Bungalow, czyli piękne połączenie przeszłości z teraźniejszością

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Bungalow, czyli piękne połączenie przeszłości z teraźniejszością

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Heinz von Heiden GmbH Massivhäuser Nowoczesny
Loading admin actions …

Bungalowy cieszą się ostatnimi czasy znacznie mniejszą popularnością niż kiedyś, wręcz uznaje się je za staromodne. Projekt, którego autorami są architekci z biura Heinz von Heiden GmbH, przeczy powyższemu i stanowi niepodważalny dowód na to, że bungalowy jak najbardziej mogą być nowoczesne i unikalne. Głównym założeniem przyświecającym budowlańcom podczas realizacji przedsięwzięcia było stworzenie domu nietypowego i oryginalnego, ale jednocześnie wpisującego się w kanony obowiązujące bungalowy, pozwalającego domownikom na życie bez barier w dawnym stylu.

Ogród

Ogromny taras w kształcie litery V, rozlokowany pomiędzy prezentowanym obiektem a ogrodem, swoim urokiem zaprasza wszystkich do zajęcia miejsc i skonsumowania czegoś pysznego, świętowania ważnych wydarzeń lub po prostu relaksu. Ciekawym dodatkiem jest srebrna kula, zdobiąca jeden z ogrodowych zakątków. Na dachu usytuowano baterie słoneczne, które są jednym z głównych źródeł energii dla rezydencji. Prosta, biała fasada poprzecinana drzwiami i oknami to idealne dopełnienie całości. Duże drzwi balkonowe pozwalają ponadto na płynne przejście pomiędzy wnętrzem tej nowoczesnej rezydencji, a ogrodem – praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w lecie.

Rezydencja od frontu

Bungalow, z tyłu otwarty i zapraszający do odwiedzenia swojego wnętrza, od frontu sprawia wrażenie twierdzy mającej za zadanie chronić prywatność domowników za wszelką ceną. Na dolnym poziomie zlokalizowano garaż, który zamyka szeroka, szara brama. Parter obiektu tuż nad garażem pomalowano na ziemisty żółty, uzyskując tym samym ciekawy kontrast z bielą reszty elewacji. Do wejścia głównego prowadzą schody, które wiją się elegancko pośród ogrodu zaaranżowanego z przodu rezydencji.

Jadalnia i salon

Przez drzwi balkonowe wchodzi się bezpośrednio do jadalni oraz salonu, obu rozlokowanych na otwartym planie, a zatem stanowiących jedno pomieszczenie. W centrum pokoju usytuowano kominek, zapewniający komfort i przytulną atmosferę przy kolacji lub podczas zwykłego odpoczywania na dużym łóżku. Ściany pomalowano używając jasnych, kremowych barw. Dzięki temu całość wydaje się jaśniejsza i bardziej przyjazna.

Salon

Salon zdominowała nowoczesna, biało-czerwona sofa, która ciekawie kontrastuje z elegancką podłogą w kolorze antracytu. Płytki pokrywające podłogę stanowią idealne dopełnienie oryginalnych mebli i nadają pomieszczeniu ekskluzywnego charakteru.  Nad sofą swoje miejsce znalazły dwa horyzontalne okna, które zupełnie wystarczą do oświetlenia pomieszczenia. Puszysty dywan chroni stopy przed zimnem podczas siedzenia na kanapie.

Łazienka

Łazienka to kombinacja nowoczesnych kształtów i ciepłych odcieni. Owalna, biała wanna świetnie komponuje się z dominującym na podłodze ziemistym brązem. Jedna ze ścian zasługuje na szczególną uwagę. Wykonano ją z naturalnych, kamiennych cegieł. Dzięki temu pomieszczenie przypomina przytulne SPA i wellness. W łazience zainstalowano ponadto efektowne oświetlenie sufitowe oraz ścienne.

A Wam jak podoba się ten bungalow?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu