Projekty,   zaprojektowane przez Graphosds

10 sprytnych sposobów, by mała kuchnia wydała się duża

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kiedy przy nazwie pomieszczenia pojawia się dopełnienie marzeń, zazwyczaj nie da się opisać tej przestrzeni jako małej czy kompaktowej. Marzymy o wielkich pokojach, przestronnych wnętrzach. Nie tylko dlatego, że tak dobrze się w nich czujemy, ale także ponieważ są one luksusem. 

Pomieszczeniem, w którym rzeczywiście odczujemy deficyt metrażu jest kuchnia. Jeśli mała kuchnia jest źle zorganizowana i urządzona w sposób nieprzemyślany, to będzie nam trudno czerpać przyjemność z gotowania. Na szczęście z odsieczą pędzą projektanci wnętrz homify, którzy dzisiaj doradzą nam, jakich tricków użyć, by mała kuchnia wydała się mała. 

Czy uda nam się oszukać samych siebie? Będzie to niełatwe zadanie!

Koniec z masywnymi szafkami

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Nuvo Designs
Nuvo Designs

Kitchen Area

Nuvo Designs

Ciężkie meble w zabudowie kuchni to przeżytek. Wprowadź do pomieszczenia przeszklone witrynki oraz przeszklone drzwiczki szafek. Obawiasz się wrażenia nieporządku, kiedy nie wszystko będzie ułożone na półkach? Zdecyduj się na szkło matowe, które będzie lekkie wizualnie, a ukryje nadmiar przedmiotów.

Monochromatyczna paleta

Ograniczenie ilości kolorów do absolutnego minimum pozwoli naszym oczom swobodnie poruszać się po przestrzeni. Kiedy co rusz nie będą one napotykać wizualnych przeszkód, wtedy nasze pomieszczenie wyda się większe. Kolory neutralne sprawdzą się tutaj szczególnie dobrze. 

Będzie to bezpieczne rozwiązanie, które przyniesie gwarantowany efekt…

Lekkość bytu… wyposażenia

Przyjrzyjmy się tej kompaktowej, a  jednocześnie zachwycającej kuchni. Chociaż zajmuje mało miejsca, wydaje się być pomieszczeniem wręcz luksusowym. Efekt ten osiągnięto dzięki nowoczesnym meblom o przemyślanym projekcie. Cienkie, metalowe nogi stołków barowych oraz wyspy to ogromna oszczędność przestrzeni! Warto zainspirować się tym projektem…

Wszystko pochowane

Kolejny prosty sposób na więcej miejsca w naszej kuchni? Zostawić w niej… więcej miejsca! Jak? Decydując się na szafki i półki o mniejszej głębokości, za to rozlokowane z większą gęstością. Na wszystko znajdzie się miejsce! Z powyższego zdjęcia zainspirujemy się jeszcze tym, jak jaśniejszy kolor drewna podwieszanych półek pomaga im stracić wagę.

Prostota

Bogato zdobione kredensy czy szafki dobre są do dużych kuchni, gdzie chociażby jest miejsce, by podziwiać je w całości, z odpowiedniej perspektywy. W małej kuchni nie ma co kombinować: prostota zawsze okaże się najlepszym wyborem. Proste linie biegnące równolegle do siebie pomogą stworzyć aranżację pełną harmonii.

Zabudowa modułowa

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify
homify

Modular kitchen corner unit designs

homify

Obecnie projektanci mebli mają naprawdę wiele do zaoferowania właścicielom małych kuchni! Meble modułowe to jedna z możliwości, która pozwoli nam wykorzystać każdy centymetr na 100%. Nawet niewdzięczne rogi okażą się pojemne…

Poszukujecie inspiracji w tym zakresie? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Nowoczesne meble kuchenne!

Podwieszane półki

Proste podwieszane półki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Optycznie zajmują bardzo mało miejsca, łatwo i przyjemnie się z nich korzysta, wszystko jest pod ręką. Do tego wyglądają niesamowicie stylowo!

Pusty blat

Każde pomieszczenie ma swoją piętę Achillesa, czyli strefę, którą łatwo jest zagracić. W kuchni jest to blat. Bardzo kusi nas, żeby zostawiać tutaj na wierzchu opakowania płatków śniadaniowych, po które przecież sięgamy codziennie, czy też oliwę lub olej obok kuchenki – w końcu potrzebujemy ich podczas gotowania, a nie zajmują wiele miejsca… Błąd! Trochę dyscypliny i nasza kuchnia będzie wyglądać na większą.

Kuchnia w open space

Sposobem na poczucie przestronności w kuchni na o wiele większą skalę jest decyzja o włączeniu jej w projekt open space. Otwarcie kuchni na pozostałe pomieszczenia w domu czy mieszkaniu sprawi, że być może nareszcie będziemy mogli oddychać w niej pełną piersią. Taki remont to duża inwestycja, której jednak nie będziemy żałować…

Wysoki sufit

Czy sugerujemy Wam przebudowanie całego domu, aby kuchnia miała wyższy sufit? Oczywiście, że nie! W tej radzie naszym ekspertom chodzi o to, żeby przekonać nas do aranżacji, które kierują oczy ku górze. Linie wertykalne tworzone przez zabudowę mebli sprawią, że projekt wnętrza stanie się bardziej dynamiczny.

Rozświetl przestrzeń

Nic nie zastąpi dobrego oświetlenia w kuchni! Jest ono tak ważne podczas przygotowywania posiłków, odgrywa kluczową rolę w materii utrzymywania czystości, ale także ma niesamowicie ważny wpływ na poczucie przestronności lub jego brak. Jasna kuchnia, to kuchnia, w której chce się przebywać.

Jak wyglądają Wasze kuchnie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu