Gorący trend - beton w kuchni! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Gorący trend – beton w kuchni!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Raw Concrete Loft Kitchen Nowoczesna kuchnia od Concrete LCDA Nowoczesny
Loading admin actions …

Cement jest materiałem wykorzystywanym wszechstronnie, a architekci i projektanci wnętrz wręcz nie mogą się bez niego obejść. Jest wyrazisty i wyjątkowy. Wykorzystanie polerowanego mikrocementu do aranżacji ścian i podłóg we wnętrzach daje niezwykle nowoczesny efekt. Uniwersalny charakter tego materiału oraz jego plastyczność zachęcają do tworzenia eleganckich kompozycji w kuchniach. Mikrocement pozwala na uzyskanie ciekawego efektu, dzięki współgraniu odmiennych materiałów: surowego betonu, stali oraz szkła.

Oto kilka pomysłów, jak ciekawie i funkcjonalnie zaaranżować kuchnię i jej powierzchnie użytkowe przy użyciu mikrocementu. Czy jesteście gotowi na dużą porcję inspiracji?

Funkcjonalna nowoczesność

Mikorcement jest materiałem służącym do wykonywania bardzo wytrzymałych elementów wyposażenia wnętrz. Dobrze przygotowany, jest odporny na ścieranie. Nie gnije, jak mogłoby się to zdarzyć w przypadku drewna i nie jest podatny na zarysowania, jak stal nierdzewna. W nowoczesnym projektowaniu moda na mikrocement rozwija się – w kuchniach wykorzystywane są cienkie okładziny z tego materiału, które potrzebują jedynie 2 mm grubości, by doskonale pełnić swoją funkcję.

Podejście ekonomiczne

Kuchnia otwarta Skandynawska kuchnia od stabrawa.pl Skandynawski
stabrawa.pl

Kuchnia otwarta

stabrawa.pl

Wykorzystanie cementu do aranżacji wnętrz to bardzo ekonomiczna alternatywa dla granitu lub kwarcu. Prezentowana kuchnia to piękna aranżacja profesjonalistów ze studia stabrawa.plktórzy zaprojektowali niesamowity dom w okolicach Krakowa. Warto obejrzeć pozostałe pomieszczenia i poszukać w nich pomysłów dla swojego wyjątkowego mieszkania!

Nowe struktury

Ponieważ mikrocement jest materiałem elastycznym może być wykorzystywany nie tylko do pokrycia ścian, podłóg i blatów, ale do tworzenia innych konstrukcji. Dzięki niemu można stworzyć ciągłą powierzchnię, podzielić ją na struktury w pionie lub poziomie, czy wykonać półki.

Pielęgnacja blatów z mikrocementu

Debbie & Danny's Kitchen Nowoczesna kuchnia od Diane Berry Kitchens Nowoczesny
Diane Berry Kitchens

Debbie & Danny's Kitchen

Diane Berry Kitchens

By podczas użytkowania blatu z betonu architektonicznego uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń pomoże zastosowanie siatki z włókna szklanego. Sprawi ona, że powierzchnia uzyska większą wytrzymałość. By dodatkowo ochronić blat powinniśmy użyć wosku akrylowego. Innym dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie warstwy lakieru poliuretanowego, który oprócz pielęgnacji, nadaje powierzchni błyszczące wykończenie.

Rezultat: zachwycająca gładkość

W efekcie wykorzystania cementu w naszej kuchni otrzymujemy gładką, ciągłą i równą powierzchnię, której nie uzyskamy, używając innych materiałów, takich jak granit, kwarc lub stal nierdzewna. W ich przypadku często jesteśmy ograniczeni brakiem dostępności potrzebnych rozmiarów. Jesteście ciekawi innych sposobów wykorzystania cementu w kuchni? Kilka inspiracji znajdziecie w artykule Szara kuchnia w betonie!

Kompilacje i możliwości

Raw Concrete Loft Kitchen Nowoczesna kuchnia od Concrete LCDA Nowoczesny Beton
Concrete LCDA

Raw Concrete Loft Kitchen

Concrete LCDA

Dzięki uniwersalności betonu możemy tworzyć dowolne kombinacje z innymi surowcami, drewnem, płytkami ceramicznymi, marmurem, czy granitem. Z pewnością szeroki wachlarz możliwości, jakie możemy wprowadzić do naszych wnętrz dzięki mikrocementowi, doda świeżości naszej kuchni. 

Materiał, który łączy

Cement daje rys nowoczesności i elegancji, jednocześnie pozostając wizualnie neutralnym. Zatem świetnie sprawdzi się również w innych pomieszczeniach, na przykład w modernistycznym salonie. Surowiec ten nie ma agresywnego wyglądu, dlatego daje możliwości do łączenia go z materiałami o różnych barwach i strukturze. W tym przypadku widzimy, jak szary odcień ścian i stołu doskonale komponuje się z blado-niebieskimi meblami i drewnianą podłogą.

Czy uważacie, że beton w kuchni sprawdzi się?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu