Ogromny dom z efektem Wow! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ogromny dom z efektem Wow!

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Beat Nievergelt GmbH Architekt Nowoczesny
Loading admin actions …

Budowanie nowego domu na istniejącym już osiedlu wymaga wiele taktu. Należy bowiem zachować charakter osiedla, nie rezygnując za bardzo z prywatnych preferencji. Każdy chyba pragnie niepowtarzalnego domu – bez względu czy będzie on utrzymany w stylu bardziej klasycznym czy też nowoczesnym. W dzisiejszym Katalogu Inspiracji omówimy w jaki sposób można zbudować wspaniały dom, który nie zaburza harmonii całego osiedla.

​Idylliczne otoczenie

Już na wstępie trzeba zauważyć idylliczne położenie tego domu. Otacza go bujna zieleń, przez co tym bardziej zwracamy uwagę na biel elewacji. Wokół działki ustawiono drewniany płot – lekko romantyczny akcent.

​Widok z przodu

Przed domem rozprzestrzenia się ogromny trawnik, a do domu prowadzi jasno wytyczona ścieżka. Okna i drzwi wejściowe wyposażone są w ciemnozielone okiennice, które zdecydowanie wzbogacają wygląd fasady. Patrząc na ten budynek z zewnątrz, najbardziej podoba nam się prostota formy. Nie ma tu zbędnych zdobień ani przepychu. Aż jesteśmy ciekawi jak to wygląda w środku.

​W kuchni

W kuchni, tuż przy oknie zorganizowano strefę roboczą. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści, przede wszystkim wykorzystanie światła dziennego, ale również widok na ogród. Na pewno o wiele przyjemniej przygotowuje się posiłki dla całej rodziny mając przed sobą ładny widok. Szafki kuchenne i ściany utrzymano w kolorze bieli. Postawiono również na prostotę linii. W kuchni dominuje kontrast bieli z kolorem antracytu na blacie i płytkach podłogowych.

​Rzuty parteru

Z widoku planu wynika, że na parterze znajdujemy głównie strefy wspólne. Zorganizowano tu duży salon, który połączono ze strefą jadalnianą. Ponadto, w drugiej części parteru mamy kuchnię i łazienkę. Zwróćmy też uwagę na usytuowanie domu na działce. Z salonu można wyjść na ogród i cieszyć się słońcem i chwilami relaksu.

​Plany piętra

Na piętrze mamy wszelkie udogodnienia dla całej rodziny. To właśnie tu znajdują się sypialnia, pokój dziecięcy, a także wspólna łazienka. Przestrzeń w tym domu została optymalnie wykorzystana, a rodzina dostała dokładnie tego, czego potrzebowała, aby mieszkać komfortowo.

​Dużo światła wpadającego przez lukarny

Dzięki lukarnom, które mogliśmy zauważyć wcześniej z zewnątrz budynku, całe piętro skąpane jest w słońcu, a pokoje są jasne i pogodne. Patrzymy teraz na przestrzeń tuż przy klatce schodowej. W tym domu, zdecydowano się wykorzystać tą przestrzeń jako miejsce przejściowe, oraz miejsce na dodatkowe szafy. Przestrzeni magazynowej nigdy za mało!

​Widok z salonu na przedpokój

Wszystkie pomieszczenia w tym ogromnym domu zostały pomalowane na biało. Dzięki temu uzyskano optyczny efekt jeszcze jaśniejszych i większych pomieszczeń. W salonie stworzono ciepłą atmosferę za pomocą pięknej podłogi z naturalnego drewna, a do kuchni i przedpokoju zdecydowano się na eleganckie płytki w kolorze ciemnoszarym.

​Zaglądamy do sypialni i łazienki

Na piętrze panuje podobna konwencja aranżacyjna. Ściany utrzymano w bieli, a podłogi pokoi wyłożono drewnianymi panelami. Podłogę w łazience pokrywają znane nam już płytki w kolorze antracytu. W każdym z pomieszczeń mamy mnóstwo naturalnego światła.

A skoro już mowa o naturalnym świetle, na pewno zainteresuje Was temat: Jak zmaksymalizować potencjał naturalnego światła?

Taki dom pasowałby do Waszego osiedla?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu