Drugie życie starego domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drugie życie starego domu

mszpakowska mszpakowska
od ddp-architectuur
Loading admin actions …

Dzisiaj przenosimy się do holenderskiego domu, który pochodzi z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Architekci z biura DDP –ARCHITECTUUR przebudowali konstrukcję i dopasowali ją do potrzeb pięcioosobowej rodziny w taki sposób, aby mieszkańcy mogli cieszyć się współczesnymi udogodnieniami. Nie zrezygnowano jednak z piękna pierwotnej budowli, która zachwyca ceglaną fasadą.

Przed: czarujący, lecz zaniedbany

Rozpoczynamy od rzutu okiem na pierwotny wygląd domu. Ceglana fasada jest niezwykle obiecująca, lecz gospodarze oczekiwali od ekspertów bardziej otwartych, nowoczesnych rozwiązań. Renowacja domu założyła powiększenie przestrzeni życiowej oraz harmonijne połączenie wnętrza oraz zewnętrznej części było priorytetem tej wizji. Zobaczmy, jak poradzili sobie z tym nasi eksperci.

Po: nowoczesny look

Jak można łatwo zauważyć, fundamentalny charakter nie zmienił się znacząco. Dom zachował swój szczególny urok i został dopełniony przez zmodernizowane rozwiązania. W miejscu starej oranżerii pojawiło się nowoczesne rozszerzenie domu, które zachwyca prostymi liniami.

Dom w zieleni

Widok od strony ogrodu to ucieleśnienie wymarzonego domu. Konstrukcja doskonale łączy się z otaczającą zielenią, a ogród potęguje sielankowy klimat. Mieszkańcy tego domu mogą cieszyć się doskonałą integracją z naturą.

Idealne miejsce do życia

Przyjrzyjmy się bliżej całej konstrukcji. Dom otwiera się na ogród z pomocą dużych przeszkleń. Obszerne, przesuwne drzwi pozwalają na połączenie wnętrza domu i ogrodu, dzięki czemu możemy cieszyć się rozszerzeniem przestrzeni. Taras skrywający się pod koroną starego drzewa, zachęcają do odpoczynku i wylegiwania się w ciepłych promieniach słońca.

Kuchnia

Kuchnia połączona jest jadalnią. Pomieszczenie z dwóch stron otoczone jest przeszklonymi ścianami, dzięki czemu pomieszczenie wypełnia się naturalnym światłem, a mieszkańcy mogą cieszyć się wspaniałymi widokami.

Salon

Salon znajduje się w pierwotnej części konstrukcji. Tutaj również znajdziemy ogromne przeszklenia, które sprawiają, że dom nabiera otwartego planu. Kominek, belki stropowe oraz ciemne podłogi wprowadzają ciepłą atmosferę i powodują, że nowoczesny dom wypełniony jest zachowanym duchem czasu.

Smutne mieszkanie dostaje drugą szansę!

Co sądzisz o tej przebudowie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu