Bajkowy dom, który łamie serca | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Bajkowy dom, który łamie serca

homify.Pl homify.Pl
Rustykalne domy od Дмитрий Кругляк Rustykalny
Loading admin actions …

Obiekt, który prezentujemy Wam w niniejszym Katalogu Inspiracji, to dwupoziomowy, drewniany dom zwieńczony spiczastym, klasycznym dachem. Tym, co odróżnia go od pozostałych budynków mieszkalnych wykonanych w tym stylu, jest kilka unikalnych cech, o których poniżej, oraz wysoka dbałość o szczegóły.

Dom zbudowano z laminowanych, drewnianych belek o wymiarach 200 mm na 260 mm. Dzięki temu rezydencja idealnie wpisuje się w kanony stylu rustykalnego i perfekcyjnie komponuje się z najbliższym otoczeniem. Nieopodal budynku przepływa rzeka. Architekt projektujący całość, Dmitriy Kruglyak, decydując się na szklane ściany w salonie i wzbogacenie sypialni na piętrze o balkon, zadbał o to, aby domownicy mogli cieszyć oczy jej widokiem w dowolnym momencie.

Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza klasyczny, spiczasty dach pokrywający obiekt, który dzieli elewację na kilka mniejszych części i tym samym sprawia, że budynek prezentuje się bardzo uroczo i przytulnie, wręcz bajkowo. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Prostocie mówimy „nie!”

Fasadę obiektu, jak i cały budynek, charakteryzuje ogromna dbałość o szczegóły. Szklane ściany, drewniane belki i dachowe szczyty sprawiają, że strukturze rezydencji daleko do prostoty. Obiekt ze zdjęcia, choć jego powierzchnia użytkowa wynosi 240 metrów kw., ma bardzo spójną prezencję. Wynika to przede wszystkim z postawienia na barwy ziemi i świetnie z nimi współgrającą wesołą żółć ścian.

Podjazd

Połączenie podjazdu z ogrodem z przodu domu jest często sprawą niesłychanie trudną i skomplikowaną. Jednak nie tym razem. Niewielki ogródek zlokalizowany przed rezydencją to świetny sposób na uniknięcie ciężkości dominującego tu betonu. Skalny ogródek to rozwiązanie łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu. Dzięki ogródkowi otaczająca dom okolica prezentuje się bardzo estetycznie i przyjaźnie. Nie może być inaczej, jeżeli mamy do czynienia z zielenią!

Rozrywka na świeżym powietrzu

Do posiadłości przynależy kilka oddzielnych pawilonów i odkrytych, zewnętrznych obszarów przeznaczonych pod rozrywkę i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Wszystko zaprojektowano zgodnie z wytycznymi stylu klasycznego, podobnie jak obiekt mieszkalny. Murowany grill, kręte ścieżki ogrodu tylnego i mnogość drewnianych belek – to dopełnienie królującego tu niepodzielnie stylu rustykalnego. Rezygnacja ze ścian bocznych to pewność, że w pawilonach nigdy nie zabraknie światła, a drewno nie przyćmi całości.

Niskie ogrodzenie

Posiadłość otacza niski, biały, drewniany płot, dość rzadko spotykany w dzisiejszych czasach. Taki płot to idealne rozwiązanie  dla wszystkich tych, którzy nie drżą o swoją prywatność na każdym kroku. Prędzej sprawdzi się zapewne na wsi niż w mieście, gdyż jest raczej symboliczną granicą i barierą co najwyżej dla dzieci i zwierząt. Wzdłuż płotu biegną ponadto kręte ścieżki wyłożone kamieniem naturalnym.

Spiczasty dach

Dopiero spojrzenie na dom od tyłu pozwala na dokładne przyjrzenie się spadzistości pokrywającego obiekt dachu. Konstrukcja dachu ze zdjęcia umożliwia łatwe tworzenie ciekawych i przytulnych przestrzeni mieszkalnych wewnątrz budynku. Kontrast uzyskany z połączenia dachowego brązu z żółcią ścian to wręcz majstersztyk!

Solidna konstrukcja drewniana

Załączone zdjęcie prezentuje obiekt jeszcze niewykończony, surowy, z czasów budowy. Drewno, drewno i jeszcze raz drewno – było, jest i zawsze będzie modne. Obiekt, którego prezentacja właśnie dobiega końca, to dom idealny dla każdej rodziny!

Jeżeli chcielibyście mieszkać na co dzień tak, jak w bajce, zajrzyjcie również do innego Katalogu Inspiracji: Dom jak z bajki!

A co Wy sądzicie o takim bajkowym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu