Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniały dom na łodzi

martt.st martt.st
Loading admin actions …

Marzysz o życiu na wodzie niczym marynarz? We francuskim Saint-Maur-des-Fosses nasz ekspert Tina Merkes spełnia właśnie takie marzenia swoich klientów, tworząc dla nich niezwykłe łodzie mieszkalne. Jedna z nich została zaprojektowana przez współpracowników Merkes z holenderskiej grupy architektonicznej Drie Gebroeders. Łódź została wybudowana w 1928 roku a następnie odnowiona i dostosowana do współczesnych potrzeb czteroosobowej rodziny. Zobaczmy zatem sami jak wygląda to oryginalne mieszkanie!

Witamy na pokładzie!

Projekty,   zaprojektowane przez tina merkes architecte
tina merkes architecte

vue de l'extérieur

tina merkes architecte

Na początek spójrzmy na łódź w pełnej okazałości. Stojąc na przeciwległym brzegu rzeki Marne możemy mieć bardzo dobry widok na całą konstrukcję tego niezwykłego domu na wodzie. Ta stalowa łódź ma za sobą wieloletnią karierę w żegludze po śródlądowych wodnych drogach. Jej długość rozciąga się na 25 metrów a szerokość sięga 4,8 metrów. Łódź świetnie wpisuje się w otaczający ją krajobraz. Po wiernej i niezawodnej słudze została przycumowana, aby spełniać nowe zadanie: służyć za dom czteroosobowej francuskiej  rodzinie.

Światło

Architekci mieli za zadanie przeobrazić dawną barkę z niskim sufitem i ciemnymi pomieszczeniami o niewielkich rozmiarach w nowoczesne, wygodne i przyjazne domownikom mieszkanie. Nie lada wyzwaniem było otworzenie łodzi na światło i uczynienie jej bardziej przestronną. Aby wpuścić więcej naturalnego oświetlenia projektanci usunęli wewnętrzne ściany i podnieśli sufity. Okna łodzi powiększono i odnowiono, aby uczynić barkę jeszcze jaśniejszą. W sumie łódź posiada czterdzieści osiem okien, które wpuszczają mnóstwo promieni słonecznych do wnętrza. 

Jadalnia oraz kuchnia

Projekty,  Salon zaprojektowane przez tina merkes architecte
tina merkes architecte

séjour vers l'arrière du bateau

tina merkes architecte

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć przestrzeń dzienną połączoną z jadalnią, otwartą kuchnią i uwieńczoną nowoczesnym kominkiem. Aby uczynić dom jeszcze bardziej przestronnym, ściany i sufit pomalowano na biały odcień, odbijający wpadające do mieszkania promienie słoneczne. Podłogę wyłożono jasnym drewnem w ciepłych barwach. Proste, nowoczesne meble, wysokiej jakości materiały oraz purystyczny design pomieszczenia tworzą przytulną, modernistyczną i przestronną przestrzeń.

Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez tina merkes architecte
tina merkes architecte

séjour vers l'avant du bateau

tina merkes architecte

Tutaj natomiast możemy zobaczyć co kryje się po drugiej stronie łodzi. Przytulny salon został połączony z przestrzenią jadalną. Wygodne sofy zapraszają do relaksu a telewizor został umieszczony na ścianie, aby nie zajmował miejsca. Liczne okna, zarówno na suficie jak i w ścianach, wpuszczają dużo naturalnego światła do wnętrza.

Podobają się Wam morskie klimaty? Jeśli tak, zobaczcie koniecznie niezwykle luksusowy włoski jacht Saramour!

Łazienka

Naszą wycieczkę po tym luksusowym statku kończymy w niezwykle funkcjonalnej i stylowej łazience. Szafka łazienkowa, całkowicie zintegrowana z umywalką, dostarcza dużo przestrzeni do przechowywania niezbędnych kosmetyków. Ściana została pokryta miedzą odbijającą światło w pomieszczeniu. Otwór okienny nad umywalką dostarcza naturalnego światła i świeżego powietrza. Ta nowoczesna łazienka zaprasza do relaksu w wodzie na wodzie!

Inne ciekawe pomysły na nietypowe domy znajdziecie w artykułach:

homify 360°: dom z kontenera

Domy na każdą kieszeń- 5 wyjątkowych pomysłów!

Jak się Wam podoba pomysł przeobrażenia łodzi w mieszkanie? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu