Ekologiczny dom rodzinny z niejedną niespodzianką | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Ekologiczny dom rodzinny z niejedną niespodzianką

A.D. A.D.
Rustykalny salon od Kohlbecker Gesamtplan GmbH Rustykalny
Loading admin actions …

Dom, o którym dziś mowa stoi w starej, niemieckiej miejscowości o prawie tysiąc letniej tradycji, wsi Michelbach. Jej charakterystyczną cechą wizualną są budynki w stylu austriackim, z drewnianą ramą. Czynią one wieś niezwykle atrakcyjną i malowniczą. Projekt przebudowy powstał w wyniku udanej współpracy inwestorów z architektami KOHLBECKER GESAMTPLAN.

Dziś przedstawiamy Wam wspaniały, bezpretensjonalny dom, zbudowany z porozbiórkowego drewna, który zachwyca swoim prostym stylem i skromnym urokiem! Obejrzyjcie jego ciepłe wnętrza z kominkiem, w rustykalnym klimacie. Zakochacie się w tym domu, z sielską atmosferą spokoju i wypoczynku, kojarzoną z wakacjami u babci.

Stara część domu

Przytulny drewniany dom – to marzenie wielu z nas, którzy starają się żyć w harmonii z otaczającym światem. Bez względu na zmiany w dziedzinie materiałów lub trendy takie jak beton czy cegła, to drzewo na zawsze pozostaje symbolem wygodnej, podmiejskiej budowy.

W tym projekcie wykorzystano materiały z regionu, w tym drewniane belki z istniejącej struktury starej stodoły, której historia sięga 1864 roku. Stodoła została przekształcona w salon i służy jako punkt połączenia starego budynku z nowym, w którym mieści się kuchnia oraz obszary usługowe.

Główne wejście

W tej części budynku znajduje się główne wejście. Mamy tu do czynienia z bardzo rustykalną aranżacją, która idealnie pasuje do historii budynku. Wszystko jest bardzo naturalne i niewymuszone. Drzwi frontowe w tym odnowionym gospodarstwie tworzą równowagę między nowoczesnością i tradycją. Gości witają także donice z roślinnością ustawione na schodkach… Jak u babci!

Nowa część budynku

Nowa część, która została dobudowana ma całkowicie inny wygląd ale ogólny zamysł i atmosfera pozostaje nie zmieniona. Doskonale wyglądają połączenia nowoczesnych dobudówek do tradycyjnych konstrukcji.

Koniecznie zobaczcie więcej takich aranżacji: 5 świetnych pomysłów na dobudówki

Ciepły i przytulny salon

Jedną z miłych zalet drewna jest wysoka zawartość żywic, które dają temu domowi delikatny zapach tego naturalnego materiału. Pomimo swojej miękkiej tekstury, drewno ma jeden z najniższych wskaźników przewodności cieplnej, który korzystnie wpływa na mikroklimat pomieszczeń. W zimie, ten dom jest w stanie utrzymać ciepło, a na upalne dni – ożywczy chłód.

W nowej części domu znajduje się salon, z cudownym kominkiem wolnostojącym -kozą. Otwarta przestrzeń robi doskonałe wrażenie. Otwarta klatka schodowa zabezpieczona jest barierkami zrobionymi ze sznurkowej siatki. Ponad salonem znajduje się klimatyczna antresola, na którą trzeba wspiąć się po drabinie. 

Ogrzewanie

W domu zastosowano alternatywne źródła energii, aby zminimalizować zużycie zasobów: system ogrzewania na pelety, tradycyjny kominek z rozprowadzeniem powietrza po domu, panele solarne uzyskujące energię słoneczną. Znalazło się także miejsce na zbiornik wody deszczowej dla potrzeb toalety.

Nowoczesna część salonu

Szara kanapa w kształcie litery U, która jest w stanie pomieścić wszystkich mieszkańców domu i ich gości, stanowi centrum salonu. Szarość powielona została także w podbudowie schodów. Na zasadzie kontrastów zastosowano kawowy stolik w kolorze czarnego drewna. Jeśli przyjrzymy się bliżej, zorientujemy się, że drewniana podłoga ma lekko szarawą barwę, a tym samym jest idealnym towarzyszem dla całego zespołu.

Chłodny, nowoczesny salon doskonale koresponduje z tradycyjną, starą częścią budynku. Dla każdego, coś miłego.

Rustykalna kuchnia z jadalnią

Kuchnia, która mieści się w starej części budynku to idealny przykład rustykalnego ciepła. Fragmenty kamiennej ściany, drewniane meble w klasycznym stylu, drewniana podłoga i widoczna konstrukcja drewnianego sufitu – to miejsce ma niepowtarzalny klimat. Nowoczesne sprzęty wysokiej jakości swoją stylistyką idealnie współgrają z resztą pomieszczenia. Duży drewniany stół to miejsce, przy którym rodzina zasiada do wspólnych, domowych posiłków. Cudowny dom jednorodzinny! 

Chcielibyście w nim zamieszkać, czy może wolelibyście spędzić tam wakacje? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu