Zabudowany tras, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zabudowany tras, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez ID-Architectuur, Industrialny
Loading admin actions …

W zimne dni często nawet nie przechodzi nam przez myśl, aby z własnej woli spędzać czas na świeżym powietrzu. O ogrodzie myślimy tylko w kwestii ochrony roślin przed niskimi temperaturami czy o konieczności odśnieżania. A może niesłusznie? Ogród zimowy może przybliżać nas do natury, nawet gdy za oknem prószy śnieg. Nie każdy zdecyduje się zabudować taras, ale zwłaszcza osoby, które cieszą się dużą działką, a doskwiera im brak miejsca w ich domu jednorodzinnym, powinny rozważyć tę możliwość. 

Wcale nie musi on odebrać uroku bryle naszego gniazdka – wręcz przeciwnie. Przykład z dzisiejszego Katalogu Inspiracji Wam to udowodni…

Stylowo i z pomysłem

W naszych podróżach po całym świecie w poszukiwaniu inspiracji przenosimy się dzisiaj do Bredy, gdzie architekci z ID-Architectuur zrealizowali swój drobny w skali lecz wielki stylem projekt. Tradycyjne ceglane mury dużego domu zestawili z na wskroś współczesną zabudową tarasu o konstrukcji ze lśniącego metalu, o płaskim dachu. W środku nowo powstałej jadalni czekają jednak klasyczne akcenty. 

Dodatkowe pomieszczenie

Zabudowane tarasy i ogrody zimowe są przedłużeniem przestrzeni mieszkalnej. Tutaj zyskano jej niemało! Wspominaliśmy o klasycznych elementach wystroju nowego wnętrza – spójrzmy na ogromny kredens, który sprawia, że aranżacja jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju. Tradycja i współczesność mieszają się w idealnych proporcjach.

Przeszklenia – zalety, problemy i pomysły na ich rozwiązanie

Nowoczesna elegancja tego tarasu zachwyca. Całkowicie przeszklone ściany zwijają się niczym harmonijka, dzięki czemu w ciepłe dni można w pełni cieszyć się z przebywania na świeżym powietrzu. Co jednak, kiedy zaczynają panować mrozy? Każdy właściciel domu jednorodzinnego zna wyzwania związane z ogrzewaniem budynku i stratami ciepła przy oknach. Tutaj zdecydowano się na ciekawe rozwiązanie – stylowy kominek, który w zimie jest niezastąpiony.

Jadalnia jak z bajki

Wspominaliśmy o mieszaniu się tradycji z nowoczesnością. Efekt? Olśniewająca aranżacja w stylu rustykalnym. Przy długim stole bez trudu zmieści się osiem osób, które do późnych godzin nocnych mogą cieszyć się posiłkami w blasku lamp o zachwycających kloszach.

Marzycie o jadalni, która będzie przybliżać Was do natury? Być może warto powrócić do tradycji i rozważyć wybór stylu wiejskiego. Nie jesteście przekonani? Zajrzyjcie do tego artykułu, a zmienicie zdanie: 7 pomysłów na jadalnię w stylu wiejskim.

Pomysłowa konstrukcja

Drewniane zadaszenie tarasu podtrzymuje metalowa konstrukcja, która jednak na zadaszeniu się nie kończy, wybiega dalej, wyznaczając kolejną przestrzeń…

W idealnej harmonii

Wspomniana przestrzeń, to strefa wypoczynku z wygodną kanapą oraz pufami. Są one zwrócone w stronę jadalni, stanowią jej przedłużenie, chociaż tam nic nie osłoni nas przed zmienną pogodą. Zabudowa tego tarasu imponuje nie tylko stylowością, ale także rozwiązaniami pozwalającymi na stworzenie idealnie płynnie przechodzących w siebie stref. Od wnętrza, przez zabudowany taras-jadalnię, po miejsce wypoczynku i dalej ogród. Pełna harmonia!

Co najbardziej Was tutaj zaskoczyło?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu