Dom z niespodziewanym widokiem | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom z niespodziewanym widokiem

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny salon od 5 Architekten AG Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy marzy o swoich czterech ścianach. Jednak, czy rzeczywiście trzeba brać to dosłownie i budować domy w kształcie sześcianu? Na homify, wielokrotnie udowodniliśmy, że można budować domy o różnych kształtach. Tym razem nie będzie inaczej! Mamy przed sobą dom złożony z kilku prostopadłościanów, a ich zestawienie przypomina nam obrazy Picassa z epoki kubizmu. Szwajcarscy architekci z 5 Architekten AG podbili nasze serca bardzo abstrakcyjnym, lecz niezwykle atrakcyjnym projektem domu rodzinnego. Wybudowany na narożnej działce osiedla, ten dom stał się jego perełką i wizytówką. Chcecie poznać umiejętności naszych specjalistów? Zobaczcie efekty ich pracy poniżej!

​Kubizm jest trendy

Od razu widzimy formy sześcienne wspólnie tworzące dobrze prosperujące gospodarstwo domowe. Możemy sobie tylko wyobrażać, gdzie znajdują się strefy wspólne, a które partie domu zarezerwowane są na prywatne pomieszczenia każdego z domowników. Ten projekt wyróżnia się prostymi liniami, surowymi krawędziami i stonowaną kolorystyką. Charakterystyczna stylistyka budynku sprawia, że jest on prawdziwym unikatem na osiedlu.

Wysunięta partia budynku pozwoliła na stworzenie cudownego miejsca na taras, ale również na stworzenie zadaszonego fragmentu podjazdu. Dzięki temu mamy idealne miejsce na grillowanie, albo dodatkowe, zadaszone miejsce parkingowe.

​Wewnątrz dominuje prostota

Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz architekci położyli duży nacisk na prostotę. Podobnie jak w przypadku elewacji, wnętrze charakteryzuje się jasną kolorystyką ścian w połączeniu z naturalną lekkością drewna i elementami czarnymi, jak w przypadku poręczy przy schodach. Nowoczesna klatka schodowa została zaprojektowana w kombinacji drewno-metal i prowadzi bezpośrednio do prywatnych pomieszczeń na piętrze.

​Kuchnia z pięknym widokiem

Na parterze, mieszkańcy mogą cieszyć się bezpośrednim przejściem z domu na taras – cudowne jest to, że kuchnia jest bezpośrednio połączona ze strefą zewnętrzną za pomocą ogromnych szklanych drzwi przesuwnych. Kuchnia sama w sobie jest zaprojektowana w nowoczesnym stylu, czyli na otwartej przestrzeni, z praktyczną wyspą kuchenną. Design tej strefy opiera się na połączeniu bieli z naturalnym drewnem.

​Fascynujący widok na parterze

Od razu musimy zaznaczyć, że nie patrzymy na fototapetę. To, co widzimy w tle, to prawdziwa panorama rozpościerająca się za ogromnymi oknami na parterze. Zarówno w kuchni, jak i w salonie zdecydowano się na ogromne okna, które otwierają przestrzeń na zniewalający widok pola na sąsiedniej działce.

​Łazienka przystosowana dla niepełnosprawnych

Dla mieszkańców tego domu było bardzo ważne, aby łazienka, i cały dom, była przystosowana dla niepełnosprawnych. Nasi architekci spełnili to życzenie. Na parterze, łazienka wyposażona jest w kabinę prysznicową, z której łatwo mogą korzystać ludzie w starszym wieku lub niepełnosprawni. Jak widać, taka łazienka nie musi tracić na elegancji i uroku.

​Pokój dziecięcy o baśniowej atmosferze

Oczywiście byliśmy zachwyceni wystrojem pokoju dziecięcego – otwiera się tu nowy świat. Wyjście na pole kukurydziane sprawia, że czujemy się jakbyśmy mogli się przenieść w inną rzeczywistość, całkowicie daleką od nowoczesnych technologii.

Szukacie sposobu na ucieczkę od rzeczywistości? Może zainteresują Was: Aranżacje wnętrz w zgodzie z naturą

Bardziej podoba Wam się wnętrze tego domu, czy może bryła z zewnątrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu