Nowoczesne domy w Mikołowie | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesne domy w Mikołowie

Alicja Olko Alicja Olko
327 HILL HOUSES od Zalewski Architecture Group
Loading admin actions …

Architekci z pracowni Zalewski zaprojektowali osiedle szeregowców, które w nowoczesny sposób interpretuje tradycyjne podejście do budowy domów jednorodzinnych. Dwanaście domów zgrupowano w zabudowie bliźniaczej, odznaczającej się prostopadłościenną bryłą o nowoczesnej formie. Zobaczcie, jak projekt prezentuje się po jego realizacji i jak rozplanowano wnętrza domów.

Klasyka w połączeniu z nowoczesnością

Bryła budynku bazuje na geometrycznych kształtach, dzięki czemu odznacza się nowoczesnością i klasą. Śnieżnobiała fasada doskonale kontrastuje z ciemnymi obramowaniami okien i drzwi oraz szarą dachówką. Różnorodne kształty dachów nadają bryle dynamiki, pozwalając dodatkowo funkcjonalnie zagospodarować wnętrza domów.

Minimalistyczna elegancja

Z tej perspektywy w pełni docenić możemy minimalistyczny design budynku. Ponadczasowość i klasa to jego największe zalety, dzięki którym projekt zyskał sobie wielu zwolenników. O jego nowoczesnym charakterze świadczą liczne wielkoformatowe przeszklenia, przez które do środka wpada mnóstwo naturalnego światła.

Na zielonym tle

Biała bryła budynku o klarownych, regularnie załamujących się liniach doskonale wpisuje się w charakter okolicy. Pięknie odznacza się na tle zielonego lasu. Malownicza okolica to kolejny powód do tego, aby zamontować duże okna- poza wpuszczaniem do wnętrz naturalnego światła, obramowują także widoki rozciągające się na zewnątrz.

Rzut poziomy parteru

Oto jedna z propozycji na to, jak zagospodarować można parter poszczególnych domów. Jak widać, architekci zaprojektowali budynki w taki sposób, aby na parterze można było stworzyć otwarta strefę dzienną.

Rzut poziomu piętra

A tak zaprojektować można obszar na piętrze. W każdym z domu wydzielono trzy osobne sypialnie oraz wspólną łazienkę. Pozostałą powierzchnię piętra przeznaczono na korytarz, z którego przechodzi się do poszczególnych pomieszczeń.

Wizualizacja osiedla

Na koniec spójrzmy na wizualizację projektu, ukazującą, jak domy prezentować będą się w nocy. Zabudowa skoncentrowana wzdłuż głównej drogi prezentuje się z tej perspektywy imponująco. Śnieżnobiała fasada, światło przebijające się przez liczne okna oraz mnóstwo zieleni zachwycą każdego, kto poszukuje wygodnego i stylowego gniazdka.

Inny projekt szeregowca znajdziecie w Katalogu Inspiracji Mały budżet- wielkie zmiany!

Chcielibyście zamieszkać w takim szeregowcu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu