Industrialna perełka pełna domowego ciepła | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Industrialna perełka pełna domowego ciepła

Aśka Warchał Aśka Warchał
Industrialny salon od 珞石設計 LoqStudio Industrialny
Loading admin actions …

W zglobalizowanym świecie przenikanie się trendów z najbardziej odległych krańców świata nie powinno dziwić. A jednak wciąż zaskakuje nas, jak podobne gusta mogą cechować nas i na przykład mieszkańców… Tajpej. Dlaczego mówimy właśnie o stolicy i drugim co do wielkości mieście Republiki Chińskiej? To właśnie tam wybierzemy się dziś w podróż, aby pokazać Wam niezwykłe mieszkanie, w którym styl industrialny zostaje oswojony.

Myślicie, że wiecie już wszystko o połączeniu betonu, drewna i metalu? Zaraz przekonacie się, jak bardzo jesteście w błędzie!

Przedpokój i przestrzeń publiczna

Wchodzimy do wnętrza mieszkania zaprojektowanego przez architektów wnętrz z LoqStudio. Pierwsza rzecz, która skupia na sobie naszą uwagę? Pomysłowa szafka na buty, chociaż może precyzyjniej powinniśmy nazwać ją regałem. Wszystkie pary butów ułożone są na drewnianych półkach, które osłaniają drzwi z metalowej siatki. Połączenie metalu i drewna wita nas od progu.

Jasny salon

Odwracamy się i od razu pochłaniamy wzrokiem stylowy salon. Ściany mieszkania pokrywa surowy beton nadający mu industrialnego szyku. Drewniane podłogi, akcenty beżu oraz bogato wprowadzona roślinność sprawiają, że surowość ta zostaje oswojona. Do palety szarości, brązów i beży dodajmy jeszcze intensywną czerń, która przydaje aranżacjom charakteru.

Jadalnia połączona z gabinetem

Ta przestrzeń tak zawładnęła naszą wyobraźnią, że nie mogliśmy powstrzymać się, żeby nie pokazać Wam jej z każdej możliwej strony! Przy dużym, drewnianym stole ustawiono różne krzesła, co przydaje tej jadalni eklektycznego uroku. Jedak nazwanie tej przestrzeni tylko i wyłącznie jadalnią byłoby niedopuszczalne! Na ogromnym regale odpowiadającym ceglanej ścianie – to kolejny industrialny materiał, który spotykamy w tym mieszkaniu, mieszczą się książki oraz dokumenty. Jadalnia może stać się gabinetem do pracy w mgnieniu oka.

Kuchnia o metalicznym połysku…

Z jadalni-gabinetu udać się możemy wprost do jadalni, w której króluje metal. Taki blat to marzenie! Można na nim kroić bezpośrednio i zapomnieć o deskach. Poza tym wielka wyspa jest niezwykle funkcjonalna. To dodatkowe miejsce do przechowywania oraz przestrzeń do przygotowywania posiłków. Pomiędzy kuchnią a jadalnią widzimy ściankę odpowiadającą regałowi na buty z przedpokoju. Pokrywa ją kredowa farba, dzięki czemu staje się miejscem ekspresji kreatywności domowników. Przestrzeń za nią wykorzystano w stu procentach!

… i w radosnych kolorach

Panujący w kuchni klimat wydał się Wam za poważny! Niesłusznie, bowiem białe ściany i płytki oraz kolorowe naczynia i akcesoria kuchenne wprowadzają tutaj wiele radości. 

Zastanawiacie się nad urządzeniem kuchni w stylu industrialnym? Koniecznie zapoznajcie się z tym Katalogiem Inspiracji: Trendy: industrialne kuchnie.

Korytarze stymulujące kreatywność

Z perspektywy korytarza prowadzącego do przestrzeni prywatnych możemy lepiej przyjrzeć się wspomnianej przed chwilą tablicy. Przy okazji odkrywamy stylowe plakaty, które mają inspirować domowników do działania.

Czas na wypoczynek

Sypialnia główna przypomina swoim wystrojem salon – również dlatego, że przez ogromne przeszklenie zalewa ją naturalne światło oraz widoczna jest przez nie metalowa balustrada malutkiego balkonu. Świetnie dobrana, stanowi ona geometryczną dekorację wnętrza. A skoro o dekoracjach mowa, zwróćmy także uwagę na metalową lampę na stoliku nocnym: industrialny szyk na 100%!

Dekoracja z pomysłem

Na koniec dekoracyjny smaczek. Ten wystrój na pewno do sztampowych nie należy!

Urządzilibyście tak Wasze mieszkanie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu