Dom- marzenie na wyciągnięcie ręki | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom- marzenie na wyciągnięcie ręki

Aśka Warchał Aśka Warchał
Rustykalne domy od Canexel Rustykalny
Loading admin actions …

Góry zachwycają o każdej porze roku. W ciepłe miesiące zachęcają do wspinaczek i długich spacerów, zimną przyciągają nas z kolei sporty zimowe czy też urok ognia trzaskającego w kominku w drewnianej chacie. Posiadania nieruchomości w górach to prawdziwy przywilej, a w dzisiejszym Katalogu Inspiracji pozwolimy sobie całkowicie przejść w strefę marzeń. Pokażemy Wam ekologiczny dom marzeń w katalońskich Pirenejach. Wzniesiony z drewna i kamienia zachwyca jednocześnie nowoczesną bryłą, ale także nawiązaniami do tradycji.

Wybierzmy się zatem w podróż na Zachód i poznajmy projekt hiszpańskiej firmy budowlanej Canexel

W zachwycającym krajobrazie

Rustykalne domy od Canexel Rustykalny

Przenosimy się do miejscowości Camrose, na działkę na zboczu wzgórza. Na odpowiednio wzmocnionym kamienną konstrukcją tarasie wznosi się imponujący budynek o powierzchni 283 m2. Jego bryłę już na pierwszy rzut oka można podzielić na trzy wyróżniające się skrzydła: garaż, dom oraz zadaszony taras. Ta górska oaza wykonana została z drewna i kamienia, jej dachy przykrywa dachówka ceramiczna.

Wpuścić widoki

Rustykalne domy od Canexel Rustykalny

Te ogromne przeszklenia wpuszczają do wnętrza naturalne światło i niesamowite widoki, nie wpuszczają jednak zimna. Dla naszych profesjonalistów wydajność energetyczna to podstawa, dlatego odpowiednia izolacja cieplna oraz przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń są kluczowe. Takie podejście do projektowania pozwala na oszczędność nawet 60% wydatków na ogrzewanie.

Tylna fasada… wielofunkcyjna

Rustykalne domy od Canexel Rustykalny

Przechodzimy na tyły domu, gdzie czeka na nas całkowicie odmienna fasada. Zamknięte mury, małe okna… Skąd ta zmiana. Po pierwsze odpowiada ona zboczu góry, dlatego też niewiele naturalnego światła mogłoby oświetlić pomieszczenia wewnątrz. Po drugie to właśnie od tej strony znajdują się sąsiednie zabudowania, a każdemu zależy na prywatności. Za fasadą stworzono kolejny taras. Osłonięty przed wiatrem stanowi bezpieczne miejsce zabaw dla dzieci.

Przestrzeń otwarta

Rustykalny salon od Canexel Rustykalny

Wchodzimy do środka, a właściwie wlatujemy! Z galerii pierwszego piętra, otwierającej się na parter pokazujemy Wam przestrzeń publiczną, w której jadalnia łączy się z salonem. Odpowiada ona znanej nam już, przeszklonej fasadzie. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza postawiono na prostotę. Szarości dopełniają brąz drewna. W takim domu nie mogło zabraknąć kominka, przy którym rodzina spędza zimowe wieczory.

Przytulna kuchnia

Klasyczna kuchnia od Canexel Klasyczny

Kuchni nie ujęto w planie otwartym, ta funkcjonalna strefa ma własne pomieszczenie chociaż pod sufitem możemy zauważyć panoramiczne okno wewnętrzne. Naturalne światło może relatywnie swobodnie przepływać przez wnętrze. Sama kuchnia przez jej wydzielenie oraz wystrój w stylu skandynawskim jest bardzo przytulna. Ma kształt litery C, dzięki czemu nie brakuje tutaj miejsca do przygotowywania posiłków.

Sypialnia z tarasem

Klasyczna sypialnia od Canexel Klasyczny

Kończymy naszą wizytę w sypialni głównej o prostym wystroju. Najbardziej interesujące jest połączenie jej z tarasem, znajduje się bowiem na piętrze, podobnie jak i reszta pomieszczeń prywatnych. Można rozpocząć dzień od powiewu świeżego, górskiego powietrza – tylko pozazdrościć! Zanim pożegnamy się z tym niesamowitym domem, mam dla Was zagadkę. Wiecie ile czasu zajęło jego wzniesienie? Zaledwie 6 miesięcy!

Też marzycie o ekologicznym domu, ale mniejszym w skali i o bardziej przystępnej cenie? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: homify 360°: architektura prefabrykowana- ekologiczny dom z drewna.

Chcielibyście spędzić tutaj ferie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu