Jak zrobić drewniany taras w ogrodzie krok po kroku

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Taras kompozytowy Rehau. Realizacja w Bolesławcu., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Jeśli na podwórku lub w ogrodzie masz niezagospodarowaną przestrzeń, szczególnie o nierównej powierzchni, to może czas pomyśleć nad tarasem? W tym artykule przedstawimy propozycję polskiego biura Bortnowski – będzie to taras z drewnianym podestem, który jest wyjątkowo funkcjonalny. 

Stary sad zyskał zupełnie nowe oblicze – podstawa z drewna jest komfortowa i stabilna. W tym miejscu możemy organizować spotkania z rodziną lub po prostu zrelaksować się po pracy. 

Jeśli jesteście ciekawi, jak budowa tego tarasu wyglądała krok po kroku, to koniecznie sprawdźcie w tym artykule. Zaczynajmy!

1 i 2. Oczyścić podłoże

To miejsce było pełne niewykorzystanej ziemi, która swoim surowym wyglądem odstraszała. Idealnym rozwiązaniem okazuje się stworzenie w tym miejscu tarasu, który byłby miejscem na rozrywki, przyjemności i odpoczynek. Po określeniu miejsca w którym chcemy mieć taras, następnym krokiem jest oczyszczenie ziemi ze wszelkich kamieni i korzeni.

3 i 4. Pergola i podkład

Trzecim etapem było postawienie pergoli stalowej. Projekt jest prosty i lekki – mamy tutaj płaski dach, który ułatwia zadanie. Do tego należało wybrać kolor pasujący do reszty domui jesteśmy prawie gotowi! Czwartym krokiem jest odpowiednie przygotowanie gleby, czyli zamontowanie belek przecinających na których spoczywać będzie podest.

5 i 6. Wypełnienie i dodanie desek

Przestrzenie między belkami wypełnione są małymi kamieniami. Na tej sieci stworzonej z belek będą umieszczone drewniane deski – instalacja jest wyjątkowo prosta.

7. Wykończenia

Skoro mamy już większą część prac za sobą, czyli przygotowanie gruntu, oczyszczenie ziemi, wypełnienie kamieniami, a następnie dodanie desek do konstrukcji, trzeba zadbać o wykończenie. Upewnić się, ze wszystko jest ze sobą połączone w odpowiedni sposób.

8. Efekt końcowy

Pamiętacie niechlujne podwórko z pierwszego zdjęcia? Tak oto prezentuje się po wykonaniu wszystkich prac! Dzięki pergoli możemy siedzieć na tarasie niezależnie od pogody. Ten taras to idealne miejsce na odpoczynek i spotkania z rodziną i znajomymi. Do tego wygodne meble i możemy poczuć się jak w raju!

Szukacie innych przykładów z tarasem w roli głównej? Sprawdźcie w tym artykule: Taras i patio: 6 wspaniałych przykładów, które motywują do upiększenia własnego.

Lubicie zabierać się za samodzielne wykończenie domu?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu