Motyw heksagonalny w Twoim wnętrzu – plastry miodu

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Minimalistyczny Dom Warszawa The Vibe Minimalistyczna łazienka
Loading admin actions …

Nie od dziś wiadomo, że natura stanowi prawdziwą inspirację dla trendów wnętrzarskich. Rok 2015 jest tego idealnym przykładem. Recycling, drewno, surowy kamień, ekologia to tylko niektóre z przykładów rozwiązań gwarantujących uchwycenie organicznego piękna w swoim domu. Ciekawą metodą aranżacji wpisującą się w ten nurt jest heksagonalny wzór plastrów miodu. W prosty sposób może nadać on charakter każdemu wnętrzu. Kształt podbił już serca wielu wielbicieli stylowych rozwiązań. Nic dziwnego, ponieważ jest wspaniałą alternatywą dla klasycznych brył, które w mieszkaniach zajmują dominującą pozycję. Jeżeli chcecie stworzyć atrakcyjną przestrzeń zgodnie z najnowszymi trendami, motyw plastrów miodu będzie najlepszym rozwiązaniem.

Przede wszystkim płytki

ofdesign Oskar Firek wilga apartment Kraków łazienka OFD architects Minimalistyczna łazienka
OFD architects

ofdesign Oskar Firek wilga apartment Kraków łazienka

OFD architects

Najpopularniejszym zastosowaniem heksagonalnego wzoru są płytki i kafelki. To właśnie ten materiał jest najchętniej wykorzystywany do tworzenia pomieszczeń wpisujących się w aktualne trendy. Warto pomyśleć o niestandardowym ułożeniu płytek, jak to ma miejsce w przypadku projektu ofdesign. Koncepcja zachwyca celowym rozmyciem granic pomiędzy ścianami i podłogą nadając całości wręcz artytycznego wymiaru. Połączenie dwóch podstawowych barw – bieli i czerni, zaspokoi zwolenników minimalistycznych wnętrz, jak i osoby nie lubiące kolorystycznych eksperymentów. Całość tworzy intrygującą kompozycję, obok której nie da się przejść obojętnie.

Nowe oblicze lustra

Lustra. Małe, duże, prostokątne, owalne, w ramie lub bez. Obecnie na rynku panuje pełna dowolność co do ich kształtów. Ważne jednak, by wiedzieć które z nich najlepiej podkreśli charakter naszego mieszkania. Należy pamiętać, że oprócz wymiaru funkcjonalnego, lustro jest przede wszystkim doskonałym dodatkiem dekoracyjnym. SUMA Architektów dowodzi, że warto łączyć te wymiary ze sobą. Nie ma obecnie modniejszego rozwiązania niż zbudowanie lustra z heksagonów. Możemy je umieścić w miejscu jakie tylko nam przyjdzie do głowy. Niezależnie czy to będzie przedpokój, salon, czy łazienka, każdy będzie miał ochotę się w nim przejrzeć – i to nie raz.

Kreatywna podłoga

Łazienka jest pomieszczeniem w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Dobrze, by jego wystrój sprzyjał chwilom relaksu. Kreowanie tej przestrzeni warto zacząć od podstaw, czyli od podłogi. Dla osób ceniących sobie wyrafinowanie i elegancję, myślenie o niej w sposób kreatywny nie musi być wyzwaniem. Dowodzi tego projekt OHlala Wnętrza. Powierzchnia została całkowicie zbudowana z form plastrów miodu. Estetyczny ład tworzy harmonijne zastosowanie trzech barw w pomieszczeniu, które przejawiają się również w kolorze podłogowych płytek. Jak widać na przykładzie projektu, heksagony można świetnie wkomponować w wystrój bez ryzyka uzyskania wrażenia nadmiaru form we wnętrzu.

Trzeci wymiar ścian

Minimalistyczny Dom Warszawa The Vibe Minimalistyczna łazienka
The Vibe

Minimalistyczny Dom Warszawa

The Vibe

Interesujące wykorzystanie wzoru plastrów miodu prezentuje autorska pracownia projektowa The Vibe. Ściana zbudowana z niewielkich heksagonów jest ciekawym kontrastem do pozostałych. Sprzyja temu umieszczenie wieloboków na różnych głębokościach, które zdecydowanie dynamizują przestrzeń. Kolor imitujący drewno brzozy, znacznie ociepla pomieszczenie. Zastosowanie takiej struktury nie należy do standardowych motywów wykorzystania plastrów miodu ale jest jednak bardzo efektowne. Ponadto przy odpowiednim oświetleniu duże wrażenie może wywołać również gra cieni, wywołana na skutek takiego układu wzoru.

Półka nie jedno ma imię

DOM TG NaNovo Eklektyczny salon
NaNovo

DOM TG

NaNovo

Każdy dom ozdabiają różnego rodzaju półki. W końcu gdzieś trzeba trzymać wszystkie książki, świeczniki, lampki, zabawki, czy też inne zgromadzone przez nas skarby. Jeżeli mamy dość wstawiania kolejnego, prostokątnego mebla można wykorzystać pomysły inspirowane naturą, gdzie idealnie sprawdzają się plastry miodu. Przechowywanie i eksponowanie niektórych naszych rzeczy nie musi kojarzyć się już z nudą i standardowaymi rozwiązaniami. Pracownia NaNovo oferuje modułowe półki wykonane ze świerku litego. Możemy puścić wodze fantazji, ponieważ ich ustawienie zależy całkowicie od nas!

Ścienne dekoracje

Plastry miodu są wzorem, który znajduje swoje zastosowanie w różnych materiałach wnętrzarskich. Nie tylko przy układaniu płytek i wstawianiu półek możemy korzystać z tego naturalnego motywu. Sprawdza się on również jako ciekawe zastępstwo wiszących na ścianie plakatów oraz obrazów. Urządzając swoje mieszkanie nie można zapomnieć o takich dodatkach. Kameleon – Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz proponuje wykorzystanie heksagonów jako ścienną dekorację. Kolory wyraźnie współgrają z pozostałymi elementami pomieszczenia tworząc przestrzeń sprzyjającą pracy, jak i wypoczynkowi.

Co myślicie o motywach heksagonalnych we wnętrzu? Może znacie inne ciekawe przykłady jego zastosowania?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu