Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zakochaj się w swoim domu na nowo! 9 pomysłów na dekoracje

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,   zaprojektowane przez Future Light Design
Loading admin actions …

Aranżacja domu i dekoracje wcale nie muszą być kosztownym przedsięwzięciem. Oczywiście są takie rzeczy, na których nie powinniśmy oszczędzać, jednak zazwyczaj dotyczy to materiałów budowlanych, czy zabezpieczeń domu. W przypadku dodatków i różnego rodzaju urozmaiceń wnętrza, możemy znaleźć fantastyczne rozwiązania za grosze, które pomimo tego, będą się prezentować designersko i oryginalnie.

1. Wymień stare płytki

Często w kuchni straszą nas stare kafelki, które już dawno wyszły z mody. Choć nie jest to najprostsze rozwiązanie i wymaga nieco czasu (oraz pomocy fachowca), to z pewnością zmieni wiele.

2. Pachnące świeże zioła w kuchni

Żywe rośliny są rewelacyjnym sposobem na przytulne wnętrze. Jeśli chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym, zacznij hodować zioła  w kuchni. Bazylia, mięta, rozmaryn i tymianek… idealne dodatki do przygotowywanych potraw, a do tego świetnie się prezentują.

3. Kontrastująca ściana

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Studio Artere
Studio Artere

Modern Blue vue 2

Studio Artere

Nudne ściany? Nie oznacza to, że należy przemalować całe wnętrze. Wystarczy, że pomalujemy jedną ze ścian na kontrastujący lub żywszy kolor niż dotychczas, a efekt będzie zdumiewający!

Nie wiecie, jak zabrać się za malowanie ścian? Sprawdźcie w tym artykule: Jak malować ściany? Krok po kroku.

4. Wesołe naklejki na każdy gust

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Formafantasia
Formafantasia

Vinil Decorativo

Formafantasia

Najszybszy sposób na zmianę aranżacji ścian. Wystarczy wybrać odpowiednią naklejkę i cieszyć się przytulniejszym wnętrzem.

5. Dekoracje dopasowane do pory roku

Projekty,  Salon zaprojektowane przez My Italian Living
My Italian Living

'Letizia' wooden sliding top coffee table by La Primavera

My Italian Living

Jest to łatwiejsze niż myślimy. Wiosną i latem świeże i jasne kolory, zaś jesienią i zimą ciemne – barwy.  Wnętrza dopasowane do sezonu tworzą spójną atmosferę z otaczającą nas aurą.

6. Kwiaty doniczkowe

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez bitki dekor
bitki dekor

airplant

bitki dekor

O roślinach już wspominaliśmy, ale dotyczyło to kuchni. Rośliny doniczkowe mogą odmienić nasze wnętrze i tchnąć nieco życia w domową przestrzeń. Pamiętajmy o podlewaniu!

7. Świeczki

Występują w wielu kolorach, o różnych kształtach i zapachach. Świeczki możemy ustawić wszędzie, a to jak je do siebie dobierzemy, zależy wyłącznie od naszych estetycznych upodobań. Czy kolorystycznie będą odpowiadać całej aranżacji, czy stanowić kontrast? Czy zapach będzie pobudzać zmysły, czy wolimy, aby świeczka tylko delikatnie podkreślała atmosferę światłem, a w powietrzu będzie unosić się woń naszych perfum? Jedyne o czym musimy pamiętać, to zabezpieczenie miejsca wokół świeczek tak, aby przypadkiem nie zniszczyć mebli. Różnokolorowe świeczki możemy wykonać samodzielnie przez stopienie wosku z różnych, starych już świeczek i dodanie knota.

8. Dekoracje ścian

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Właśnie dlatego tak chętnie dekorujemy wnętrze naszego domu, który dzięki temu nie tylko lepiej się prezentuje pod względem estetycznym, ale również, a może i przede wszystkim, nabiera charakteru. Dobór obrazów, rozmaitych dodatków i rzeźb pokazuje nasz gust, dzięki czemu wnętrze staje się indywidualną strefą będącą odbiciem naszych upodobań. Niezależnie od stylu w jakim mamy urządzone wnętrze, czy będzie to dom rustykalny, nowoczesny, czy eklektyczny – zawsze znajdzie się miejsce na dodanie sztuki. To, czym będą się one różnić, to wybór innych dzieł – niektórzy zdecydują się na pejzaż, inni na portrety, a jeszcze inni wolą urozmaicić aranżację dodając abstrakcję.

9. Zwierzak w domu

Nie jest to dekoracja, ale z pewnością najmilszy dodatek do naszego wnętrza, który wprowadzi dużo radości, miłości i ciepła!

Znacie jeszcze jakieś świetne sposoby na dekoracje wnętrza?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu