15 ładnych i tanich kuchni, które musisz obejrzeć, zanim zaprojektujesz swoją

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 ładnych i tanich kuchni, które musisz obejrzeć, zanim zaprojektujesz swoją

Alicja Olko Alicja Olko
Rustykalna kuchnia od Ferraro Habitat Rustykalny
Loading admin actions …

Projekt kuchni jest jednym z najważniejszych elementów procesu tworzenia domu marzeń. Przed jego rozpoczęciem warto zatem przejrzeć różne propozycje i pomysły na kuchnie, aby w pełni świadomie wybrać ten najlepszy. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam piętnaście kuchni, które są nie tylko atrakcyjne pod względem estetycznym, ale i ekonomicznym. Być może w tym zestawieniu kryje się kuchnia Waszych marzeń!

1. Kuchnia modułowa

Modułowe meble do kuchni pozwalają na elastyczność jej projektowania i wyposażenia. Na rynku działa wielu producentów kuchni modułowej, oferujących meble dopasowane do indywidualnych gustów i budżetów. Takie rozwiązanie pozwala na stopniowy rozwój kuchni, umożliwiając dokupowanie dodatkowych mebli w przyszłości.

2. Ekonomiczne materiały

Tanie, ekonomiczne materiały, takie jak laminowane drewno, tektura czy płyta OSB, mogą prezentować się równie estetycznie, co ich droższe odpowiedniki. W tym projekcie wykorzystano meble z laminowanego drewna, które odznaczają się sporą dozą funkcjonalności, gwarantując mnóstwo miejsca na przechowywanie oraz wygodną powierzchnię roboczą.

3. W minimalistycznym stylu

Minimalistycznie zaprojektowana kuchnia wcale nie musi być nudna. Odznacza się elegancją, a jej design jest ponadczasowy. Minimalizm pozwala także na utrzymanie kuchni w porządku i dobrej organizacji, zapobiegając akumulacji niepotrzebnych przedmiotów i akcesoriów.

4. Zwarta zabudowa

Klasyczna kuchnia od homify Klasyczny

W małej kuchni należy postawić na zwartą zabudowę, która pozwoli zaoszczędzić cenny metraż bez utraty przestrzeni na przechowywanie i powierzchni do pracy.

5. Blaty kuchenne

Jednym z najważniejszych wyborów, które należy dokonać projektując kuchnię, dotyczy blatów kuchennych. To właśnie ten element wyposażenia najbardziej narażony jest na uszkodzenie- zalanie czy zniszczenie podczas gotowania czy pieczenia. Warto zatem przejrzeć dostępne na rynku materiały i zdecydować się na ten odporny i trwały.

6. Proste materiały – oryginalny efekt końcowy

Tę niewielka kuchnię wyposażono w proste białe meble i wykończono prostymi kafelkami. Efekt jednak daleki jest od nudy i sztampy- kuchnia prezentuje się nowocześnie i świeżo.

7. Dekoracje i dodatki

Każda kuchnia potrzebuje spersonalizowanych akcentów, które sprawią, że praca w niej stanie się o wiele przyjemniejsza. Nie zapomnijcie zatem o dodatkach i akcesoriach, dzięki którym kuchni emanować będzie charakterem.

8. Nowoczesne kolory i materiały

Kuchnia w szarościach to najnowszy krzyk mody. Meble o szarych frontach świetnie komponować będą się ze sprzętami AGD o metalicznym połysku.

9. Dekoracyjne detale

Proste materiały i klasyczna kolorystyka zapewnia efekt wnętrz eleganckich i stylowych. Można je ożywić, decydując się na wyrazisty detal- tak jak w tym przypadku pomalowany na soczystą żółć fragment ściany.

10. Siła bieli

Lysia Street Nowoczesna kuchnia od S&Y Architects Nowoczesny
S&Y Architects

Lysia Street

S&Y Architects

Białe kuchnie wciąż nie są aż tak popularne, jak powinny. Wielu obawia się, że szybko się zniszczą i zabrudzą. Dobierając jednak odpowiednie materiały zyskamy pewność, że kuchnia odznaczać się będzie trwałością i odpornością.

11. Kreatywna aranżacja

Small kitchen, big bold colour! Eklektyczna kuchnia od Hallwood Furniture Eklektyczny
Hallwood Furniture

Small kitchen, big bold colour!

Hallwood Furniture

Także i w kuchni pozwolić można sobie na aranżację pełną oryginalności i awangardy. Pozornie niedopasowane do siebie meble składają się w tym przypadku na imponującą, ciekawą całość.

12. Zrób to sam

Projektując kuchnię można dać wyraz swojej kreatywności. Samodzielnie wykonane dekoracje i dodatki nadadzą temu wnętrzu silnie zindywidualizowany charakter, dając nam pewność, że kuchni, takiej jak nasza, nie ma nikt inny.

13. Kontrastowe kolory

Do prostych, monochromatycznych kuchni można wprowadzić żywy, kontrastowy kolor, aby wnętrze nabrało charakteru i stało się bardziej wyraziste.

14. Praktyczne rozwiązania

Wyspa kuchenna to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań, które zastosować można w każdej kuchni. Poza centralnie zlokalizowana powierzchnią roboczą, niejednokrotnie zyskujemy także dodatkowe miejsca na przechowywanie.

15. Pomysłowe przechowywanie

Eklektyczna kuchnia od mllm Eklektyczny

Akcesoria kuchenne i przybory do gotowania pozostawione na widoku zapewniają ciekawy efekt wizualny w każdej kuchni. Aby utrzymać estetykę takiego wnętrz, należy jednak zachować porządek i dobrą organizację.

Która kuchnia najbardziej Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu