Wejście do domu: 15 prostych i nowoczesnych pomysłów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wejście do domu: 15 prostych i nowoczesnych pomysłów

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Saez Sanchez. Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Musimy przyznać, że budowa domu, jego aranżacja i utrzymanie wymaga dużo pracy. W końcu, budując lub remontując budynek, chcemy zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Wszyscy wiemy, że wnętrze domu jest bardzo ważne, ale również jego elewacja i przestrzeń przy wejściu do domu, nawiasem mówiąc – temat szeroko omawiany na homify.

Kiedy budujemy lub remontujemy dom, planujemy wszystko tak, aby stworzyć komfortowe warunki i przyjemną atmosferę. Fasada budynku oraz cała strefa wejściowa nie może pozostać nieuwzględniona w budżecie remontowym, mimo, że przy wielu wydatkach, najczęściej jest to ostatni punkt na liście.

Do stworzenia pięknej strefy wejściowej często potrzeba więcej pracy i pomysłowości niż pieniędzy! Przy odrobinie kreatywności, często wyrzucane do śmieci naczynia lub inne akcesoria mogą stać się pięknymi elementami dekoracyjnymi. Istnieje wiele możliwości, a wszystko będzie zależało od charakterystyki domu i przede wszystkim Waszego gustu i upodobań. Przygotowaliśmy dla Was 15 pomysłów na wejście do domu, które na pewno Was zainspirują.

​1. Drewno i żwir

Jest to proste połączenie, owocujące bardzo przytulnym wizerunkiem domu. Żwir może być mało komfortowy, ale jego obecność jest uderzająca i piękna. Drewniane płyty mogą stać się naszymi przyjaciółmi, umożliwiając komfortowe przejście pod drzwi wejściowe. Poza tym, drewno zawsze jest świetnym wyborem!

​2. Beton i kwiaty

Jeśli dojście do domu jest wykonane z betonu, całość może wyglądać surowo i zimno. Jest jednak coś, co może ożywić przestrzeń: kwiaty! Można je posadzić w przerwach utworzonych w betonie, a także ozdobić wejście donicami i kwietnikami.

​3. Podświetlane stopnie

Jeśli nasz dom zlokalizowany jest na wzgórzu, albo po prostu trzeba do niego podejść po schodach… sprawmy, żeby była to jego zaleta. Podświetlane stopnie jak te ze zdjęcia wyglądają niezwykle elegancko i urokliwie. Niech schody prowadzące do domu były pełne życia za sprawą cudownego oświetlenia.

​4. Drewniana platforma

Nie chcąc wprowadzać dużych zmian ani niszczyć ogrodu przy dużym projekcie – drewniane deski jak te ze zdjęcia mogą być najlepszym rozwiązaniem. Idealny sposób na spektakularne i nowoczesne wejście.

​5. Biały beton

Schody stworzone z płyt białego betonu, które idealnie komponują się z bielą ścian, a zarazem pięknie kontrastują z drewnianymi panelami. Jest to eleganckie i wyrafinowane wejście!

​6. Rośliny doniczkowe

Jednym z głównych założeń jest inwestowanie w zieleni, co często widzimy jako umieszczenie dużych donic przy wejściu. Możemy również stworzyć niewielki ogródek lub kwietnik, albo posadzić niewielkie drzewka lub krzaki. Jednak to właśnie doniczki często ratują wizerunek wejścia do domu.

​7. Kochamy bambus!

Bambus jest jednym z najpiękniejszych materiałów w tworzeniu dekoru, niezależnie od miejsca jego wykorzystania. Dlaczego więc nie użyć bambusa przy aranżacji wejścia? Może być on stosowany do pokrywania ścian, jak na przykładzie ze zdjęcia, lub do oddzielenia różnych stref w danej przestrzeni.

​8. Moc oświetlenia

Mamy przed sobą bardzo prostą ścieżkę, prawda? Jednak, przy dobrym oświetleniu bocznym i kilku dodatkowych elementach dekoracyjnych (jak oświetlone drzewka dekoracyjne), jawi się nam zupełnie inny obraz.

​9. Korytarz kwiatów

Ściany są równie ważnym elementem tworzącym wejście do domu. Świetnym sposobem na ich ozdobienie są kwiaty!

​10. Betonowa ścieżka

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Oto kolejna odsłona ścieżki ułożonej z płyt – w tym przypadku, betonowych. Zwróciliście uwagę na to, jak naturalnie wkomponowały się one w trawnik przed domem jednocześnie wyznaczając jasną drogę do wejścia? Betonowa ścieżka to nie koniecznie jednolite, proste koryto zalane cementem.

​11. Mini ogród z przodu

Ważne, aby zainwestować w wystrój, który jest przyjemny dla oka i którego stosunek ceny do jakości jest przynajmniej zadowalający. Nie ma sensu tworzenia bardzo drogiego mini ogródka, którego utrzymanie wymagałoby od nas zbyt dużej pracy (szczególnie jeżeli nie lubimy, lub nie mamy czasu dbać o ogródek). W takim wypadku lepiej postawić na coś prostszego, lub posadzić kilka drzewek.

​12.Wejście pełne zieleni

Oto kolejny prosty model niesamowitego ogrodu. Wejście przepełnione zielenią, którego kolejnym atutem jest świetne oświetlenie.

​13. Cegła i kamień

Każdy materiał: cegła, kamień czy ceramika; samodzielnie lub w połączeniu z innym na pewno doda wejściu urody i charakteru. Ważne jednak, żeby przy wejściu znalazł się choć jeden element zielony – całość będzie wyglądała o wiele lepiej.

​14. Symetryczna elegancja

To wejście jest zapewne jednym z najprostszych pomysłów, które znalazły się na naszej liście, a zarazem jednym z najbardziej eleganckich! A wszystko dzięki symetrycznej konstrukcji i dobrze dobranym elementom dekoracyjnym. To pokazuje, że prostota często odpowiada elegancji, co oznacza, że nie trzeba wiele, by stworzyć piękne wejście.

​15. Rzeźby

Wreszcie, nie tylko rośliny znajdują miejsce przy wejściu do naszego domu. Również rzeźby mogą stać się gwiazdami aranżacji. W tym przypadku, nie sposób nie wyczuć sympatii właścicieli do stylu zen.

Jeżeli właśnie azjatycki styl aranżacji odpowiada Wam najbardziej, musicie zajrzeć do Katalogu Inspiracji: Jak stworzyć azjatycki ogród w 5 krokach?

Która pozycja pasowałaby do Waszego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu