10 sposobów na kraty chroniące dom | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

10 sposobów na kraty chroniące dom

A.D. A.D.
Rustykalne okna i drzwi od homify Rustykalny
Loading admin actions …

Chyba żaden ze środków ochrony antywłamaniowej nie budzi tylu wątpliwości i przeciwstawnych opinii co kraty. Nie przeszkadza to jednak temu, że są powszechnie stosowane i to już od co najmniej kilku tysięcy lat. Są sytuacje w których jest je ciężko zastąpić. Tak się dzieje np. wtedy gdy wytrzymałość samych ram okiennych lub zamknięć jest zbyt mała aby można było zastosować foliowanie szyb a nie możemy zastosować rolet antywłamaniowych.

Lubimy miejsca, w których czujemy się wygodnie i bezpiecznie dlatego aspekt ochrony przed włamywaczami jest tak ważnym elementem przy projektowaniu każdego domu. W tej kwestii najwięcej uwagi wymagają bramy i okna. Dziś pokażemy Wam 10 genialnych sposobów na metalowe pręty, które wzmocnią Wasze poczucie bezpieczeństwa w domu, a przy tym będą doskonale wyglądać.

1. Pręty z żelaza i drewna razem

Rustykalne okna i drzwi od homify Rustykalny

Ta brama została zaprojektowany z drewna i żelaza dzięki czemu jest prawie niezniszczalna, a jej wygląd jest luksusowy i elegancki. Rzeźbione elementy skupiają wzrok, a duże okna sprawiają, że wnętrze domu jest jasne. Piękny, lekko obły kształt drzwi. 

2. W tropikalnym stylu

Charakterystyczny design bramy w bezpretensjonalnym, tropikalnym stylu wywołuje bardzo pozytywne skojarzenia. Żelazna brama jest osadzona w ceglastej konstrukcji z kamienia. Wygląda to bardzo naturalnie i przyjaźnie.Taka konstrukcja bramy pasuje do wszystkich prostych, wiejskich domów.

3. Konstrukcja szkieletowa

Tutaj, projekt okna przewidział proste, czarne słupki i pręty zintegrowane ze szkłem dodają piękna całej konstrukcji bramy. W towarzystwie bujnej zieleni wygląda to bardzo naturalnie. Kraty są na tyle subtelne, że nie wydają się być ochroną antywłamaniową. 

Pamiętajcie, że dobrze wykonane i umocowane kraty są wystarczającym zabezpieczeniem przed przestępcą pozbawionym odpowiednich narzędzi.

4. Sztachety ogrodzeniowe

od homify Nowoczesny

Wiedza, że nasz dom jest bezpieczny pozwoli nam się czuć spokojnie w jego ścianach, ciesząc się pełnią życia. W dużych miastach możemy zauważyć, że zewnętrzne części budynków mają zabezpieczenia w newralgicznych punktach. Jednym z takich punktów są balkony i okna, które zabezpieczamy przed włamaniami montując w nich kraty. Jednak pamiętajmy, że ma to być zabezpieczenie przed włamywaczami, a nie sposób na stworzenie więzienia!

Pomoc możecie uzyskać zgłaszając się do firmy, w której pracują specjaliści od ogrodzeń i bram. 

5. Rolety antywłamaniowe

Ogromna oferta różnorodnych rolet umożliwia dobranie odpowiedniego zabezpieczenia zarówno dla małych zagrożeń jak i bardzo dużych. Są do dyspozycji rolety pełne, ciężkie i bardziej wytrzymałe na agresję niż solidne kraty i niewiele mniej wytrzymałe rolety całkowicie ażurowe.

6. Żelazne żaluzje

Klasyczny ogród od moarqs Klasyczny

Tutaj zapewniono bezpieczeństwo wewnątrz domu przez bardzo charakterystyczny design fasady. To idealny sposób na niekonwencjonalne kraty okienne.

7. Dobrze ukryte

Rustykalny ogród od homify Rustykalny

Dom, z typowymi kratami w oknach nie kojarzy się dobrze. Wzbudza negatywne uczucie związane z naszymi obawami i lękami. Swoim wyglądem przywołuje na myśl cele więzienną. Dobrym sposobem jest ukrycie winowajców pod sprytną i zaciszną zewnętrzną roletą. 

8. Widok z bliska

od homify Rustykalny

Typowe, porządne, żelazne kraty zostały bardzo sprytnie zamaskowane pod niezwykle uroczymi zasłonami z naturalnego materiału. Piękno i bezpieczeństwo idą razem w parze!

9. Naokoło okna

od homify Rustykalny

Klasyczna konstrukcja z drewnianych ram i słupków w kolorze czarnym, bez wyszukanych ozdobników to idealne rozwiązanie, aby twój dom wyglądał estetycznie i harmonijnie. Tutaj zainstalowano kraty obwodowo a okna drewniane znalazły się, jak widać, w środku.

10. Żelazna siatka

Rustykalne okna i drzwi od homify Rustykalny Drewno O efekcie drewna

Drobna siatka to świetne zabezpieczenie dla małych dzieci i zwierzątek domowych aby nie wypadły przez okno na zewnątrz. Nie jest narzucająca, wygląda dość delikatnie i nie wywołuje więziennych skojarzeń, w przeciwieństwie do tradycyjnej kraty. W połączeniu z zaokrąglonym oknem w drewnianej ramie wygląda rustykalnie i elegancko.   

Dowiedzcie się także, co robić aby nie zapraszać złodziei do swojego domu. Dobre rady znajdziecie tutaj: Jak uniknąć włamania? 5 rzeczy o, których musicie pamiętać

A co Wy sądzicie o kratach w oknach? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu