homify podpowiada- jak urządzić staromodny salon Pani Sandry? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

homify podpowiada- jak urządzić staromodny salon Pani Sandry?

Alicja Olko Alicja Olko
Mieszkanie w Łodzi - 48m2 Nowoczesny salon od Pink Pug Design Interior Nowoczesny
Loading admin actions …

homify jest społecznością skupioną wokół architektury i aranżacji wnętrz. Lubujemy się w innowacyjnych, oryginalnych rozwiązaniach, stawiając na piękno i funkcjonalność. Nasza społeczność składa się nie tylko z profesjonalisów- architektów i dekoratorów wnętrz- ale także użytkowników, chcących zainspirować się i pragnących mieszkać piękniej i wygodniej!

Jednym z członków społeczności homify jest pani Sandra, która zwróciła się na naszym forum o pomoc w aranżacji salonu. Jest to pomieszczenie w mieszkaniu o niewielkim rozmiarze, które pełni, poza funkcją wypoczynkową, także rolę jadalni. Jego charakter jest staroświecki i bazuje na niemodnych elementach wystroju i nieciekawej kolorystyce.

homify przychodzi z pomocą! Oto nasze trzy propozycje na to, jak pani Sandra może nadać nowy, wyjątkowy charakter temu wnętrzu!

Niemodne meble i kolory

Salon Pani Sandry od Alicja Olko
Alicja Olko

Salon Pani Sandry

Alicja Olko

Aktualnie salon pani Sandry prezentuje się tak, jak to widać na zdjęcia. Ściany pomalowane są farbami w kolorze biało czerwonym, a dominuje na nich motyw kontrastowych pasów. Rozwiązanie to nie pasuje do żadnego elementu wystroju tego wnętrza. Przy ścianie ustawiono meble, ale ich rozmieszczenie nie kieruje się żadną logiką- szafa blokuje drzwi, a przestrzeń pomiędzy nią a kanapą jest niewykorzystana. Narożnikowa kanapa pokryta welurem o kolorze rozlewającej się benzyny razi swoją staromodnością i masywnością. Podłoga z drewnianej sklejki nie dodaje temu wnętrzu uroku.

Propozycja numer 1

Mieszkanie zaprojektowane pod wynajem Minimalistyczny salon od Dessi Minimalistyczny
Dessi

Mieszkanie zaprojektowane pod wynajem

Dessi

Naszą pierwszą propozycją jest inspiracją zaczerpnięta z mieszkania zaaranżowanego przez studio Dessi. Wnętrze tego salonu bazuje na przyjemnej biało-chabrowej kolorystyce i, tak jak salon pani Sandry, łączy w sobie funkcję wypoczynkową z miejscem na jadalnię. Piękna podłoga z bielonych drewnianych desek wprowadza tutaj nieco estetyki skandynawskiej, a ciekawa szafa, na której powieszono telewizor, stanowi o wyjątkowym charakterze wnętrza. Obszar jadalni zajmuje stosunkowo mało miejsca, ale zagospodarowano go funkcjonalnie i z pomysłem. Białe krzesła doskonale wpisują się w kolorystykę wnętrza, komponując się z dominującą w nim bielą. Niebieski wypoczynek jest wyrazistym kolorystycznym akcentem w tym salonie, a umieszczenie go naprzeciwko telewizora jest optymalne dla pokoju tego typu. Całość prezentuje się spójnie i harmonijnie, a przede wszystkim nowocześnie i komfortowo!

Nieodpowiedni układ mebli

Salon Pani Sandry od Alicja Olko
Alicja Olko

Salon Pani Sandry

Alicja Olko

Nie można niestety powiedzieć, aby w salonie pani Sandry wygodnie i praktycznie rozmieszczono meble. Masywna narożnikowa kanapa zajmuje bardzo dużo miejsca, przepełniając wnętrze. Obok niej ustawiono staroświeckie fotele, które rażą nie tylko ich nieciekawym designem, ale także zupełnie nieodpowiednim ustawieniem. Stoją niemal pod telewizorem, co uniemożliwia wygodne oglądanie filmów. Także sam telewizor znajduje się w fatalnym miejscu, rażąc wystającym kablem. Zakrywa on również część okna, co sprawia, że naturalne światło ma utrudniony dostęp do wnętrza.

Propozycja numer 2

Mieszkanie w Łodzi - 48m2 Nowoczesny salon od Pink Pug Design Interior Nowoczesny
Pink Pug Design Interior

Mieszkanie w Łodzi – 48m2

Pink Pug Design Interior

Drugą propozycję dla pani Sandry stanowi salon zaaranżowany przez projektantów z Pink Pug Design. Jest to pomieszczenie niewielkie, połączone z jadalnią i otwartą kuchnią. Tym, co naszym zdaniem spodoba się pani Sandrze, to ciekawy sufit, z oryginalnie wbudowanym w niego oświetleniem. Rozwiązanie to zastosować można także na podwieszanym suficie, na który pani Sandra chce się zdecydować, aby wyrównać powierzchnię obecnego. Podobnie jak w salonie pani Sandry, także tutaj wstawiono narożnikową kanapę, jednak jej charakter jest o wiele bardziej nowoczesny, a materiał obicia i jego kolor modny i stylowy. Całe to wnętrze utrzymano w palecie kolorów opartej na przeplatających się ze sobą szarościach, bieli i czerni, ożywionej przez liczne drewniane elementy. Żółte akcenty wprowadzają do tego salonu wiosenny klimat. Dostrzec można tutaj także ciekawie pokryte ściany, które, choć są jednolite, to jednak mają ciekawą teksturę. Podłoga z ciemnych drewnianych paneli ociepla to wnętrze i czyni je przytulnym.

Staroświecka jadalnia

Salon Pani Sandry od Alicja Olko
Alicja Olko

Salon Pani Sandry

Alicja Olko

Obszar jadalni w salonie pani Sandry stanowi stół pokryty ceratowym obrusem i krzesła, których design i materiał dawno wyszły już z mody. Ich układ jest całkowicie nieodpowiedni dla tego pomieszczenia, krzesła ustawiono zbyt blisko ściany, co uniemożliwia wygodne siadanie i wstawanie. Jadalnia jawi się po prostu smętnie.

Propozycja numer 3

Ostatnią propozycją jest wnętrze salonu zaprojektowanego przez Kameleon- Kreatywne Studio Projektowania Wnętrz. Emanuje ono radosnym blaskiem, jest wypełnione naturalnym światłem, potęgowanym przez przeważającą tutaj jasną kolorystykę. Dostrzegamy liczne elementy estetyki skandynawskiej, takie jak drewniane dodatki czy meble o naturalistycznym charakterze- jak chociażby niezwykle oryginalny stolik kawowy w postaci pnia. Także tutaj podłoga wyłożona została drewnianymi panelami, co powinno przypaść pani Sandrze do gustu. Z pewnością spodoba jej się także utrzymanie ścian w jasnej kolorystyce, bynajmniej nie nudnej. Na jednej ze ścian wbudowano szafki, których fronty zlewają się z pozostałymi powierzchniami, subtelnie wpisując się w aranżację wnętrza. Zapewniają one liczne miejsca na przechowywanie, co pozwoli na utrzymanie salonu w porządku i ładzie. Jadalnia to prosty stolik na drewnianych nogach o białym blacie pokrytym szkłem. Otoczono go białymi i zielonymi krzesłami, co komponuje się z ogólnym dekorem tego wnętrza, przy okazji ożywiając je. Ciekawą ozdobą są heksagonalne płytki na ścianie, wprowadzające nowoczesny charakter.

Jak Wy byście urządzili salon pani Sandry? Pomóżcie jej i podzielcie się swoimi wskazówkami w komentarzach poniżej!
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu