Balkony i tarasy ze szklaną zabudową | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Balkony i tarasy ze szklaną zabudową

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny balkon, taras i weranda od Mantovani e Rita Arquitetura Nowoczesny
Loading admin actions …

Sezon wiosenno-letni zbliża się wielkimi krokami, a wraz z jego nadejściem przeniesiemy się z przytulnych i ciepłych wnętrz naszych domów i mieszkań na balkony i tarasy. To właśnie tam ci szczęśliwcy, którzy mają do nich dostęp, będą spędzać słoneczne dni, rozkoszując się piękną pogodą i widokami na otaczającą dom zieleń.

Jednym z najlepszych materiałów na zabudowę tarasu czy balkonu jest szkło. Jest ono nie tylko materiałem estetycznym, świetnie prezentującym się na każdego rodzaju balkonie czy tarasie, ale także bezpiecznym, trwałym i funkcjonalnym.

Przyjrzyjcie się z nami kilku szklanym zabudowom tarasów i balkonów!

Z widokiem

Szklana balustrada balkonu czy tarasu pozwala na jego integrację z otoczeniem- wybór tego materiału na zabudowę jest całkowicie zrozumiały, gdy weźmiemy pod uwagę ten widok. Szklana balustrada to rozwiązanie niezwykle proste, ale właśnie w tej prostocie eleganckie i wyrafinowane. Granica pomiędzy właściwym balkonem a jego otoczeniem zaciera się i staje się transparentna. Zwłaszcza latem cieszyć można się korzyściami płynącymi z tego rozwiązania.

Szklane zadaszenie

zadaszenie tarasu, Konstrukcja drewniana, szkło bezpieczne od Glass Art Klasyczny
Glass Art

zadaszenie tarasu, Konstrukcja drewniana, szkło bezpieczne

Glass Art

Sprawdzi się zwłaszcza na tarasie lub na ganku. Rozwiązanie to pomoże cieszyć się nam piękną słoneczną pogodą i korzystać z promieni słonecznych, gdyż szklana powłoka przepuszcza naturalne światło, umożliwiając mu swobodny dostęp. Jednocześnie, szklane zadaszenie chronić będzie przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg, co doskonale sprawdzi się jesienią i zimą, pozwalając nam na ochronę na przykład drewnianego tarasu.

Szklana zabudowa

Zabudowa tarasu systemem ramowym przesuwnym Klasyczny balkon, taras i weranda od SERVIKO Klasyczny
SERVIKO

Zabudowa tarasu systemem ramowym przesuwnym

SERVIKO

Otaczając taras szklaną zabudową przeistaczamy go w prawdziwy ogród zimowy! Tym sposobem taras staje się przestrzenią, z której korzystać możemy cały rok, bez względu na pogodę. Ogród zimowy to także doskonałe miejsce na przechowywanie roślin zimą. W zależności od modelu, istnieją zabudowy bezramowe lub ramowe- te pierwsze to jednolity układ kompensacyjny, pozwalający nam na odsunięcie zabudowy po obu jej stronach, a te drugie stanowią system rozsuwalnych okien, stosowany zazwyczaj na balkonach w blokach. W tym przypadku zabudowa wygląda bardzo estetycznie, pozwalając rozsunąć się w różnych miejscach, otwierając taras na otoczenie lub przeistaczając go w ogród zimowy.

Szklane moduły

Taras pod niebem Minimalistyczny balkon, taras i weranda od GREENERIA Minimalistyczny
GREENERIA

Taras pod niebem

GREENERIA

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów szkła, z którego stworzyć można zabudowę balkonu czy tarasu. W tym przypadku zdecydowano się na rozwiązanie, które zapewnia użytkownikom tego tarasu wystarczającą prywatność, jednocześnie nie ujmując nic z walorów estetycznych balustrady. Wykonano ją z prostokątnych modułów, których centralną część stanowią płyty z mlecznobiałego szkła. Rozwiązanie takie jest niezwykle atrakcyjnie wizualnie i stanowi doskonałe tło dla roślin balkonowych.

Optyczna iluzja

Balkon ten jest częścią domu architektów, który opisywaliśmy już wcześniej na homify. Prostota tej szklanej balustrady sprawia, że granica pomiędzy domem, a otaczającym go parkiem zanika, sprawiając, że te dwie przestrzenie zaczynają przenikać się nawzajem. Liczne przeszklenia wykorzystane na fasadzie tego budynku sprawiają, że w połączeniu ze szklaną balustradą tarasu, powstaje optyczna iluzja, widoczna na przykładzie husky, którego postać odbija się od szklanych płaszczyzn.

Jak wyglądają Wasze tarasy i balkony? Mają zabudowy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu