Jak tanio, ale efektownie odremontować łazienkę? Przykład z Gdańska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak tanio, ale efektownie odremontować łazienkę? Przykład z Gdańska

Alicja Olko Alicja Olko
Remont łazienki małym kosztem Skandynawska łazienka od ANIEA Andrzej Niegrzybowski architekt Skandynawski
Loading admin actions …

Piękna łazienka wymaga dużych nakładów pracy, a często także sporych środków finansowych. Nie zawsze jednak jej remont oznaczać musi ogromny wydatek- zachwycającą i funkcjonalną łazienkę stworzyć można także niewielkim kosztem, czego dowodem jest ta zaprojektowana przez Andrzeja Niegrzybowskiego. Jej projekt zakładał przebudowę dawnej przestrzeni i stworzenie w jej miejscu wnętrza o charakterze przede wszystkim funkcjonalnym, ale także niezwykle atrakcyjnym wizualnie.

Obejrzyjcie z nami, jak postępowały prace remontowe w łazience będącej częścią domu jednorodzinnego w Gdańsku i jaki fantastyczny efekt osiągnięto w tym pomieszczeniu!

Krok 1: skucie kafelek

Remont każdej łazienki zaczyna się od skucia starych kafelek na ścianach i podłodze. W większości pomieszczeń tego typu wyłożonych kafelkami ceramicznymi jest to etap prac niezwykle pracochłonny, gdyż materiał przytwierdzony jest do podłoża za pomocą silnie trzymającego kleju. Kucie może wymagać użycia specjalnego młota udarowego.

Jak widać na zdjęciu, w tym wnętrzu skuto staromodnie wyglądające białe płytki z kwiecistym wzorkiem. Pod ich warstwą znajdowała się ściana z cegieł, co zaowocuje inspiracją na aranżację już odnowionej łazienki, co będzie widoczne na zdjęciach poniżej.

Krok 2: usuwanie gruzu i wyrównywanie powierzchni

Skute kafelki wraz ze zbędnym gruzem należało usunąć i następnie przystąpić do wyrównywania powierzchni ścian. Jak widać na zdjęciach, łazienka ta znajduje się w pomieszczeniu o skośnym dachu, co może wytworzyć problemy aranżacyjne, ale także stworzyć liczne możliwości przy jej urządzaniu. Zdjęcia poniżej zaprezentują, jak wykorzystano w tym wnętrzu skosy.

Krok 3: wykładanie płyt i zabudowa rur

Już na tych zdjęciach łazienka zaczyna nabierać realnego kształtu i charakteru. Ściany wyłożono płytami, które stanowić będą warstwę pod właściwe pokrycia powierzchni, a większość rur i instalacji już zabudowano. Zachowano okno w pochyłym suficie, stanowiące cenne źródło naturalnego światła.

Jasne wnętrze pełne naturalnego blasku

Odremontowana i na nowo zaaranżowana łazienka emanuje blaskiem i zdaje się być wypełniona światłem. Jego główne źródła to naturalne promienie słoneczne wpadające przez okno umieszczone w pochyłym suficie, a także klimatyczne oświetlenie zlokalizowane wokół umywalki. Jasne ściany z różnych materiałów dodatkowo potęgują jasność w tym pomieszczeniu. Kolorystyczną monochromatyczność przełamują dywaniki łazienkowe w kolorach ziemi.

Dekoracje w kolorze kobaltowym

Ustawiona pod ścianą pufa w ciemnym odcieniu niebieskiego wprowadza do łazienki przytulny klimat. Jednym z nowszych trendów jest przenoszenie do tego pomieszczenia elementów wystroju z innych obszarów domu, o którym pisaliśmy w artykule Pomysły na przytulną łazienkę. Siedzisko to jest nie tylko ciekawym elementem dekoracyjnym, ale także służyć może do tego, aby ułożyć na nim ubrania lub usiąść podczas suszenia włosów. Kolorystycznie dopasowane komplety ręczników dopełniają dekor tej łazienki.

Elegancka ceramika łazienkowa

W pomieszczeniu tym w taki sposób zagospodarowano przestrzenią, aby zmieścić w niej wszystkie niezbędne elementy wyposażenia. Nawet te najbardziej prozaiczne, jak ceramika łazienkowa, są proste i właśnie w swej prostocie eleganckie i klasyczne. Dzięki temu zdołano tu utrzymać spójność i harmonię dekoracyjną.

Ciekawa aranżacja

Absolutnie najciekawszym i najbardziej oryginalnym obszarem w tym pomieszczeniu jest ten znajdujący się wokół umywalki. Jest to model, który wpuszczono w blat białej szafki łazienkowej o prostym geometrycznym kształcie. Co szczególnie przyciąga wzrok, to ściana pokryta cegłami pomalowanymi na biało. Wybór tego materiału jest nieprzypadkowy i nawiązuje do struktury ściany sprzed remontu, w której widzieliśmy widoczną surową cegłę. Materiał te, w kolorze białym, doskonale wpisuje się w estetykę tego wnętrza, wprowadzając do niego nutkę skandynawskiej stylistyki.

Oryginalny sposób na przechowywanie

Nietypowym pomysłem na przechowywanie przyborów kosmetycznych i akcesoriów toaletowych jest w tej łazience półka kształtem przypominająca drabinę. Wykonana z ciemnego drewna doskonale wpisuje się w wystrój tej łazienki, przełamując jej stonowaną kolorystykę. Gwarantuje wystarczająco miejsca na wszystkie niezbędne przedmioty, także te schowane w pudełkach. Dzięki temu na tym obszarze panuje porządek i ład.

Okrągłe lustra i oświetlenie

Ważną rolę pełnią w tej łazience lustra- nie tylko ze względu na swoją funkcję w czasie zabiegów toaletowych i kosmetycznych, ale także z powodów dekoracyjnych. Ich okrągły kształt i różne rozmiary sprawiają, że staja się one jednym z głównych ozdób w tym pomieszczeniu. Równie istotne jest tutaj oświetlenie w formie wystających ze ściany żarówek. Ich rozmieszczenie powoduje, że równomiernie oświetlają one najważniejsze miejsca na tym obszarze łazienki. Ciekawa forma i nietypowy kształt lamp dodatkowo uwypuklaja oryginalny charakter aranżacji tej łazienki.

Inny przykład remontu łazienki wykonanego przez polskich profesjonalistów znajdziecie w Katalogu Inspiracji Jak przeprowadzić remont łazienki? Przykład z Lęborka.

Jak Wam się podoba efekt remontu tej łazienki?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu