8 sposobów na to, by uniknąć włamania | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 sposobów na to, by uniknąć włamania

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny
Loading admin actions …

W obecnych czasach domy potrafią olśniewać swoim oryginalnym wnętrzem, jak i luksusową aranżacją części zewnętrznej. Takie miejsce jest niewątpliwie spełnieniem marzeń niejednej osoby, ale również stanowi interesujący cel dla różnego rodzaju włamywaczy. Szczególnie w okresie wakacji, kiedy właściciele decydują się wyjechać na upragniony urlop do ciepłych krajów, dom jest wyjątkowo narażony na wtargnięcie niepożądanych osób. Dzisiaj razem z naszymi specjalistami postaramy się pomóc Wam w stworzenie takiego zabezpieczenia Waszego rodzinnego gniazdka, które pozwoli Wam spać spokojnie. Przyjrzyjcie się uważnie naszym rozwiązaniom i wybierzcie najodpowiedniejsza dla siebie, a na pewno uchronicie swój dom przed kradzieżą.

1. Kontrola dostępu

Nowoczesne domy od Arki3d Nowoczesny

Swój dom warto jest otoczyć specjalnym ogrodzeniem, dzięki któremu nikt nie będzie miał możliwości łatwo dostać się na teren danej posesji. Nasi profesjonaliści postawili na taki model, który uniemożliwia nawet zerknięcie na aranżację ogródka. Z tego względu inne osoby mogą jedynie się domyślać, co znajduje się w tej strefie.

2. Widoczne systemy zabezpieczeń

Innym sposobem, aby zniechęcić wszystkich złodziei jest instalacja odpowiednich systemów zabezpieczeń widocznych na zewnątrz. Specjalne kamery, czy też drut kolczasty są skutecznymi elementami, które z powodzeniem odstraszą wszystkie osoby potencjalnie zainteresowane kradzieżami. 

3. Solidne kraty

Rustykalne okna i drzwi od homify Rustykalny

Innym sposobem na zabezpieczenie swojego rodzinnego gniazdka jest wprowadzenie do wszystkich okien solidnych krat. Obecnie na rynku można dostać różne ich warianty, które nie tylko chronią dom przed włamywaczami, ale również potrafią w ciekawy sposób go ozdobić. Na pewno uda Wam się znaleźć wzór idealny do Waszych czterech ścian!

4. Brak okien od frontu

Jeżeli jesteście na etapie planowania budowy swojego domu, możecie również zastanowić się nad stworzeniem takiego projektu, który nie zawiera okien od frontu budynku. Dzięki temu nikt nie będzie mógł zajrzeć do środka i zobaczyć, co kosztownego znajduje się we wnętrzu. Nie od dziś wiadomo, że włamywacze uwielbiają wchodzić do budynków właśnie przy pomocy okien, więc ograniczenie ich ilości stwarza im mniejsze pole do popisu.

5. Odpowiednie oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne pozwoli Wam już z daleka zobaczyć osobę, która będzie chciała wtargnąć do Waszego rodzinnego gniazdka. Posiadając odpowiednie lampy z pewnością skutecznie będziecie mogli odstraszyć wszystkich złodziei, którzy wolą raczej nieoświetlone budynki.

6. Pojedyncze wejście

Nowoczesne domy od Gestec Nowoczesny Marmur

Obecnie często w projektach nowoczesnych domów można spotkać nie jedno, ale przynajmniej dwa wejścia do domu. Najczęściej znajdują się one z przodu oraz z tyłu budynku. Takie rozwiązanie stanowi jednak dodatkową furtkę dla włamywaczy. Budując swój dom zastanówcie się, czy nie wolicie stworzyć tylko jednego wejścia, które będzie doskonale zabezpieczone.

7. Drzwi antywłamaniowe

Wybierając do swojego domu drzwi wejściowe, koniecznie postawcie na solidny, antywłamaniowy model. Takie drzwi są odpowiednio przystosowane do różnych prób włamań do danego obiektu i skutecznie chronią go przed niepożądanymi gośćmi. Na rynku istnieje wiele modeli takich drzwi, na pewno znajdziecie odpowiednie dla siebie!

8. Surowa elewacja

Ostatnim pomysłem na zabezpieczenie swojego domu przed złodziejami jest stworzenie takiej elewacji, która nie stanowi pokusy dla osób z zewnątrz. Posiadając surową elewację nadacie swoim czterem ścianom nieco industrialnego charakteru, a przede wszystkim sprawicie, że Wasze cztery ściany nie będą rzucać się zbytnio w oczy. Rezygnacja z luksusowych zdobień, czy też wymyślnych materiałów sprawi, że Wasz dom będzie bezpieczniejszym miejscem do mieszkania.

Szukacie innych pomysłów na aranżację swojego domu? Sprawdźcie koniecznie:

Przytulny dom o ponadczasowym uroku!

Jakie Wy macie sposoby na zabezpieczenie swojego domu przed włamywaczami?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu