Dom jak z obrazka

Aśka Warchał Aśka Warchał
homify
Loading admin actions …

Na homify równie często co fantazyjne wille zaprojektowane dla konkretnego klienta, na konkretne miejsce, staramy się pokazywać Wam alternatywę: domy z katalogów. Wiele biur i pracowni oferuje gotowe projekty, które wystarczy minimalnie zmienić, aby dopasować do naszej działki oraz potrzeb. Jest to wybór tańszy i szybszy, a jednocześnie wcale nie mniej stylowy. Udowadniają to architekci z krakowskiego HomeKONCEPT | Projekty Domów Nowoczesnych.

Minimalna szerokość działki wymagana do realizacji domu, po którym zaraz Was oprowadzimy? Jedynie 16.05 metra!

Na małą działkę

Projekt domu HomeKONCEPT 25 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 25

homify

Rozpoczynamy od ciekawostki. Projekt domu HomeKONCEPT-25 powstał na podstawie HomeKONCEPT-12, który przystosowano do realiów mniejszej działki, po prostu go zawężając. Nie zaważyło to jednak na jego wizualnej atrakcyjności, która czerpie z prostoty i nowoczesnych rozwiązań. Jeśli zainteresowała Was ta estetyka lecz na szczęście nie ogranicza Was metraż działki, o HomeKONCEPT-25 możecie przeczytać w tym artykule: Nowoczesny dom jednorodzinny na 150 metrach kwadratowych.

Dom dwuspadowym dachem

Projekt domu HomeKONCEPT 25 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 25

homify

Skąd wziął się tytuł naszego artykułu? Odpowiedzi udzieli nam przekrój bryły domu. Czyż nie wygląda on jak klasyczny, schematyczny rysunek domu? Kwadrat przykryty trójkątem równoramiennym, z którego nawet wyrasta komin! Czyli, innymi słowy, bryła o kształcie prostopadłościanu, nad którym góruje dach dwuspadowy o równych spadach. Spójna forma budynku o optymalnej powierzchni oraz nieskomplikowana konstrukcja dachu zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację oraz nie obciążą znacznymi kosztami.

Parter, garaż i taras

Projekt domu HomeKONCEPT 25 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 25

homify

Wnętrze tego  przytulnego i pełnego wdzięku domu jest niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne. Przestronna część dzienna z kuchnią, jadalnią i salonem została uatrakcyjniona dzięki antresoli. Duży taras o kształcie litery L, na który dostaniemy się z salonu, z pewnością stanie się idealnym miejscem do wspólnego spędzania czasu z rodziną. W nowoczesnym domu nie mogło także zabraknąć praktycznego garażu.

Strefa prywatna na piętrze

Projekt domu HomeKONCEPT 25 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 25

homify

Jak bywa w większości domów jednorodzinnych, na piętrze czekają na nas pomieszczenia prywatne. Odnajdziemy trzy pokoje, którym można nadać funkcje sypialni. Tym sposobem stworzymy gniazdko dla czteroosobowej rodziny. Jeśli nie mamy takich potrzeb, może gabinet, domowa biblioteka czy pokój zabaw będą strzałem w dziesiątkę.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Projekt domu HomeKONCEPT 25 homify
homify

Projekt domu HomeKONCEPT 25

homify

W naszym wirtualnym spacerze przechodzimy na tyły działki, gdzie odkrywamy kolejny z pomysłów naszych architektów: nowoczesny basen. Oto synonim współczesnego luksusu! Do basenu przejść można prosto z przestronnego tarasu, który widzieliśmy już na planie. Teraz docenić możemy także ogromne przeszklenia otwierające salon na ogród.

Czy Wasza rodzina by się tutaj odnalazła?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu