Jak urządzić ciepłe, przytulne, ale i nowoczesne wnętrze? Przykład z Warszawy | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak urządzić ciepłe, przytulne, ale i nowoczesne wnętrze? Przykład z Warszawy

Alicja Olko Alicja Olko
WARSAW ONE Skandynawski salon od SUMA Architektów Skandynawski
Loading admin actions …

Urządzając mieszkanie, często zostajemy postawieni przed wyborem- chcemy, aby miało ono charakter nowoczesny, czy raczej ciepły i przytulny? Nowoczesna aranżacja wnętrz ma to do siebie, że bazuje na materiałach niekonwencjonalnych, takich jak metal czy beton, chłodnej palecie kolorów i wypolerowanych na wysoki połysk powierzchniach. Z kolei wnętrza przytulne to miękkie tkaniny, ciepłe kolory, naturalne materiały i liczne dekoracje.

Znaleźliśmy jednak przykład, który stanowi doskonały kompromis pomiędzy nowoczesnością a przytulnością- apartament na warszawskim Wilanowie, zaaranżowany przez projektantów z Suma Architektów, emanuje ciepłem, jednocześnie prezentując się niezwykle współcześnie i stylowo.

Zobaczcie idealny przykład mieszkania nowoczesnego, ale i przytulnego!

Jadalnia

Przestrzeń dzienna tego mieszkania bazuje na koncepcie otwartej przestrzeni- otwarta kuchnia łączy się z jadalnią i salonem. Dzięki zastosowaniu tego samego rodzaju drewna na podłodze na wszystkich tych obszarach, wnętrze jawi się spójnie i harmonijnie. Całość bazuje na naturalnych materiałach i ciepłej palecie kolorów, zdominowanej przez biel, oraz różne odcienie beżu i brązu.

Obszar jadalni to masywny stół o prostym kształcie, wykonany z drewna, który otoczono kultowymi krzesłami Eames o białych siedziskach wspartych na charakterystycznych drewnianych nogach. Jadalnia doskonale obrazuje hybrydę nowoczesności i przytulności- potężny stół, niczym ze starodawnej wiejskiej chaty i dopasowane go niego designerskie krzesła, będące symbolem nowoczesnego designu, tworzą razem intrygującą całość.

Salon

W salonie ustawiono duży i wygodny narożnik w kolorze ciemnej czekolady oraz białe meble o prostych kształtach. Całość wnętrza została klimatycznie oświetlona- uwagę zwraca zwłaszcza prostokątna lampa nad stołem oraz lampki LED nad kanapą. Choć na relatywnie niewielkiej powierzchni zlokalizowano obszar salonu i jadalni, wnętrze to nie sprawia wrażenie przepełnionego czy zagraconego- wręcz odwrotnie, zachwyca logicznym rozkładem mebli i płynnością przenikania się poszczególnych stref.

Kuchnia

Obszar kuchni wydzielono poprzez zastosowanie naturalnego kamienia do wyłożenia posadzki. Także w tym pomieszczeniu dostrzec można interakcję pomiędzy nowoczesnością a przytulnością- tradycyjne drewniane meble kuchenne ustawiono przy ścianie, gdzie tworzą pierwszy poziom, a na wyższym podwieszono pod sufitem szafki o białych, błyszczących frontach. Jako że biel i drewno to niezwykle dobrana para, kuchnia prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Także tutaj zachwyca dobór oświetlenia- halogenowe lampki umieszczone w obniżonym suficie ciekawie oświetlają jej wnętrze. Choć kuchnię zlokalizowano na niezwykle małej powierzchni, jawi się ona komfortowo i funkcjonalnie- jej nowoczesne wyposażenie i praktyczny układ mebli spełniają wszystkie wymagania współczesnego życia.

Materiały i kolory

Z tej perspektywy dostrzec możemy dokładnie, na jakich materiałach bazuje aranżacja tego wnętrza i na jakiej palecie kolorów się ona opiera. Podłoga w całym mieszkaniu wyłożona została drewnianymi panelami o ciepłym orzechowym odcieniu. Większość ścian pomalowanych jest białą farbą, co czyni z nich powierzchnie stanowiące uniwersalne tło dla elementów wystroju i wyposażenia. Na jednej ze ścian widzimy naturalny kamień, co stanowi ciekawe przełamanie zarówno pod względem kolorystycznym, jak i tekstury.

Korytarz

Odchodzący od przestrzeni dziennej korytarz prowadzi do pomieszczeń prywatnych. Stanowi on spójną aranżacyjnie całość z resztą wnętrza- także tutaj dostrzegamy to samo drewno na podłodze oraz charakterystyczne oświetlenie w postaci trzech lamp. Drzwi skrywające sypialnię i łazienkę, jak i ich framugi wykonane zostały z drewna, kontynuując dominację naturalnych materiałów w tym wnętrzu.

Łazienka

W pomieszczeniu tym dostrzegamy kontynuację w użyciu materiałów- ściany i podłogę wyłożono kaflami z naturalnego kamienia w kolorze grafitowym, a drzwi wykonano z orzechowego drewna. Biała szafka z wpuszczoną w nią umywalką jest nie tylko elegancka, ale także praktyczna, zapewniając dużo miejsca do przechowywania. Pistacjowe dodatki przełamują paletę barw opartą na kolorach ziemi. Dekoracyjnym dopełnieniem są pędy bambusa, wyrażające przywiązanie do natury w tym mieszkaniu.

Sypialnia

Wnętrze to emanuje ciepłą i przytulną aurą, którą zawdzięcza stonowanej palecie kolorów opartej na beżach i brązach użytej do jego aranżacji. Wyjątkowy klimat wprowadza tu także subtelny blask sączący się z lampek LED umieszczonych w podwieszanym suficie. Jedyną dekorację tego pokoju stanowi ciekawie zdobiona ściana. Minimalizm dekoracyjny, klimatyczne oświetlenie oraz ciepła kolorystyka czynią z tej sypialni idealne miejsce na błogi i spokojny sen.

Spójrzcie na aranżację innego mieszkania w Warszawie w Katalogu Inspiracji Minimalistycznie, ale intrygująco? Mieszkanie w Warszawie.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu