Domowa biblioteka na 6 sposobów! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Domowa biblioteka na 6 sposobów!

Alicja Olko Alicja Olko
Dom w Żukowie Minimalistyczny korytarz, przedpokój i schody od Ajot pracownia projektowa Minimalistyczny
Loading admin actions …

Choć niezmiernie przykre jest to, że czytanie książek jako rozrywka odchodzi coraz bardziej do lamusa, to jednak wielu z nas, aranżując swoje wnętrza, wciąż kreuje w nich specjalne miejsca przeznaczone na kolekcje książek. Domowe biblioteczki, które zajmują przestrzeń osobnego pomieszczenia, nie są współcześnie aż tak popularne- wraz ze zmniejszającą się liczbą książek i przechodzeniem na czytniki elektroniczne, potrzebujemy coraz mniej miejsca pełniącego rolę domowej biblioteczki. Bez względu na rozmiar, jest ona na szczęście wciąż ważnym elementem wielu wnętrz- udowadniają to aranżacje dokonane przez polskich profesjonalistów. Zobaczcie sami!

Biblioteka w salonie

Najważniejszymi elementami domowej biblioteczki są regał i wygodny fotel. Ten pierwszy powinien być w odpowiednim rozmiarze, dopasowanym do ilości książek, które posiadamy. Ten drugi z kolei, poza tym, że komfortowy, powinien być także odpowiednio ustawiony- najlepiej niedaleko źródła naturalnego światła, przy oknie, lub w okolicy lampy. Ten piękny otwarty salon, zaaranżowany przez studio Formativ. Indywidualne Projekty Wnętrz, to znakomite miejsce do zatopienia się we wciągającą lekturę- zasiadając czy to w wygodnym fotelu czy też na miękkiej pufie. Piękny drewniany mebel, ustawiony na tle ścian z betonowych płyt, gwarantuje miejsce nie tylko na ulubione książki, ale także na dekoracje i ozdoby, nadające temu wnętrzu wyjątkowy klimat.

Klasyczny domowy gabinet

Biblioteczka w domu może być częścią domowego gabinetu lub biura, które służyć będzie nie tylko do relaksowania się z książką, ale także do pracy. W takim przypadku niezbędne będzie w niej, poza regałem na książki i fotelem, także biurko. Gabinet na zdjęciu, zaaranżowany przez Pracownię Projektową Poco Design, zachwyca staroświeckim czarem emanującym z każdego kąta tego wnętrza. Z eleganckiego ciemnego drewna wykonano nie tylko podłogę, ale także większość mebli w tym pomieszczeniu. Skórzana kanapa oraz bogato zdobiona tapeta w kolorach ziemi świetnie wkomponowują się w ogólny dekor, nadając wnętrzu dodatkowego wyrafinowania. Biurko w stylu sekretarzyka przenosi nad do innej epoki- na uwagę zasługuje także jego lokalizacja, tuż pod oknem, z widokiem na ogród. W takim miejscu wyobrażamy sobie słynnych pisarzy tworzących swoje kolejne literackie dzieło!

Biblioteka w korytarzu

Świetnym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni korytarza jest ustawienie w nim podłużnego, wysokiego na całą ścianę regału. To właśnie ta zazwyczaj niezagospodarowana przestrzeń stać się może doskonałym miejscem na domową biblioteczkę. Pozwoli to nie tylko wykorzystać podłużną ścianę, ale także zaoszczędzić miejsce w innym pomieszczeniu domu. Doskonale na białej ścianie prezentuje się wbudowany w nią biały regał, co daje wrażenie niezakłócanej, płynnej powierzchni. Kolorowe grzbiety książek stanowią w tym wypadku ciekawy element dekoracyjny. Świetny przykład na bibliotekę w korytarzu od Ajot Pracownia Projektowa.

Biblioteczka w stylu minimalistycznym

Dla tych, którzy albo nie dysponują dużą ilością książek, bądź też nie mają miejsca na pokaźnych rozmiarów regały i szafy, proponujemy rozwiązanie minimalistyczne- kilka prostych regałów powieszonych na ścianie na takiej wysokości, aby nie zajmować dużo przestrzeni. W ten sposób regały stają się także swoistym elementem dekoracji ścian, zastępując w tej roli obrazy czy plakaty. W salonie, zaaranżowanym przez studio Anna Krzak Architektura Wnętrz, regały wykonano z ciemnego drewna, a one same, wraz z wygodną kanapą w modnym kolorze marsala tworzą świetną domową biblioteczkę.

Biblioteczka w centrum mieszkania

Regał w centrum uwagi - projekt kawalerki Industrialny salon od Studio Projektowe RoRO interior + design Industrialny
Studio Projektowe RoRO interior + design

Regał w centrum uwagi – projekt kawalerki

Studio Projektowe RoRO interior + design

W mieszkaniu, zaaranżowanym przez Studio Projektowe Roro Interior + Design, regał na książki pełni centralną rolę w mieszkaniu. Całe wnętrze zdaje się być zaprojektowane w taki sposób, aby znajdował się on w centrum. Stanowi on nie tylko miejsce do przechowywania książek, ale także spełnia funkcję ścianki działowej, odgradzającej od siebie poszczególne obszary mieszkania. Umieszczone na nim książki są łatwo dostępne z każdego miejsca w tym wnętrzu, a wciągającą lekturą rozkoszować można się właściwie wszędzie!

Nowoczesne podejście do domowej biblioteczki

Fotel, biurko i regał pełen książek to domowa biblioteczka przeszłości? Być może- dlatego też znaleźliśmy opcję nowocześniejszą, bardziej przystosowaną do współczesnych realiów spędzania wolnego czasu. Ten modny i stylowy kącik stworzono w mieszkaniu zaaranżowanym przez studio Formativ. Indywidualne Projekty Wnętrz. Doskonale nadaje się dla tych, którzy przez czytanie książek rozumieją czytanie e-booków lub książek na innych elektronicznych czytnikach, jak tablet czy laptop. Nawet pusty regał świadczy o tym, iż w tym wnętrzu intrygująca lektura przybiera format cyfrowy!

Czy macie w swoich wnętrzach domową biblioteczkę? Co myślicie o tym pomyśle?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu