Domy na każdą kieszeń- 5 wyjątkowych pomysłów! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Domy na każdą kieszeń- 5 wyjątkowych pomysłów!

Alicja Olko Alicja Olko
od SOMMERHAUS PIU - YES WE WOOD Skandynawski
Loading admin actions …

Wielu z nas marzy o własnym domu. Jednakże, często jego posiadanie przekracza nasze możliwości finansowe i zostaje odłożone daleko na przyszłość. Dziś jednak zaprezentujemy Wam pięć pomysłów na domy, które mogą przybliżyć Was do spełnienia fantazji związanej z własnością domu. Są to propozycje dość niekonwencjonalne, ale kto powiedział, że trzeba decydować się ta sztampowe i nudne rozwiązania? Pokazywane przez nas domy różnią się pod względem ceny- zaczynają się już od 80.000, a kończą na 800.000 złotych! Zapoznajcie się z naszymi pięcioma pomysłami na to, jak spełnić marzenia o własnym domu!

1. Wiejski domek- model PIU 65

Ten niewielki domek zlokalizowano w idyllicznej okolicy, pośród lasów i pół, czyniąc z niego perfekcyjną wiejską chatkę. Nosi nazwę PIU 65- numer 65 odnosi się do rozmiarów tego budynku w metrach kwadratowych. Model prezentowany na zdjęciu jest prototypem serii stworzonej przez inżyniera Patrica Frey'a i architekta Björn Götte'a, z której dostępne są domy w różnych rozmiarach.

Panele, składające się na fasadę tego domku, zwracają uwagę zwłaszcza jeżeli chodzi o ich wykorzystanie na dachu. Przestrzenie pomiędzy nimi wpuszczają promienie słoneczne, co tworzy fascynującą grę cieni. Przedłużenie zadaszenia stanowi skuteczną ochronę tarasu przed negatywnymi zjawiskami atmosferycznymi, takimi jak deszcz. Na niższym poziomie tarasu można usiąść i stamtąd delektować się pięknymi widokami. Drewno użyte jako materiał elewacji to modrzew, co w harmonijny sposób spaja ten budynek z otaczającą go naturą.

Domek ten jest prefabrykowany, czyli gotowy do złożenia. Jego montaż zajmuje jeden dzień, a elementy, takie jak ściany, sufit i podłoga zostają dostarczone na miejsce budowy.

Wnętrze PIU 65

Zajrzyjmy do środka tego niezwykłego domu- tutaj znajdujemy się w jadalni, którą umieszczono przy dużych oknach, wypełniając ją naturalnym światłem. Całe wnętrze zresztą korzysta z dobrodziejstw płynących z wielkopowierzchniowych okien i przesuwanych drzwi, czyniąc je silnie zintegrowane z otaczającą je naturą. Innym łącznikiem wystroju wnętrz z naturalnym otoczeniem jest użycie w aranżacji głównie naturalnych materiałów, takich jak chociażby drewno.

Seria PIU składa się z kilku modeli w rozmiarze od 48 do ponad 115 metrów kwadratowych. Każdy z domów charakteryzuje się innym rozkładem pomieszczeń. Jeżeli chodzi o cenę, to najmniejszy z modeli kosztuje około 400.000 złotych.

Rozkład pomieszczeń

Na tym planie zobaczyć można dokładnie funkcjonalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. W samym sercu znajdują się kuchnia w postaci aneksu, a tuż za nią łazienka. To pierwsze pomieszczenie jest otwarte na salon i jadalnię. Po lewej stronie znajdują się dwie sypialnie, oddzielone od części dziennej przy pomocy przesuwanych drzwi. Obszar zewnętrzny tego domu jest bardzo istotny dla jego formy. Przesuwane szklane drzwi stanowią część szklanej ściany o długości ośmiu metrów, która oddziela wnętrze domu od jego części zewnętrznej. Taras ma powierzchnię aż 35 metrów kwadratowych, co wskazuje na jego wagę w tym projekcie.

2. Dom dla indywidualistów

Nasza druga propozycja to dom dla tych, którzy chcą żyć samowystarczalnie i w odizolowaniu. Jego twórcy zadali sobie podstawowe pytanie- ile przestrzeni potrzebuje jedna osoba, aby komfortowo mieszkać? Skupili się także na tym, aby silniej powiązać codzienne życie z naturą i sprawić, aby to właśnie ona determinowała jakość życia, a nie metraż domu. Te rozważania doprowadziły do stworzenia mobilnego karawanu, który mieści wszystko, co człowiekowi potrzebne do życia.

Dom ten nadaje się do tego, aby mieszkać w nim cały rok- został wyposażony w baterie słoneczne podgrzewające wodę i zapewniające ogrzewanie wnętrza, a także w inne zaawansowane technologiczne rozwiązania zapewniające dostęp prądu i usuwanie ścieków.

Wnętrze

W środku dom ten urządzono skromnie, ale ze smakiem. Dzięki jasnym kolorom i swobodnemu dostępowi naturalnego światła przestrzeń ta wydaje się bogatsza i większa. Zastosowano inteligentne rozwiązania na przechowywanie i magazynowanie, co pozwala zachować ład i porządek. W zależności od życzeń klienta, karawan ten wyposażony może być w łazienkę, sypialnię, domowe biuro, kuchnię, a nawet kominek. Jako że jego strukturę tworzy się ręcznie, niemal każdy element może być dodany lub odjęty. Dostępna jest także wersja nieumeblowana, pozwalająca całkowicie samodzielnie zaaranżować wnętrze.

Cena za taki model różni się w zależności od wyposażenia, a waha się od 160.000 do 360.000 złotych. Czas wykonania to około czterech miesięcy. Dostępne wersje to różne rozmiary: S/ Fritz: 6 x 2,5 metrów kwadratowych, M/ Oskar: 10 x 2,5 metrów kwadratowych oraz L/ Bay window: 10 x 2,5 metrów kwadratowych, plus 8- metrowy taras.

3. Kontener

od homify

Choć na pierwszy rzut oka może się tak nie wydawać, to jednak trend na domy w kontenerach jest na najlepszej drodze do tego, aby się przyjąć i podbić świat nieruchomości. Korzyści są oczywiste- tym sposobem stworzyć można różne opcje na niskobudżetowe mieszkania, do których budowy wykorzystuje się stare kontenery układane modułowo na różne sposoby. Możliwości ich designu i aranżacji w środku są niezliczone- miłośnicy stylu industrialnego mogą zachować surowy charakter kontenera, a ci lubujący się w klasycznych rozwiązaniach mogą pokryć fasadę stalą nierdzewną, nadając jej elegancki charakter.

Koszt 12-metrowego kontenera waha się od 4000 do 12.000 złotych, a jego transformacja, w zależności od zakresu prac i wyposażenia, to kolejne 24.000 do 40.000 złotych.

Więcej o tej opcji na własny dom dowiesz się w Katalogu Inspiracji homify 360°: dom z kontenera.

Wnętrze kontenera

od homify

Dzięki sześciennej formie kontenera, jego wnętrze daje dużo możliwości aranżacyjnych. Tutaj zainstalowano antresolę, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. To rozwiązanie sprawiło także, że wnętrze straciło swój magazynowy charakter. Jedynie ściany i ich materiał przypominają nam o tym, że znajdujemy się w środku kontenera.

4. Elastyczny dom

Twórcy tego domu zastosowali przy jego konstrukcji serię inteligentnych i elastycznych rozwiązań, by dopasować go jak najbardziej do potrzeb współczesnego rynku nieruchomości i rosnących wymagań klientów. Jego forma i kształt mogą być każdorazowo dopasowane do indywidualnych życzeń klienta, a przestrzeń mieszkaniowa powiększana wraz z jego zmieniającą się sytuacją życiową. Design tego domu jest niezwykle nowoczesny i łączy w sobie materiały innowacyjne i te o naturalnym pochodzeniu.

Wnętrze

Wnętrze tego domu zaaranżowano niezwykle elegancko i klasycznie. Stonowana paleta barw sprawia, że jawi się ono jako przestronniejsze i jaśniejsze. Patrząc na ten salon ciężko zorientować się, że znajdujemy się w domu prefabrykowanym. Jego wnętrze posiada metraż o wielkości 50 metrów kwadratowych i zarówno w środku, jak i na zewnątrz zastosowano serię energooszczędnych rozwiązań- baterie słoneczne, efektywne warstwy izolacyjne, kilkuwarstwowe szklane elementy czy energooszczędne oświetlenie. Koszt tego domu wylicza się za metr kwadratowy, który kosztuje około 8000 złotych. Jest to cena pod klucz, zakładająca także montaż przy pomocy wysokiej jakości sprzętu.

5. Dom z recyklingu

Na działce o szerokości jedenastu metrów wzniesiono dom, będący jednocześnie biurem architektów ze studia thomas pscherer architekten z Monachium. Budynek ten łączy w sobie funkcje mieszkalne, jak i biurowe na bardzo niewielkiej powierzchni. Drewniane elementy fasady, jak i aluminiowe ramy okienne zostały pozyskane z recyklingu, aby jak najbardziej obniżyć koszty budowy tego domu.

Wnętrze

W środku dostrzegamy, jak pozytywnie wpływają szklane otwarcia na charakter wnętrza. Otwierają one je na otoczenie, tworząc transparentną granicę pomiędzy pomieszczeniami domu, a jego częścią zewnętrzną. Dzięki takiemu rozwiązaniu niewielka przestrzeń dzienna jawi się przestronniej i jaśniej.

Ile miejsca tak naprawdę potrzebujemy do życia? Czy myślicie, że takie domy staną się niedługo popularne w Polsce?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu