Stylowe domy z drewna i kamienia - garść inspiracji

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stylowe domy z drewna i kamienia – garść inspiracji

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejskie domy od Arcadi Pla i Masmiquel Arquitecte Wiejski
Loading admin actions …

Chociaż współczesna architektura ma nam do zaoferowania właściwie nieograniczone możliwości, to jednak wciąż zwracamy się do tradycji i naturalnych materiałów. Domy z drewna i kamienia wciąż stanowią obiekt marzeń. Poczucie bliskości natury, nawiązanie do przeszłości, a do tego nieraz naprawdę spektakularne krajobrazy. Jest o czym śnić! 

Dzisiejszy Katalog Inspiracji dostarczy nam do tego dodatkowych powodów…

Górski styl Argentyny

Większość domów, które pokażemy Wam dzisiaj, wyszły z biura architektonicznego Lüters Ochoa Arquitectos. Jego styl może wydać nam się nieco egzotyczny, ponieważ swoją siedzibę ma ono w argentyńskim Bariloche. To miasteczko położone jest w Andach i chociaż może na dźwięk jego nazwy nie rozpala się od razu nasza europejska wyobraźnia, warto wiedzieć, że ma ono status argentyńskiego Aspen. Kamień, drewno i różowa elewacja? Takie rzeczy tylko w Ameryce Południowej!

Sypialnia z widokiem

Czy może być przyjemniejsza pobudka niż widok na ośnieżone szczyty gór? My takiej nie znamy! W tym domu zaprojektowano ogromne przeszklenia odpowiadające nie tylko sypialniom, ale także strefie publicznej na parterze. Stylowe zasłony jednego typu w każdym z pomieszczeń sprawiają, że dom prezentuje się niezwykle elegancko.

Wysoko na wysokościach

Ten trzypiętrowy dom z poddaszem pomieści na wspólnych wakacjach wszystkich członków rodziny. Drewniane detale przydają mu uroku, a kamienna elewacja parteru – poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Już na pierwszy rzut oka budynek ten sprawia wrażenie miejsca, w którym sporo się dzieje!

Niczym zamek

Ten budynek to prawdziwa forteca. Ogromne kamienne schody prowadzą na piętro, gdzie znajduje się kolejne skrzydło zabudowań. Za potężnymi murami czeka wiele atrakcji: sauna, basen oraz pokój gier. W górach dla nikogo nie może zabraknąć atrakcji!

Nietypowa funkcjonalność

Kolejny budynek na naszej liście pokazuje, jak ważne jest dostosowywanie obiektów do konkretnych potrzeb. Tutaj potrzebne było miejsce do przechowywania drewna, odnajdziemy je widoczne na pierwszym planie, pod kamiennym łukiem nad którym zawieszono stylowe oświetlenie. Drewniany taras piętra z kolei stanowi jednocześnie zadaszenie miejsc parkingowych.

Jak z pocztówki

Chociaż wciąż znajdujemy się w Argentynie, to powyższe zdjęcie nie zdziwiłoby nas na pocztówce z polskich gór. Parter z kamienną, solidną elewacją przeplataną efektownymi przeszkleniami, piętro z elewacją z jasnego, ciepłego drewna. To miejsce, w którym chcielibyśmy spędzić urlop i zimą i latem.

Ogromne okna

Czas na współczesną estetykę z rustykalnym urokiem! Kamień, drewno… i ogromne przeszklenia oraz płaski dach. Takie zestawienie daje naprawdę ciekawy efekt końcowy. Aż chciałoby się zajrzeć do wnętrza, podejrzeć, na jaki wystrój wnętrz zdecydowali się właściciele… Widać, że to dom osób, które wiedzą dokładnie, czego chcą.

Hiszpańska elegancja

Nasze zestawienie kończy wspaniały dom z katalońskich Pirenejów. Tradycyjna konstrukcja z kamienia została poddana metamorfozie. Nowoczesne elementy drewniane nadały jej całkiem nowy powab, odpowiadający współczesnym gustom. Przeszłość może zaskakująco dobrze odnaleźć się w teraźniejszości!

Ten ostatni dom skradł Wam serce? Możecie dowiedzieć się o nim więcej z tego artykułu: Dom z kamienia w Hiszpanii.

Który z domów najbardziej się Wam spodobał?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu