Nowoczesny dom: 8 pomysłów na kamień przy schodach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom: 8 pomysłów na kamień przy schodach

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od ARKOT arquitectura + construcción Nowoczesny
Loading admin actions …

Chociaż każdy budynek jest inny, życie toczy się w nim własnym, unikalnym rytmem, a gusta mieszkańców są różne, to jednak są takie przestrzenie, które z reguły w wielu domach mają potencjał zmiany. Kiedy nie chcecie przeprowadzać generalnego remontu, ale jednocześnie czujecie, że dotychczasowy wystrój zaczyna Was męczyć, to dobrze jest zacząć przemianę właśnie od nich. Jednym z tego typu miejsc może okazać się mur odpowiadający schodom. W nowoczesnych domach klatkę schodową zastępuje bieg schodów otwarty na przestrzeń parteru… o planie otwartym. Dlatego też transformacja odpowiadającej schodom ściany, jeśli oczywiście takowa występuje, może całkowicie przemienić charakter przestrzeni. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji, nasi architekci wnętrz podpowiadają, by obłożyć ją kamieniem… Czy Was do tego przekonają? Zaraz się okaże!

1. Kamień i otwarcie na ogród

Projekt tych schodów prezentuje się wręcz spektakularnie! Kamień na ścianach wyróżnia przestrzeń schodów, jednocześnie podkreślając związek z naturą. Pod schodami umiejscowiono z kolei skalniaczek, a właściwie wysypaną białym żwirem rabatę, która otwiera się na… ogród na zewnątrz przeszkleniem na bardzo nietypowym miejscu.

2. Oparcie w kamieniu

W nowoczesnych domach bardzo modne są schody wspornikowe. Stopnie wydają się unosić w powietrzu, podczas gdy w rzeczywistości znajdują oparcie w murze, w tym wypadku pokrytym kamienną okładziną. W tym przypadku wart zauważenia jest kontrast pomiędzy masywnością kamienia a przeźroczystą, wizualnie lekką, szklaną balustradą.

3. Kamienna ściana dzieląca przestrzeń

Tej konstrukcji nie nazwalibyśmy co prawda ścianką działową, raczej murem działowym. Obłożona kamieniem ściana odpowiadająca schodom w sposób bardzo wyraźny dzieli przestrzeń, wydziela funkcjonalne strefy. Jednocześnie jej masywność sprawia, że mamy wrażenie, iż to na niej właśnie spoczywa cały ciężar budynku.

4. Spójna paleta barw

Dekoracja ściany powinna pasować do schodów nie tylko stylem, ale i kolorem. Całościowe projekty wnętrz, w których w przemyślany sposób dobiera się wszystkie elementy wystroju, zachwycają oraz inspirują. W przypadku powyższej aranżacji stopnie schodów wtapiają się w nieregularne, beżowo-biało-szaro-czarne tło naturalnego kamienia. Z kolei ich metalowy, czarny bieg zdecydowanie z nim kontrastuje, wydobywając jednocześnie głębię ciemnych akcentów skały.

Piękno detalu

Przyjrzyjmy się temu zestawieniu z bliska. Naturalne materiały połączone ze sobą zawsze będą wyglądać dobrze. W tym przypadku zachwyca harmonia drewna oraz kamienia. Warto zwrócić uwagę na eleganckie i praktyczne podświetlenie schodów.

5. Wydobycie koloru kamienia

Wnętrze tego domu po prostu zachwyca. Uwierzycie, że znajdujemy się we wnętrzu… bliźniaka? Piękna kamienna okładzina pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale jednocześnie wycisza, izoluje od dźwięków zza muru. Teraz jednak najbardziej interesuje nas kolor. Wpadające w błękit szarości, akcenty brązu… wystrój wnętrza wydaje się czerpać inspirację z naturalnego koloru kamienia.

6. Kamień a zieleń wnętrz

Nasze zestawienie rozpoczęliśmy od schodów z wysypaną kamykami rabatą pod biegiem schodów, teraz widzimy koleją wariację tego rozwiązania. Od jakiegoś czasu możemy obserwować rosnące zainteresowanie architektów wnętrz tak zwanymi martwymi przestrzeniami, na przykład miejscem pod schodami. Pojawiają się różne pomysły na to, jak je wykorzystać – dlaczego by nie wprowadzić w tym miejscu zieleni wnętrz? W połączeniu z kamieniem na ścianie i drewnianymi schodami będzie prezentować się niesamowicie.

7. Nowoczesna oaza

W tej aranżacji idee przyświecające poprzedniej wyniesiono na nowy poziom. Same schody wyglądają niczym nowoczesna rzeźba, metalowe stopnie o zygzakowatym kształcie wydają się być utrzymywane w powietrzu przez cienkie słupki balustrady. Z czernią metalu idealnie komponuje się szarość kamienia, a wszystko to ożywione jest zielenią wprowadzoną do tych pomieszczeń w nadzwyczajnym wymiarze.

8. W połączeniu z bielą

Po czerni czas przyjrzeć się bieli, która na tle kamienia też będzie wypadać niesamowicie. Dowodów dostarcza nam powyższe zdjęcie. W nowoczesnej przestrzeni bez dekoracji to kamień na ścianie okazuje się budować atmosferę. Nowoczesny element – schody, spotyka tradycję oraz bliskość natury.

Wciąż zastanawiacie się jakie schody wybrać? Ten Katalog Inspiracji z pewnością wiele Wam rozjaśni: Schody jako element wystroju: 16 stylowych pomysłów.

Które z wnętrz najbardziej Was zaskoczyło?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu