Jak ożywić białą kuchnię? 7 pomysłów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak ożywić białą kuchnię? 7 pomysłów

Alicja Olko Alicja Olko
I_003: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez SNCE Studio,
Loading admin actions …

Choć białe kuchnie z pewnością należą do ponadczasowych, klasycznych i eleganckich, to jednak czasami brakuje nam w nich tego wyjątkowego akcentu, wzbudzającego w nas jedyny w swym rodzaju zachwyt. Kuchnie o dominacji bieli często wywołują efekt „wow”, jednakże niektórym jednolitość kolorystyczna zdaje się być nieco nudna i monotonna.

Dla tych właśnie, poszukujących intrygujących akcentów i dodatków, znaleźliśmy wśród prac naszych polskich projektantów kuchnie, które, choć białe i zachwycające, ożywione zostały elementami, czyniącymi z nich przestrzenie niepowtarzalne. Mamy nadzieję, że nasza selekcja zainspiruje Was do poszukiwania ciekawych rozwiązań do Waszych białych kuchni!

Czarna tablica

Dom pod Poznaniem: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Neostudio Architekci,
Neostudio Architekci

Dom pod Poznaniem

Neostudio Architekci

Białe ściany, biała posadzka, białe meble- biel silnie dominuje w tej nowocześnie zaaranżowanej kuchni. Zarówno fronty mebli, jak i podłoga to powierzchnie o wysokim połysku, które błyszczą się w tym silnie oświetlonym pomieszczeniu. Kolorystyczna jednolitość zakłócona została w pozytywny sposób przez czerń jednej ze ścian. Nie jest to jednak zwykła czarna farba pokrywająca tę powierzchnię, ale specjalna powłoka, jak na tablicy w szkole, po której można pisać kredą. Nie tylko kolorystycznie przełamuje to dominację bieli, ale także spełnia praktyczne funkcje- pozwala na przytwierdzenie do niej listy zakupów za pomocą magnesu, lub też napisanie najważniejszych dat i terminów za pomocą kredy. Dzięki temu zabiegowi, kuchnia w domu zaprojektowanym przez Neostudio Architekci nabiera osobistego i rodzinnego charakteru.

Wszystkiego o domu, którego częścią jest ta kuchnia, dowiecie się w Katalogu Inspiracji homify 360°: dom w dawnej suszarni nasion pod Poznaniem.

Kolorowe dekoracje

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify,

Kolor biały to szczególnie dobry wybór w kuchniach, które są pomieszczeniami małymi, ciasnymi i ciemnymi. Barwa ta optycznie powiększa wnętrze, nie przytłaczając go, a dodatkowo sprawia, że wydaje się ono jaśniejsze, a co za tym idzie przestronniejsze. Jest to jeden z głównych powodów, dlaczego białe kuchnie są tak popularne. W bardzo łatwy sposób można je ożywić, wprowadzając do nich nieliczne kolorowe dodatki, przełamujące kolorystyczną monotonię. Doskonale sprawdza się to w kuchni zaprojektowanej przez Perastudio, będącej częścią mieszkania w Krakowie. W tym wnętrzu fluorescencyjne niebieskie krzesła, a także obraz o intensywnej kolorystyce nadają mu wyrazistości, stając się efektownymi dekoracyjnymi dodatkami.

Kontrastowe materiały

I_003: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez SNCE Studio,

Biel jako kolor sam w sobie, oraz jako barwa pokrywająca różne materiały mają to do siebie, że świetnie kontrastują się z innymi odcieniami oraz materiałami o różnych teksturach. Białe meble kuchenne łączyć można zatem nie tylko z dodatkami w innych kolorach, ale także z kontrastującymi elementami. Doskonałym przykładem na to, jak świetnie biel komponuje się z innymi materiałami, jest wnętrze zaprojektowane przez SNCE STUDIO. Białe fronty szafek zestawiono tutaj z posadzką z naturalnego kamienia, drewnianymi drzwiczkami szafek na wyższym poziomie i metalowymi wykończeniami w postaci okapu.

Dodatki z charakterem

Regał w centrum uwagi - projekt kawalerki: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Studio Projektowe RoRO interior + design,
Studio Projektowe RoRO interior + design

Regał w centrum uwagi – projekt kawalerki

Studio Projektowe RoRO interior + design

Także w małej kuchni, której praktycznie wszystkie powierzchnie pokryte są szafkami czy sprzętami AGD, można wprowadzić kolorystyczne akcenty, ożywiające biel ścian i mebli. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni znajdującej się pomiędzy poszczególnymi poziomami szafek. W przeszłości powierzchnię tę pokrywało się zazwyczaj kafelkami, co współcześnie jest zabiegiem aranżacyjnym raczej przestarzałym i niemodnym. W nowoczesnych kuchniach przestrzeń tę wykorzystuje się kreatywnie, co widać na przykładzie wnętrza zaaranżowanego przez Studio Projektowe Roro Design. Obrazki przedstawiające kolekcjonerskie znaczki zdobią tu ścianę, ukazując jednocześnie charakter i pasje mieszkańców tego apartamentu.

Firanki i zasłony

Biała kuchnia to niekoniecznie pomieszczenie urządzone modernistycznie, z połyskującymi białymi frontami mebli kuchennych i halogenowym oświetleniem. W palecie kolorów zdominowanej przez biel urządzić można także kuchnie o starodawnym charakterze, emanujące ciepłem i przytulnością, przywodzące na myśl pomieszczenia niczym z angielskich wiejskich domków. Tak urządzone kuchnie cechują się meblami o bogato zdobionych, drewnianych frontach i romantycznych dodatkach. Jednym ze sposobów na dodanie tak zaaranżowanej kuchni jeszcze bardziej subtelnego charakteru jest przystrojenie jej okien wzorzystymi zasłonami. Romantyczny czar aż bije od tej białej kuchni będącej częścią domu zaaranżowanego przez Pracownię Projektową Poco Design- można tu odczuć uroczy wiejski klimat w gustownym wydaniu.

Meble w innej tonacji

Apartament na Grzybowskiej_ Warszawa: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez I Home Studio Barbara Godawska,
I Home Studio Barbara Godawska

Apartament na Grzybowskiej_ Warszawa

I Home Studio Barbara Godawska

Ciekawym pomysłem na kolorystyczne przełamanie bieli jest zabudowanie pewnej części kuchni meblami o innej barwie. Nie chodzi tu bynajmniej o całkowity kontrast, ale o delikatne i subtelne przejście, tak, jak to jest widoczne na zdjęciu przedstawiającym kuchnię zaaranżowaną przez Barbarę Godawską z I Home Studio. Jeden z modułów mebli kuchennych różni się od pozostałych białych nie tylko tym, iż został wysunięty do tyłu, ale także z powodu barwy pokrywającej jego fronty. Delikatna szarość stanowi jednak niewielką zmianę, a ponadto stanowi doskonałe przejście pomiędzy bielą a czernią sprzętów wyposażenia kuchni.

Biała cegła

Biel niekoniecznie trzeba ożywiać innymi kolorami- chcąc utrzymać elegancką monochromatyczność białej kuchni można zdecydować się na wprowadzenie do niej elementów o innej teksturze, stanowiących intrygujący i efektowny akcent. Jednym z takich materiałów, którzy świetnie prezentuje się w bieli, jest cegła. W tym wariancie zachowuje ona swój industrialny nieco surowy charakter, ale dzięki pomalowaniu jej na biało, staje się subtelniejsza i bardziej elegancka. Najlepszy dowód- kuchnia zaprojektowana przez studio Formativ. Indywidualne Projekty Wnętrz.

Więcej na temat aranżacyjnego trendu z cegłą w roli głównej dowiecie się w Katalogu Inspiracji Cegła we wnętrzach na 7 różnych sposobów.

Jesteście zwolennikami bieli w kuchni? Jaki Waszym zdaniem kolor najlepiej sprawdza się w kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu