Zbudowali taras przy wejściu do domu: efekty są wspaniałe!

homify.Pl homify.Pl
TARAS DREWNIANY. REALIZACJA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM, PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Rzadko skupiamy tak dużo uwagi na ganku lub tarasie, który wita nas w domu, ile możemy zobaczyć w tym projekcie przeprowadzonym przez specjalistów w pracach stolarsko-parkieciarskich z PHU Bortnowski, którzy byli odpowiedzialni nie tylko za nowe oblicze fasady tego pięknego domu, ale również za stworzenie  w pełni funkcjonalnej przestrzeni, idealnej do cieszenia się towarzystwem bliskich w ciepłe letnie wieczory. Nie zwlekajmy już dłużej i zapoznajmy się z tym projektem reformy, poznajmy wszystkie etapy prac nad tarasem, który prowadzi nas do pięknego domu, tu w homify. Niech powita nas wyśniony taras!

​Wykorzystanie żwiru

Żwir spełnia dwie funkcje w tworzeniu drewnianej platformy: po pierwsze, zapewnia podstawę, która pomaga wyrównać i ustabilizować już ukończoną platformę, a z drugiej strony, jest doskonałym sposobem na odprowadzanie wody, która może przenikać przez żwirową podstawę. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy przemoczeniu drewna, co zagrażałoby strukturalnej integralności platformy.

​Przygotowanie gruntu

Podjęto decyzję, aby zbudować i zainstalować drewnianą platformę, która zdefiniuje ganek przy wejściu do domu. Co za tym idzie, po pierwsze trzeba odpowiednio przygotować miejsce, w którym zostanie ona zainstalowana, tworząc prostą drewnianą konstrukcję, która utrzyma deski tworzące platformę.

​Dwa razy zmierzyć zanim się przytnie

Ta maksyma jest powszechnie stosowana przez specjalistów w pracach budowlanych z dużym doświadczeniem, ponieważ przy dwukrotnym pobraniu pomiarów, możemy być całkowicie pewni wymiarów jakie musi mieć deska. W ten sposób, już przy pierwszym cięciu otrzymujemy deskę, która idealnie pasuje do projektu. Tutaj widzimy ekspertów w procesie pobierania pomiarów długich desek, które następnie zostaną odpowiednio przycięte i przymocowane do gotowej już konstrukcji wyznaczającej schody i taras przy drzwiach wejściowych.

​Mocowanie desek

Mając już wymierzone i odpowiednio pocięte elementy, należy je ze sobą połączyć. Już po niedługim czasie widać, jak tworzy się platforma przy wejściu. Kolejne elementy platformy łączy się za pomocą gwoździ oraz specjalnych klejów, które zapewniają stabilne zestawienie elementów.

​Wykończenie

Gdy wszystkie elementy nowej strefy wejścia są na miejscu, można przejść do ostatecznego wykończenia platformy i schodów. Odbywa się to przez szlifowanie, polerowanie i lakierowanie każdego z kawałków drewna, zapewniając w ten sposób nie tylko niesamowity wygląd, ale również zwiększoną odporność drewna na niepogodę i znacznie podwyższoną jego trwałość.

​Wykorzystanie przestrzeni

Oprócz platformy wykonanej z drewnianych desek, stworzono również swego rodzaju drewniane klocki lub podesty, które mogą służyć jako miejsca do siedzenia. Stworzono w ten sposób przestrzeń, z której jednocześnie może korzystać wiele osób. Ustawienie tych elementów sprawia, że każda osoba siedząca na tarasie czuje się częścią grupy. Nikt nie jest tu odizolowany. Teraz można cieszyć się rozmowami na świeżym powietrzu.

​Ostatnie elementy aranżacyjne

Oto i efekt końcowy ślicznego tarasu/ganku zbudowanego przy wejściu do bardzo przytulnego domu. Dodatek lekkiej konstrukcji metalowej pozwala wykorzystać pnące rośliny, jak winorośl, które doskonale łączą się z otoczeniem i dają powiew natury przy wejściu do domu. Ta sama konstrukcja została wykorzystana do powieszenia kilku kulistych lamp dodających przestrzeni trochę koloru, radości i lekkości.

​Na pożegnanie

Cofamy się o kilka kroków, aby móc podziwiać ogólny zarys zakończonego projektu. Dopiero z tej perspektywy zauważamy takie szczegóły, jak doskonale dobrany kolor drewna do widocznych dachówek. Winorośl pnąca się po delikatnej strukturze metalowej pomaga stworzyć przyjemną, zacienioną strefę, w której można schronić się przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi. Niby prosty projekt, ale zdecydowanie podniósł wartość tego pięknego domu.

Aby poznać więcej pomysłów na dom dostępnych na homify, kliknijcie tutaj.

Zbudowalibyście taki taras u siebie?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu