Stare gospodarstwo czy nowoczesna rezydencja?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Stare gospodarstwo czy nowoczesna rezydencja?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny salon od ID-Architectuur Nowoczesny
Loading admin actions …

Renowacje dawnych budynków gospodarczych oraz ich adaptacja do wymogów współczesnego życia jest obecnie na porządku dziennym. I bardzo dobrze! Dzięki temu architektura wiejska zyskała większą estymę, a kilkusetletnie często budynki – szansę na nowe życie. Chociaż przyzwyczailiśmy się już do drewnianych konstrukcji pełnych uroku, to jednak wciąż możemy dać się zaskoczyć. Tradycyjna architektura różni się bowiem znacząco w stosunku do szerokości i wysokości geograficznej. Dzisiaj przyjrzymy się dawnej stodole z malowniczej Brabancji, która nasze rodzime niewiele przypomina…

Wybierzmy się zatem w podróż na Zachód Europy i dajmy się zachwycić projektowi autorstwa architektów z biura ID-Architectuur.

Podróż w czasie

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Dom jednorodzinny inaczej? To za mało powiedziane! Zanim zdąży nas zachwycić wiekowość konstrukcji, jej precyzyjna renowacja czy połączenie klasycznych materiałów: drewna, cegły i czerwonej dachówki, to musi zrobić na nas wrażenie sama skala budynku. Wysoka, podłużna bryła już zdradza, że czekają na nas wyjątkowe wnętrza. Od strony ulicy wygląda niczym przeniesiona do nas wehikułem czasu – tylko ogromne przeszklenia dawnych drzwi potwierdzają jej obecność tu i teraz.

Współczesna elegancja

Przechodzimy na tyły tego wyjątkowego domu i zostajemy zaskoczeni współczesną elegancją, która tutaj na nas czeka. Gdyby nie pozostałości ceglanego muru po lewej oraz drewniane drzwi do garażu, moglibyśmy nawet nie uwierzyć, że to faktycznie ten sam budynek. Różni się bowiem nawet dach, który tutaj ma prosty spad naszpikowany świetlikami.

Wypoczynek na świeżym powietrzu

Podchodzimy bliżej. W projekcie zadbano o przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z kuchni łatwo przedostać się do jadalni na tarasie i cieszyć się dobrą pogodą podczas spożywania posiłków. Po pysznym jedzeniu przychodzi czas na siestę – dwa drewniane fotele-leżaki już czekają na osobników pragnących wypocząć…

Drewniane bale na tle bieli

Po ogromnym kontraście w przypadku głównej fasady i fasady od strony ogrodu, nie powinno chyba nas dziwić, że we wnętrzu napotkamy na aranżację również oparte na kontraście przeszłości ze współczesnością. Najwyraźniej objawia się on dzięki zachowaniu oryginalnych belek stropowych. Odsłonięta konstrukcja utrzymująca dach wygląda czasem niczym z obrazów Escher'a, zwłaszcza, że umiejscowiono ją w minimalistycznej przestrzeni wypełnionej bielą.

Jadalnia z kuchnią

Parter i piętro łączą się w tym budynku otwartą galerią. Jednym z najciekawszych miejsce jest kuchnia połączona z jadalnią. Do tej strefy prowadzą przeszklone drzwi, które pozwalają na swobodny przepływ światła, jednocześnie izolując hałas oraz uniemożliwiając rozprowadzanie się zapachów – nawet tych najbardziej smakowitych.

Zastanawiacie się nad przeszkleniem ścian kuchni lub innym, nietypowym rozwiązaniem? Koniecznie zajrzyjcie do tego Katalogu Inspiracji: Ściany w kuchni – różne pomysły!

Różnice wysokości

Jak prezentują się niższe przestrzenie? Klatkę schodową podtrzymuje bal, na którym kiedyś spoczywała podłoga piętra budynku gospodarczego. Teraz przestrzeń potraktowano o wiele swobodniej, co mieliśmy okazję już zobaczyć przed chwilą. Istnieją jednak tutaj także prywatne pomieszczenia o intymnej atmosferze. Przykładem jest zdjęcie po prawej. Na zakończenie musimy powtórzyć, że architekci doskonale wkomponowują nowoczesne przestrzenie pod stare, drewniane belki – co do tego nie ma wątpliwości!

Zamieszkalibyście w odnowionym budynku gospodarczym czy wolicie na wskroś nowoczesne przestrzenie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu