Prefabrykowany dom - idealny, gdy dzieci opuszczą rodzinne gniazdo

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Prefabrykowany dom – idealny, gdy dzieci opuszczą rodzinne gniazdo

A.D. A.D.
Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny
Loading admin actions …

Zmiana trybu i tempa życia młodych ludzi, którzy często uzależniają miejsce zamieszkania od miejsca pracy powoduje, że coraz rzadziej buduje się domy wielopokoleniowe. Utrzymanie i użytkowanie dużego domu wielokondygnacyjnego okazuje się bowiem trudne dla starszych rodziców, którzy pozostali sami na gospodarstwie. Dla osób, które całe życie spędziły w domku jednorodzinnym sprzedaż domu i zakup mieszkania w bloku nie wydaje się ciekawą alternatywą. Dużo lepszym rozwiązaniem jest mały dom na jesień życia.

Młoda rodzina także zupełnie inaczej patrzy na perspektywę budowy domu niż ludzie starsi, których dzieci poszły już w świat. Dla młodych zazwyczaj bardzo istotny jest aspekt przestrzeń. Ale kiedy dzieci opuszczają dom rodzinny, budynek staje się zbyt duży, trudny w utrzymaniu i wymagający intensywnej konserwacji…  

Rodzi się wobec tego pytanie, czy nie łatwiej jest sprzedać starą nieruchomość i zbudować wszystko od nowa? Dostosować wszystko do nowych potrzeb, odpowiednich do wieku, stworzyć mniejszy dom, łatwy w pielęgnacji. Nasi eksperci, firma budowlana SCHWABENHAUS GMBH & CO. KG, stawiają szybkie i tanie domy prefabrykowane. Zobaczcie jak one wyglądają!

Ekologia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Coraz więcej osób, zwłaszcza w średnim i podeszłym wieku, w dużym stopniu koncentruje się na zdrowiu. Sport, ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz zdrowa dieta i ekologiczny styl życia, są mocno zakorzenione w naszej świadomości.

Nawet przy budowie domu te aspekty stają się coraz ważniejsze. Domy z prefabrykantów, od naszego eksperta, są zbudowane ze szczególną uwagą na trwałość i oszczędność zasobów. Ekologia w budownictwie przekłada się także na wskaźniki zdrowotne. Naturalne materiały są nietoksyczne i komfortowe do mieszkania. 

Bryła budynku

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Dom jest dostosowany do osób, które chcą zmienić miejsce zamieszkania ze względu na wiek. Jednokondygnacyjna bryła jest bardzo wygodna i tania w budowie. Taki dom jest idealny dla osób niepełnosprawnych i dla seniorów. W tym przypadku, widzimy dom o przyjaznej, klasycznej elewacji w energetyczny połączeniu bieli i czerwieni. Domy prefabrykowane mogą jednak być wykonane według niemalże dowolnego projektu. 

Na terenie obiektu, który widać na zdjęciu zbudowano także naturalny staw kąpielowy, który jest niezwykle łatwy w utrzymaniu. Dzięki temu można zaoszczędzić czas na pracach ogrodowych i dbaniu o trawnik. 

Oddychające wnętrza

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Domy stworzone przez SCHWABENHAUS są ekologiczne i prozdrowotne pod wieloma względami. Niedobór tlenu w pomieszczeniu ma poważne konsekwencje: czujemy się zmęczeni, wyczerpani i niezdolni do prawidłowej koncentracji. W tych domach, wzięto pod uwagę ten problem i zaprojektowano doskonale wentylację, która dostarcza odpowiednią ilość świeżego powietrza, nie zaburzając równocześnie komfortu cieplnego. Dzieje się tak dzięki ogrzewaniu podłogowemu, które jest dużo lepiej odbierane przez człowieka niż inne rozwiązania. 

Otwarta kuchnia

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Otwarta kuchnia zaprojektowana w sposób funkcjonalny i komfortowy  jest nowoczesna. Stylowy bar śniadaniowy i wyspa w eleganckim błyszczącym wykończeniu to ciekawe elementy wnętrza. Jednocześnie oferuje wystarczająco dużo miejsca i doskonałe ustawienie sprzętów. Szczególnie podoba nam się doskonałe oświetlenie, które sprawia, że gotowanie jest przyjemne i bezpieczne. 

 Innym aspektem tego projektu są niskie progi w drzwiach balkonowych i innych drzwiach – to bardzo komfortowe rozwiązanie także dla osób niepełnosprawnych. 

Jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Stylowa jadalnia przylega do kuchni. Widzimy tutaj duży stół z litego drewna, czarne skórzane fotele i kominek. Cudowna harmonia, która tu panuje tworzy kameralną i przytulną atmosferę. To doskonałe miejsce na rodzinny obiad nawet dla ośmiu osób. 

Ścienna dekoracja w postaci kwadratów sprawa, że miejsce jest oryginalne i nietypowe. Ma swój indywidualny charakter. 

Łazienka z widokiem

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Na koniec rzućmy jeszcze okiem na łazienkę, która jest odpowiednikiem prawdziwej oazy wellness. Jest w niej bardzo dużo przestrzeni i luksusu.. Wanna i prysznic bezprogowy, mnóstwo miejsca do przechowywania, wysoka jakość materiałów… Każdy znajdzie coś dla siebie. Duże okno wpuszcza do środka sporą ilością naturalnego światła, dzięki temu ten pokój jest bardzo wyjątkowy. A jeśli ktoś woli więcej prywatności, proszę bardzo, są także zasłony, które ją zapewnią. 

Spodobała Wam się ta zaciszna łazienka? Zobaczcie więcej takich aranżacji: 20 pięknych łazienek z drewnem w roli głównej

Jak Wam się podoba staw kąpielowy? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu