Projekty,  Hotele zaprojektowane przez Aguirre Arquitectura Patagonica

Drewniana twierdza z przytulnym wnętrzem

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jak połączyć minimalistyczną estetykę z przytulnością i ciepłem? Odpowiedź na to pytanie znaleźli autorzy projektu, który pokażemy Wam w dzisiejszym Katalogu Inspiracji. Jest to dom jednorodzinny, odznaczający się masywną, monumentalną bryłą oraz wnętrzami, które zaaranżowano w zaskakująco sielski sposób. Obejrzyjcie kilka zdjęć, które dla Was wybraliśmy.

Nowoczesna bryła

Projekt ten łączy w sobie elementy nowoczesne, futurystyczne, z tymi bardziej tradycyjnymi. Kubistyczna bryła budynku, na którą składają się sześcienne segmenty, kontrastuje z drewnianą i kamienną elewacją. Na tę składają się z kolei jeszcze wielkoformatowe przeszklenia, nadające całości współczesny charakter.

Przytulne wnętrza

Głównym materiałem, wykorzystanym do aranżacji wnętrz, jest drewno. Pojawia się ono nie tylko na powierzchni sufitu, ścian i podłóg, ale także w formie mebli i dodatków. Strefę dzienną zaprojektowano na otwartym planie- salon i jadalnię zlokalizowano na jednej powierzchni, łącząc je także ze znajdującą się z tyłu kuchnią.

Wnętrza pełne kontrastów

Z tej perspektywy dostrzegamy, że projektanci nie bali się eksperymentować z kontrastującymi ze sobą kolorami i materiałami. Zgniła zieleń ciekawie łączy się z tradycyjnym brązem drewna. Na tym tle świetnie prezentują się czarne i białe dodatki.

Rola wielkopowierzchniowych okien

Wielkoformatowe przeszklenia pełnią w tym projekcie dwojaką rolę- z jednej strony wpuszczają do wnętrz mnóstwo naturalnego światła, maksymalizując wrażenie jasności w środku. Z drugiej strony obramowują widoki, które rozciągają się na zewnątrz- a mając na uwadze leśną okolicę działki, te z całą pewnością zapierają dech w piersiach.

Pokój z widokiem

Na koniec przyjrzyjmy się wnętrzu salonu z jeszcze innej perspektywy. Z tej strony w pełni docenić można rolę dużych okien- widoki, które się za nimi rozpościerają, są naprawdę zachwycające, zwłaszcza w zimowej scenerii.

Inny ciekawy projekt drewnianego domu znajdziecie w Katalogu Inspiracji Zdumiewający dom z drewna!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu