miejsce do przechowywania ubrań.

10. Klasyka

Duża, biała klasyczna szafa sprawdzi się w każdym wnętrzu. Idealnie wpasuje się w panujący klimat i nie zaburzy aranżacji, nawet jeśli nie jest ona oparta o styl tradycyjny. Taka szafa pomieści w sobie wiele, ale przez proste fronty nie wygląda przytłaczająco. Minusem jest brak lustra, które będziemy musieli zamontować z drugiej strony, jednak jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, to możemy się skusić na lustro w zdobionej ramie, które upiększy skromną sypialnię.

Która szafa podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu