6 domów z drewna, które skradną Wasze serca

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

6 domów z drewna, które skradną Wasze serca

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejskie domy od Thoma Holz GmbH Wiejski
Loading admin actions …

Drewno to wciąż jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych. Domy z drewna odznaczają się nieodpartym urokiem, są trwałe, solidne i gwarantują we wnętrzach zdrowy i przyjazny człowiekowi klimat. Nie można zapomnieć także o kwestiach wizualnych- drewniane domy wyglądają pięknie w każdej okolicy, ale już zwłaszcza w krajobrazie górskim. Dziś zaprezentujemy Wam sześć projektów domów z drewna wraz z wnętrzami- jesteśmy pewni, że przypadną one do gustu zarówno miłośnikom tradycyjnej, jak i bardziej nowoczesnej architektury.

1. Pośród górskich szczytów

Drewniany dom w klasycznie góralskim stylu świetnie wpisuje się w malowniczy krajobraz okolicy. Wzniesiony na wysokich fundamentach góruje nad doliną, gwarantując fantastyczne widoki, które rozpościerać muszą się ze środka. Podziwiać je można także z licznych balkonów, zlokalizowanych po każdej stronie domu.

Tradycyjne wnętrza

Wnętrza zaaranżowane zostały w stylu, który doskonale koresponduje z estetyką zewnętrznej fasady. także i w środku króluje naturalne drewno, tradycyjne meble oraz wiejskie dodatki. Całość emanuje niepowtarzalną atmosferą i swojskim, rodzinnym klimatem.

2. Stylowa leśniczówka

Drewniany dom to najlepsza opcja na leśną działkę- zwłaszcza pod względem wizualnym. Klasyczna bryła o dwuspadowym dachu przywodzi na myśl pokaźnych rozmiarów leśniczówkę. W projekcie tym zachwyca także zagospodarowanie działki, którą, zamiast na ogród, przeznaczono na obszar rekreacyjny, z miejscem na grilla i ognisko.

Nowoczesne wnętrze

Klasyczne wnętrze wykończone drewnem nabiera nowoczesnego charakteru dzięki współczesnym dodatkom. Otynkowany na biało segment na środku pomieszczenia nie tylko oddziela od siebie poszczególne obszary strefy dziennej, ale i służy jako miejsce na lokalizację kominka, wraz z miejscem na przechowywanie drewna kominkowego. Rozwiązanie praktyczne, ale i stylowe.

3. Drewniana willa

Domy z drewna to nie tylko urokliwe chatki- to także ogromne, imponujących rozmiarów wille. Dwukondygnacyjny budynek z zagospodarowanym poddaszem gwarantuje miejsce do mieszkania dla wieloosobowej rodziny. Pomimo rozmiaru wciąż emanuje przytulnością i urokiem.

Drewno i biel we wnętrzach

Klasyczne połączenie drewna i bieli każdorazowo sprawdza się we wnętrzach, zwłaszcza tych, gdzie klasyka łączy się z nowoczesnością. Klimatyczne dodatki dbają o klimat rodem z leśniczówki.

4. Drewniany dom w nowoczesnym wydaniu

Drewno jest także jednym z najbardziej ekologicznych materiałów, dzięki którym dom pozostaje w zgodzie z naturą. Ponadto jest to przykład budownictwa zrównoważonego pod względem zużycia energii, o czym świadczą zamontowane na dachu panele słoneczne.

Przestronny w środku

Także i wnętrze tego domu wykończono drewnem- różne gatunki o zróżnicowanych kolorach składają się na ciekawą mieszankę. Wysoki sufit gwarantuje wnętrza przestronne i oddychające, a liczne okna zapewniają stały dostęp naturalnego światła.

5. Klasyka gatunku

Ten dom to klasyczny przykład architektury inspirowanej stylem górskim. Wspaniała drewniana elewacja o miodowym odcieniu iluminuje w świetle promieni słonecznych, pięknie komponując się z otaczającą dom zielenią.

Pokój z widokiem

Budując w takiej okolicy, duże okna to niemal konieczność. Wspaniale obramowują malowniczy górski krajobraz rozciągający się poza nimi.

6. Drewno w eleganckim wydaniu

Kolejny przykład domu z drewna, który świetnie wpisze się w dowolny krajobraz. Parter otynkowano na biało, a piętro wyłożono drewnem, tworząc ciekawą kombinację elementów architektury tradycyjnej i nowoczesnej.

Eleganckie wnętrza

Równie elegancko prezentują się wnętrza domu. Jasny parkiet z drewna sosnowego, stylowe meble oraz wyrafinowane instrumenty składają się na szykowną całość.

Który najbardziej Wam się podoba?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu