5 kuchennych remontów, które wypełnią Twoją głowę ciekawymi pomysłami | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 kuchennych remontów, które wypełnią Twoją głowę ciekawymi pomysłami

A.D. A.D.
Nowoczesna kuchnia od Germano de Castro Pinheiro, Lda Nowoczesny
Loading admin actions …

Obrazy z cyklu Przed i Po są bezpiecznym źródłem inspiracji. Bardzo zachęcające jest zobaczenie, jak pierwotnie wyglądało dane środowisko, a następnie w wyniku remontu i genialnych pomysłów, przeobraziło się w piękne miejsce. 

W dzisiejszym katalogu inspiracji będziemy podróżować po 5 starych i brudnych kuchniach, po to, by następnie obejrzeć je po renowacji i przebudowie. Niektóre przeszły małe modyfikacje konstrukcyjne, a inne, poważniejsze zmiany strukturalne, ale łączy je wszystkie wspaniały efekt końcowy. 

Zapraszamy do oglądania! 

1. Przed: zużyta i zmęczona

Kuchnia o konstrukcji w kształcie litery L, ogólne barwy wyglądają dość słabo a meble są wysłużone. Ogólnie rzecz biorąc, to środowisko nie jest złe, ale trochę zmęczony i remont jest w nim konieczny. Dużym problemem jest nieodpowiednie oświetlenie. 

Po: idealne oświetlenie

Jaka wspaniała zmiana! To wnętrze zostało całkowicie przekształcone. Kuchnia została zbudowana niemal od podstaw. Wszystkie szafki wymieniono. Układ mebli także został inaczej rozplanowany a najważniejszą zmianą była integracja kuchni z salonem i stworzenie wygodnej jadalni. Co do kolorów, paleta ciemnych barw ustąpiła miejsca jaśniejszym. Pas mozaiki rozciąga się na całej długości pomieszczenia, integrując przestrzeń i zapewniając nowoczesne i twórcze akcenty. Stara szafa, która dzieliła kuchnię od jadalni została przekształcona w bar śniadaniowy z wysokimi stołkami. Zostały dodane nowe sprzęty.

Również podłogi zostały odnowione. Tera są jasne i odbijające światło. Jeśli chodzi o oświetlenie, w tej kwestii zmieniło się najwięcej. Dodano kilka wiszących lamo oraz punktów świetlnych w suficie. 

Po: z innej perspektywy

Jakie inne części domu chcesz przebudować? Tu pokażemy remonty łazienek, które były spektakularne!

Radykalna transformacja 5 okropnych łazienek

2. Przed: starych pełen lat 70-tych

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Tutaj mamy wyraźnie, że znaleźliśmy się w latach 70-tych, w bardzo brudnej i bardzo funkcjonalnej kuchni. Można się domyślić że jest ona sercem domu ale niepraktyczne rozmieszczenie mebli nie ułatwia przebywania w niej. Ogólny wystrój jest blisko złego smaku, jest bardzo przytłaczająco…  

Po: radykalna zmiana

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Praktyczność kuchniach zaprojektowanych w kształcie U jest niezaprzeczalna i tu widzimy dobry przykładem. Aby osiągnąć  tak wspaniały efekt, całkowicie wymieniono wszystkie meble i blaty. Nowe, dostarczają przestrzeń roboczą, dzięki temu wszystko jest idealnie uporządkowane. Postawiono na nowoczesny styl i ciemnobrązowe fronty z czarnym, kamiennym blatem, który wnosi do wnętrza elegancję.

Lodówka i reszta pokoju została przeniesiona w inne miejsce. Nowy kolor na ścianach wprowadza jasność i podkreśla przestrzeń. Świetny projekt wykonany przez architektów SOMOS ARQUITECTURA.

3. Przed: dziwna kuchnia, bez wyrazu

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ od Better Home Interior Design Skandynawski
Better Home Interior Design

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home Interior Design

Ta kuchnia jest nieciekawa, nie tylko z powodu różnych materiałów i kolorów mebli (szafki, blaty i stół), ale także przez ogólny projekt. Szafki pod oknem nie mają jasno określonej funkcji i nie pasują tam.

Po: nowoczesna, świeża i modna kuchnia

Można powiedzieć, że kuchnia przeszła generalny remont, z wyjątkiem podłogi i okna, które pozostały nie zmienione. Reszta zmieniła się radykalnie. Cała atmosfera była kiedyś ciemna i brudna, teraz jest cudownie jasno! Stół, krzesła i szafki kuchenne zostały zmienione: wybrano minimalistyczne, białe, lekko połyskujące fronty, które odbijają światło. Górne szafki, są zaprojektowane tak, aby nie zasłaniać widoku, dodano oświetlenie. Styl minimalistyczny kuchni został w pełni osiągnięty.

4. Przed: stara i nudna

Ta stara kuchnia, w typowej estetyce lat 80., straciła urok i piękno. Te wzorzyste płytki w odcieniach brązu i beżu, stały się całkowicie nieaktualne. Słabe oświetlenie nie pomaga, miejsce jest bardzo smutne i ciemne.

Po: promienna i świetlista

Głośne i wspaniałe zmiany. Wszechobecna biel oświetla pokój poprawiając całą atmosferę i tworząc przestrzeń bardzo czystą wizualnie. Piękne, proste linie oraz nowe, minimalistyczne meble wyglądają olśniewająco. Szczegółami, które delikatnie podkreślają i nadają charakter wnętrzu są naczynia robocze wiszące na ścianie.

Nowy, czarny blat kontrastujący z bielą, nowe urządzenia wysokiej jakości to przepis na sukces.

5. Przed: porzucone, nieużywane miejsce

Ta kuchnia, która wygląda na opuszczoną, robi wrażenie jakby znajdowała się wewnątrz starego domu, nieużywanego od kilku lat. I choć bez oznak zupełnej dewastacji, koniecznie wymaga renowacji. To miejsce sprawia, że chcemy szybko wziąć nogi za pas i uciekać. 

Po: oszczędnie z odzysku

W łatwy sposób udało się przekształcić atmosferę w przytulniejszą, pozbywając się niebieskiego, dekoracyjnego pasa. Został on zakryty przez drewniany panel, podobny do blatu. Wszystkie meble i sprzęty zostały wymienione na nowe, ale kafelki na ścianach i podłodze zostały te same. Drewniane akcenty idealnie pasują do rustykalnego charakteru kuchni. Całkowicie wyeliminowano także szafki górne i zamiast nich zostały umieszczone praktyczne, wygodne i funkcjonalne półki.

Która przemiana spodobała się Wam najbardziej? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu