Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? Home staging z Warszawy | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż? Home staging z Warszawy

Alicja Olko Alicja Olko
Home staging apartamentu w samym sercu Warszawy od Home2Sell
Loading admin actions …

Współczesny rynek nieruchomości jest bardzo wymagający- żeby sprzedać mieszkanie i się na tym dorobić, nie wystarczy jedynie dać ogłoszenie i czekać na zainteresowanych kupców. Chcąc wystawić lokum na sprzedaż, należy przede wszystkim zadbać o to, aby świetnie się ono prezentowało, pokazując potencjalnym klientom, jakie możliwości aranżacyjne ono oferuje. 

Jak wszyscy wiemy, pierwsze wrażenie jest często najważniejsze i od niego zależy, czy i za ile sprzedamy nasze mieszkanie. Aby wprawić ewentualnych nabywców w zachwyt, należy przeprowadzić gruntowny remont zwłaszcza starego i niemodnego wnętrza oraz urządzić je w sposób wyjątkowy i atrakcyjny. Tym drugim aspektem zajmują się studia projektowe specjalizujące się w home staging, czyli przygotowywaniu mieszkań pod sprzedaż.

Pracy jednego z nich, Home2sell, przyjrzymy się dzisiaj. Architekci z tego biura przeprowadzili kompletną metamorfozę mieszkania w samym centrum Warszawy, przeistaczając je z niemodnego i nieatrakcyjnego apartamentu w lokum, do którego wielu z nas chciałoby się natychmiast wprowadzić! Zobaczcie, jak wyglądało ono przed i jak prezentuje się teraz!

Krok 1: pierwsze wrażenie

przedpokój od Home2Sell
Home2Sell

przedpokój

Home2Sell

Potencjalny nabywca, wkraczając do oferowanego przez nas mieszkania, znajduje się najpierw w przedpokoju. Już od drzwi wejściowych wyrabia sobie zdanie na temat wnętrza, które widzi. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzeń wejściowa, czy to w formie przedpokoju, czy też korytarza, była gościnna i zachęcająca.

To ciemne pomieszczenie z pewnością takie nie było. Ponure, przytłaczające, sztucznie oświetlone silnym światłem sączącym się ze staromodnej lampy, nie zachęca do tego, aby zagłębić się we wnętrze tego mieszkania. Należało poddać je natychmiastowej transformacji.

Efekt: witaj w domu!

przedpokój od Home2Sell
Home2Sell

przedpokój

Home2Sell

Po remoncie przedpokój ten sprawia zgoła odmienne wrażenie. Białe ściany czynią z niego wnętrze jasne i przestronne, a wiszące na ścianie lustro stanowi nie tylko doskonały element dekoracyjny, ale także pozytywnie wpływa na wrażenie większej przestrzeni. Dzięki zmienionemu oświetleniu i jasnemu kolorowi ścian w mieszkaniu już od wejścia jest jasno i dzięki temu widać, jak prezentuje się jego pozostała część. Osiągnięto zamierzony efekt- zachęcono potencjalnego klienta do obejrzenia innych pomieszczeń.

Krok 2: odnowienie przestrzeni dziennej

salon od Home2Sell

Z przedpokoju bezpośrednio przejść można do przestrzeni dziennej. Jak widać na zdjęciu, prezentowała się ona staromodnie, opierając się na nieatrakcyjnych elementach umeblowania, takich jak masywna narożnikowa kanapa, niepasujących do siebie kolorach i niegustownych dodatkach dekoracyjnych. Także staroświeckie żaluzje raziły po oczach, sprawiając, że wnętrze to jawiło się niczym z lat 70-tych poprzedniego stulecia. Salon ten nie zachęcał do tego, aby spędzać w nim wolny czas.

Efekt: elegancko i stylowo

salon od Home2Sell

Rezultat tej rearanżacji jest niesamowity! Po pierwsze, pozbyto się masywnego i staromodnego zestawu wypoczynkowego, wprowadzając na jego miejsce stylową, szarą kanapę. Doskonałe tło dla tego eleganckiego mebla stanowi ściana pokryta modnym betonem architektonicznym. W miejsce żaluzji powieszone zwiewne zasłony w kolorze białym, które nie tylko skutecznie osłaniają wnętrze przed światem zewnętrznym, ale także stanowią jego atrakcyjna dekorację. Na szczęście pozbyto się różnokolorowego stolika kawowego i zamieniono go na mebel o prostej, ale klasycznej formie. Na podłodze znalazł się także nowy dywan o wyrazistej grafitowej barwie. Wiosenne dodatki wprowadzają do tego salonu powiew świeżości.

Krok 3: urządzenia jadalni

salon od Home2Sell

W poprzednim wcieleniu w mieszkaniu tym starano się bardzo nieudolnie zaprowadzić pewną harmonię i spójność kolorystyczną- na przykład dopasowując siedziska w kolorze fuksji do akcentów kolorystycznych na obrazie wiszącym na ścianie czy też decydując się na krzesła o tej samej barwie, co kanapa. Zabiegi te jednak przynosiły żałosny efekt, czyniąc wnętrze tego mieszkania niegustownym i pozbawionym dobrego smaku.

Efekt: nowoczesna jadalnia

salon od Home2Sell

Wystarczyła jedynie odrobina wyobraźni i wyczucia smaku, aby stworzyć jadalnię o charakterze nowoczesnym i stylowym. Okrągły stół z niemodnym szklanym blatem zamieniono na prosty drewniany mebel. Otoczono go kultowymi krzesłami Eames w kolorze białym i żółtym, ożywiając nieco to wnętrze. Niewielki obszar jadalni nabiera centralnego charakteru dzięki powieszeniu tuż nad nim lampy o okrągłym, papierowym kloszu. Rozmieszczenie stołu i krzeseł względem strefy salonu jest doskonałe, pozwalając na ich wygodne użytkowanie.

Krok 4: żegnaj staroświecka kuchnio

salon od Home2Sell

Kuchnia jest sercem każdego mieszkania. Dlatego przy przygotowywaniu go na sprzedaż powinno się zwrócić na jej stan i wystój szczególną uwagę. W tym apartamencie zlokalizowana ona została w swego rodzaju wnęce, ale już z tej perspektywy dostrzec możemy, że zaaranżowano ją w sposób niezwykle staroświecki. Nudne szafki przepełniały ją, sprawiając, że jej użytkowanie z pewnością nie należało do komfortowych. Pomieszczenie to jawiło się także ciemno i ponuro, nie zachęcając do kreatywnych wariacji kulinarnych.

Efekt: otwarta kuchnia z jadalnią i salonem

salon od Home2Sell

Dzięki przerobieniu nieco ścianek oddzielających starą kuchnię od reszty strefy dziennej, stworzono płynną otwartą przestrzeń, której poszczególne obszary tworzą ze sobą harmonijną całość. Choć w kuchni tej zachowano beżowe meble kuchenne, to jednak nadano im nowy charakter, dzięki wprowadzenia elementów oświetlenia pod szafkami na wyższym poziomie. Teraz poszczególne powierzchnie robocze są oświetlone i pozwalają na wygodne przygotowywanie potraw. Kuchnia ta jest doskonałym przykładem na to, jak odpowiednio dobrane oświetlenie jest w stanie całkowicie odmienić charakter wnętrza.

Krok 5: nowy charakter sypialni

sypialnia od Home2Sell
Home2Sell

sypialnia

Home2Sell

Choć sypialnia ta nie prezentuje się tak źle, jak pozostałe pomieszczenia w tym mieszkaniu, to jednak przyznać trzeba, że jej aranżacja nie w pełni wykorzystuje potencjał, kryjący się w tym wnętrzu. Razi zwłaszcza odcień ścian w połączeniu z barwą drewna na podłodze i kolorem pościeli. Nastepne zdjęcie udowadnia, iż taki pokój można zaaranżować o wiele bardziej modnie i stylowo!

Efekt: idealna strefa prywatna

sypialnia od Home2Sell
Home2Sell

sypialnia

Home2Sell

Ze starej sypialni zachowano jedynie drewnianą podłogę. Ściany pomalowano na neutralną biel, sprawiając, że wnętrze to stało się jasne i przestronne. Zmieniono rozkład mebli, umieszczając łóżko pod drugiej stronie ściany i dobierając do niego komplet pościeli o eleganckiej, stonowanej barwie. Zdołano także stworzyć niewielki obszar pełniący rolę domowego biura, z podłużnym stołem i wygodnym fotelem. Subtelne dodatki dekoracyjne oraz eleganckie zasłony sprawiają, że sypialnia ta przeistoczyła się w pomieszczenie o charakterze eleganckim i stylowym.

Krok 6: odnowienie łazienki

Łazienka w tym mieszkaniu była pomieszczeniem niewielkim, zaaranżowanym raczej nudno i niemodnie. Jej wnętrze prezentowało się schludnie, ale sztampowo. Aby zachwycić potencjalnych kupców, należało wprowadzić do niej elementy wywołujące efekt Wow!

Efekt: wnętrze o nowoczesnych charakterze

Wystarczyły jedynie niewielkie zmiany, aby przeistoczyć tę łazienkę we wnętrze stylowe i modne. Zrezygnowano z umywalki umieszczonej na szafce i zdecydowano się na taką o niekonwencjonalnym kształcie, przytwierdzoną do ściany. Standardowe prostokątne lustro zniknęło i w jego miejsce pojawiło się okrągłe, otoczone białym obramowaniem. Zmieniono także układ oświetlenia, pozwalając łazience lśnić należnym jej blaskiem.

Szykujecie się do remontu? Zajrzyjcie do innych artykułów, pokazujących efekty renowacji wnętrz mieszkań, które przeprowadzili polscy projektanci:

Jak tanio, ale efektownie odremontować łazienkę? Przykład z Gdańska

Kuchenna metamorfoza- jak przeprowadzić idealny remont kuchni?

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu